Czy będzie powtórka z poprzedniego sezonu?

25 lutego 2012 (artykuł sprzed 12 lat)

Siatkarki Atomu Trefla w inauguracyjnym secie zdemolowały Tauron MKS Dąbrowa Górnicza, ale po zakończeniu spotkania to rywalki miały radosne miny. Sopocianki przegrały pierwszy pojedynek półfinału play-off PlusLigi 1:3 (25:11, 21:25, 18:25, 22:25). Czy podopieczne Alessandro Chiappiniego będzie stać na podobny wyczyn jak w poprzednim sezonie? Wówczas też w Ergo Arenie przegrały z tym przeciwnikiem pierwszy pojedynek, by wygrać trzy następne. Kolejne starcie w niedzielę o godzinie 18.00. Przeprowadzimy z niego, podobnie jak dzisiaj, bezpośrednią relację

TAURON MKS TAURON MKS
Glass 4, Sieczka 8, Dziękiewicz 2, Kożuch 13, Hodge 17, Ssuschke-Voigt 9, Maj (libero) oraz Tokarska 3, Saad, Bełcik 1, Konieczna 5
Miejsce: Ergo Arena
Sędziowie: Jasiński, Michlic (oboje Bydgoszcz)
Widzów: 1200
Dirickx 4, Leys 7, Plchotova 12, Żebrowska 27, Skowrońska 2, Liniarska 6, Strasz (libero) oraz Śliwa 1, Zaroślińska, Ściurka, Nuszel 3
set 1 set 2 set 3 set 4 set 5 wynik
ATOM TREFL 25 21 18 22 1
TAURON MKS 11 25 25 25 3
.

Pomeczowy dwugłos kapitanów
Izabela Bełcik
(Atom Trefl): Ten mecz do złudzenia przypominał spotkanie z finału Pucharu Polski. Dąbrowa jeszcze raz udowodniła, że walczy do ostatniej piłki, a żaden atak nie jest jej straszny. Dobrze, że jutro gramy później. Będzie więcej czasu na ochłonięcie. Wierzę, że w niedzielę zagramy z nowymi pokładami ambicji, a wynik będzie odwrotny

Magdalena Śliwa (Tauron MKS): Zrobiliśmy malutki kroczek w kierunku wielkiego finału. Jestem dumna z dziewczyn, że po beznadziejnym w naszym wykonaniu pierwszym secie, podniosłyśmy się do walki. Zagrałyśmy chyba z większym zaangażowaniem i ambicją niż rywalki.

mecz rozpocznie się z opóźnieniem, chodzi o dostosowanie jego rozpoczęcia do telewizyjnej ramówki, jest 14:31, a zespołu dopiero wyszły do prezentacji
w Atomie Treflu dwie zmiany w porównaniu z ostatnim meczem z Budowlanymi, Dziękiewicz zastąpiła Tokarską (Atom Trefl), a Kożuch (Atom Trefl) zagra w miejsce Koniecznej
Tauron w zestawieniu identycznym ze zwycięskiego meczu z PTPS Piła 3:0
początek seta
O 14:35 rozpoczynamy pierwszego seta.
punkt
1:0
w aut zaatakowała Leys (Tauron Mks), pierwszy punkt dla gospodyń, na zagrywce nadal Dziękiewicz (Atom Trefl)
3:1
po atakach Kożuch (Atom Trefl) i Ssuschke (Atom Trefl) -Voigt (Atom Trefl) rośnie przewaga sopocianek
punkt
3:2
Kożuch (Atom Trefl) zepsuła zagrywkę
punkt z zagrywki
3:3
Leys (TAURON MKS) zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki!
punkt
4:3
punkt
4:4
zapowiada się na pojedynek środkowych, Plchotova odpowiada na kolejny punkt Sssuchke-Voigt
punkt
5:4
6:4
Ssuschke -Voigt (ATOM TREFL) zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki!
blok
7:4
Blok Glass (Atom Trefl) na Skowrońskiej (Tauron Mks)
blok
8:4
Blok Sieczki (Atom Trefl) na Żebrowskiej (Tauron Mks)
przerwa techniczna
8:4
Pierwsza przerwa techniczna. Sopocianki uzyskały przewagę dzięki elementom, na które zwracały szczególną uwagę w przedmeczowej taktyce, czyli dobrej zagrywce oraz blokom
punkt
9:4
Glass (Atom Trefl) skończyła piłkę przechodzącą, bo rywalki nie mogły sobie znów poradzić z serwisem Ssuschke (Atom Trefl) -Voigt (Atom Trefl)
punkt
9:5
Żebrowska (Tauron Mks) zakończyła 5-punktową serię sopocianek
9:6
Żebrowska (TAURON MKS) zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki!
punkt
10:6
blok
11:6
Blok Sieczki (Atom Trefl) i Dziękiewicz (Atom Trefl) na Żebrowskiej (Tauron Mks)
czas
11:6
Przerwa na żądanie (TAURON MKS).
punkt
12:6
Skowrońska (Tauron Mks) przestraszyła się bloku i posłała piłkę w ataku w antenkę
punkt
13:6
tym razem plas nad blokiem Kożuch (Atom Trefl)
13:6
podwójna zmiana w drużynie gości, roszady na ataku i rozegraniu, do gry weszły Zaroślińska i Śliwa
punkt
14:6
w aut zaatakowała Skowrońska (Tauron Mks) i opuściła boisko, w jej miejsce Ściurka
punkt
15:6
punkt
16:6
16:6
Druga przerwa techniczna po kolejnym błędzie rywalek, tym razem dotknęły siatki, próbując blokować Kożuch (Atom Trefl)
punkt
17:6
po wznowieniu gry skuteczny atak Kożuch (Atom Trefl)
blok
18:6
Blok Dziękiewicz (Atom Trefl) na atakującej z drugiej linii Zaroślińskiej (Tauron Mks)
czas
18:6
Druga przerwa na żądanie (TAURON MKS).
punkt
18:7
Liniarska (Tauron Mks) przepchnęła na siatce Dziękiewicz (Atom Trefl), zdobywając pierwszy punkt dla przyjezdnych od 9:6!
punkt
19:7
punkt
20:7
21:7
Sieczka (ATOM TREFL) zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki!
24:9
Śliwa (Tauron Mks) próbowała kiwnąć, ale dotknęła taśmy i będzie piłka setowa dla sopocianek
punkt
24:10
Kożuch (Atom Trefl) z zagrywki w siatkę, chwilę wcześniej w aut serwowała Dziękiewicz (Atom Trefl)
punkt
24:11
punkt
25:11
Ssuschke (Atom Trefl) -Voigt (Atom Trefl) po ataku z obejścia zakończyła pierwszego seta
  • 25
w pierwszym secie najwięcej punktów dla gospodyń zdobyła Kożuch (Atom Trefl) (5), a na koncie Sssuchke-Voigt (Atom Trefl) i Sieczki (Atom Trefl) są 4 punktowe zagrania
Rozpoczynamy drugiego seta. Obie drużyny w składach z początku spotkania
punkt
0:1
pierwsze prowadzenie przyjezdnych w tym meczu po ataku Plchotovej (Tauron Mks)
blok
0:2
punkt
0:3
po raz drugi w ataku skutecznie Plchotova (Tauron Mks)
1:6
Przerwa na żądanie (ATOM TREFL). Zespoły zamieniły się rolami. Dobrze zagrywa Leys (Tauron Mks), a jej koleżanki zaczęły blokować
punkt
2:6
po powrocie do gry dwukrotnie atakowała Ssuschke (Atom Trefl) -Voigt (Atom Trefl) z obejścia, za drugim razem skutecznie
4:8
Pierwsza przerwa techniczna po ataku Liniarskiej (Tauron Mks). Przyjezdne zaczęły częściej atakować ze środka siatki, czym chyba zaskoczyły sopocianki, które w pierwszym secie bardzo dobrze ustawiały bloki, ale na skrzydłach
blok
4:9
Blok na Sieczce
punkt
5:9
coraz dłuższe wymiany, tę skończyła Kożuch (Atom Trefl)
6:13
sopocianki nie radzą sobie w ataku, w aut zbijała Hodge (Atom Trefl)
punkt
7:13
punkt
7:14
punkt
8:14
długa wymiana zakończona wygraną walką na siatce Hodge (Atom Trefl) z Żebrowską (Tauron Mks)
punkt
8:15
punkt
8:16
8:16
Druga przerwa techniczna po autowym zbiciu Ssuschke (Atom Trefl) -Voigt (Atom Trefl). Sopocianki tracą dystans, gdyż popełniają coraz więcej niewymuszonych błędów, głównie w przyjęciu i w ataku
punkt
9:16
po powrocie do gry punktuje Hodge (Atom Trefl), do której coraz częściej adresowane są piłki
punkt
9:17
punkt
10:17
punkt
11:17
bardzo długa wymiana na korzyść sopocianek po zbiciu Kożuch (Atom Trefl)
punkt
11:18
szkoda, że w tym momencie Ssuschke (Atom Trefl) -Voigt (Atom Trefl) wyrzuciła zagrywkę poza boisko
punkt
11:19
czas
11:19
Druga przerwa na żądanie (ATOM TREFL). To ostatni dzwonek, aby podjąć jeszcze walkę w tym secie. trzeba znaleźć sposób m.in. na atakującą przyjezdnych. Żebrowska (Tauron Mks) jest coraz bardziej skuteczna
13:20
Blok Sieczki (Atom Trefl) na Liniarskiej (Tauron Mks)
punkt
13:21
nieprzepisowa zasłona po sopockiej stronie, która utrudniała grę rozgrywającej gości
16:21
Przerwa na żądanie (TAURON MKS). Trener Kawka reaguje, bo topnieje przewaga, która wynosiła już dziewięć punktów (20:11)
18:23
Dziękiewicz (ATOM TREFL) zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki!
punkt
19:23
Hodge (Atom Trefl) w ataku skutecznie i jeszcze tylko cztery punkty do odrobienia
czas
19:23
Druga przerwa na żądanie (TAURON MKS). Trener Kawka spróbuje ustawić akcje, która pozwoli jego podopiecznym wyjść ustawienia, w którym bardzo dobrze zagrywa Dziękiewicz (Atom Trefl)
21:24
Hodge (Atom Trefl) skończyła piłkę przechodzącą po dobrym serwisie Kożuch (Atom Trefl)
  • 25
widownię podczas przerwy rozgrzał przebój "Kalinka"
statystyki potwierdzają to co sygnalizowaliśmy. Aż 9 punktów w drugim secie zdobyła Żebrowska (Tauron Mks), a 6 dołożyły środkowe Plchotova (Tauron Mks) i Liniarska (Tauron Mks). Ponadto aż 9 błędów po sopockiej stronie
Rozpoczynamy trzeciego seta. Obie drużyny w składach z początku meczu
punkt
0:1
na początek zepsuta zagrywka Dziękiewicz (Atom Trefl)
1:5
na nic protesty zawodniczek, a nawet pojedyncze gwizdy kibiców, atak Hodge (Atom Trefl) zakwalifikowany jako autowy
czas
1:5
Przerwa na żądanie (ATOM TREFL). Szybko reaguje trener Chiappini, bo jego podopieczne podarowały rywalkom w tym secie już cztery punkty (dwie zepsute zagrywki, autowy atak i piłka rzucona)
punkt
2:5
szczęśliwie skończyła akcję Ssuschke (Atom Trefl) -Voigt (Atom Trefl), bo wystawa Glass (Atom Trefl) nie była w tempo
3:5
Hodge (ATOM TREFL) zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki!
punkt
3:6
drugi punkt w tej partii po ataku Plchotovej (Tauron Mks), punktuje dla przyjezdnych tylko ona i... sopocianki po błędach
punkt
4:6
punkt
4:7
blok
4:8
Blok Liniarskiej (Tauron Mks) na Kożuch (Atom Trefl)
4:8
Przerwa techniczna. Połowa punktów dla przyjezdnych po błędach sopocianek, druga z kolei to zasługa środkowych Plchotovej (Tauron Mks) i Liniarskiej (Tauron Mks)
punkt
5:8
po wznowieniu gry skutecznie Dziękiewicz (Atom Trefl)
7:12
Bardzo szybko druga przerwa na żądanie (ATOM TREFL). W tym secie trener Chiappini już nie będzie mógł przerywać gry, co najwyżej na dokonanie zmian
punkt
8:12
Hodge (Atom Trefl) obiła blok, z trudem przychodzi zdobywanie punktów sopociankom, skuteczność w ataku spadła z 44 po pierwszym secie do 31 procent po drugim
11:14
teraz zrobił się pojedynek na zbicia Hodge (Atom Trefl) i Żebrowskiej (Tauron Mks). Amerykanka jest bardziej obciążana, bo w przeciwieństwie do rywalki musi jeszcze przyjmować zagrywkę
punkt
11:15
punkt
11:16
11:16
Druga przerwa techniczna oczywiście po ataku Żebrowskiej (Tauron Mks). W takiej dyspozycji atakująca gości już po trzech setach może przekroczyć 20 zdobytych punktów
13:17
pierwsza zmiana w sopockiej drużynie w tym meczu, na środku bloku Tokarska zmieniła Dziękiewicz (Atom Trefl)
15:18
szkoda, bo był wyblok po ataku Skowrońskiej (Tauron Mks), ale i dotknięta siatka
punkt
15:19
Żebrowska (Tauron Mks) w kontrze przerzuciła piłkę nad opadającym już sopockim blokiem
punkt
15:20
i drugi raz to samo, Żebrowska (Tauron Mks) lekko przerzuciła piłkę nad blokiem!
punkt
16:20
Skowrońska (Tauron Mks) zaserwowała w aut
blok
17:20
Blok Tokarskiej (Atom Trefl) i Hodge (Atom Trefl) na Żebrowskiej (Tauron Mks)
punkt
17:21
17:21
na przyjęcie wchodzi Saad w miejsce Sieczki (Atom Trefl)
punkt
17:22
chyba set ucieka na dobre, autowy atak Hodge (Atom Trefl), a chwilę wcześniej dotknięcie siatki po sopockiej stronie
punkt
18:22
Liniarska (Tauron Mks) wpakowała zagrywkę w siatkę
punkt
18:23
bardzo dobrze dąbrowianki grają od drugiego seta w obronie, a w kontrze znów punktuje Żebrowska (Tauron Mks)
punkt
18:24
Leys (Tauron Mks) obiła blok i będzie piłka setowa dla przyjezdnych
punkt
18:25
koniec seta po autowym zbiciu Hodge (Atom Trefl)
  • 25
Żebrowska (Tauron Mks) po trzech setach ma 19 punktów, w Atomie Treflu najwięcej zdobyły ich: Hodge (Atom Trefl) 14 i Kożuch (Atom Trefl) 11. Przyjezdne osiągnęły przewagę w kontrach (22 zdobyte punkty do 19), a to ważne, bo wymiany są coraz dłuższe
Rozpoczynamy czwartego seta. W Atomie Trefla aż trzy zmiany w porównaniu z wyjściową "6". Do gry wyszły Bełcik, Konieczna i Tokarska (Atom Trefl) . Tauron oczywiście w niezmienionym składzie
5:5
mamy remis po zbiciu Tokarskiej (Atom Trefl) i autowym ataku Żebrowskiej (Tauron Mks)
5:5
trener Kawka protestuje przy stoliku sędziowskim, ale nic nie wskórał
punkt
6:5
Sieczka (Atom Trefl) daje prowadzenie Atomowi. To pierwsza przewaga od pierwszego seta
punkt
7:5
czas
7:5
Przerwa na żądanie (TAURON MKS) po autowym ataku Skowrońskiej (Tauron Mks)
7:8
Przerwa techniczna po ataku Skowrońskiej (Tauron Mks)
9:12
dwa ataki z rzędu Żebrowskiej (Tauron Mks)
punkt
9:13
jest i trzeci kolejny atak Żebrowskiej (Tauron Mks) z prawego skrzydła!
czas
9:13
Przerwa na żądanie (ATOM TREFL).
9:13
prowadzący próbował zachęcić publiczność do dopingu, ale na jego pytanie kto wygra mecz były tylko pojedyncze okrzyki, że Atom, czyżby wiara na trybunach umarła?
9:13
tej zmiany jeszcze nie widzieliśmy Kożuch (Atom Trefl) zastąpiła Sieczkę (Atom Trefl). W "6" są dwie nominalne atakujące, a tylko jedna przyjmująca