Czy będzie trzecie zwycięstwo z rzędu?

16 września 2011 (artykuł sprzed 12 lat)

Kapitalna gra Pawła Nowaka w końcówce majowego meczu w Kielcach pozwoliła Lechii wygrać 3:2, mimo że Korona prowadziła już 2:0. Jednak w sobotę pomocnika zabraknie na boisku, gdyż leczy kontuzję łydki. Kapitalna gra Pawła Nowaka w końcówce majowego meczu w Kielcach pozwoliła Lechii wygrać 3:2, mimo że Korona prowadziła już 2:0. Jednak w sobotę pomocnika zabraknie na boisku, gdyż leczy kontuzję łydki.

Korona do piątku znajdowała się na czele ekstraklasy. Od Lechii zależy, czy kielczanie wrócą na czoło tabeli. Jednak w sobotę o godzinie 18.00 biało-zieloni zagrają przede wszystkim dla siebie. Gdańszczanie mają szansę na trzecie zwycięstwo z rzędu. Zapraszamy na bezpośrednią relację z tego pojedynku

.

Przed rokiem Tomasz Kafarski właśnie w tym okresie wypracował najwyższą formę drużyny. Od 17 września do 17 października jego podopieczni wygrali pięć kolejnych meczów. Rozpoczęło się od sukcesu u siebie nad Cracovią 1:0, potem były dwa zwycięstwa nad Górnikiem 2:0 na wyjeździe w Pucharze Polski oraz 5:1 w lidze w Gdańsku, a także dwa następne sukcesy w ekstraklasie 3:0 z Legią w Warszawie i 1:0 z Arką Gdynia przy ul. Traugutta. Dzięki tym wynikom biało-zieloni plasowali się wówczas na 3. miejscu w tabeli (17 punktów po dziewięciu kolejkach).

Obecnie aspiracje Lechii są równie wysokie. -Dziewiąte miejsce nie jest szczytem naszych marzeń. Uważam, że mamy drużynę, która z powodzeniem może grać co najmniej w najlepszej "piątce" ekstraklasy - ocenia Piotr Wiśniewski, którego gole dały drużynie wygrane w Krakowie i u siebie nad Górnikiem.

Tabela wprowadzona: 2011-09-12

Z Kielc gdańszczanie mają dobre wspomnienia. W maju rozegrali tam jeden z najbardziej dramatycznych meczów poprzedniego sezonu. Jeszcze w 66. minucie Korona prowadziła 2:0. Lechii nie pozwolili skapitulować jej najbardziej doświadczeni pomocnicy. Paweł Nowak najpierw zmusił rywali do strzelenia sobie kuriozalnej bramki samobójczej, bo piłka wpadła do siatki, gdy Brazylijczyk Hernani kopnął ją w innego stopera Pavola Stano, a w 90. minucie strzelił na 3:2 dla Lechii. Natomiast Łukasz Surma w 84. minucie wyrównał na 2:2.

W sobotę, niestety, Pawła zabraknie na boisku. 32-letni pomocnik leczy naderwanie mięśnia w łydce. Diagnozy lekarskie mówią, że do treningów będzie mógł wrócić za około dwa tygodnie. Odpowiedzialność za strzelenie goli muszą wziąć na siebie w tej sytuacji przede wszystkim napastnicy.

Trener Kafarski tak żongluje taktyką, aby jak najczęściej na środku ataku pomieścić obok siebie Wiśniewskiego oraz sprowadzonego specjalnie do gry na tej pozycji Jospia Tadicia. -Bardzo dobrze nam się współpracuje i na boisku, i poza nim. Oczywiście automatyzmu zagrań jeszcze nie może być, ale to przyjdzie z czasem. Nie jest ważne, kto strzela gole. Liczą się zwycięstwa Lechii, gdyż musimy piąć się w tabeli - podkreśla Piotr, który z 11 golami wszedł do czołowej "10" najlepszych snajperów Lechii w historii ekstraklasy.

To zestawienie otwierają: Bogdan Adamczyk (36 bramek), Robert Gronowski (35), Czesław Nowicki (30) i Roman Rogocz (29). Oczywiście Wiśniewskiemu, a także Abdou Razackowi Traore, który z 12 trafieniami jest na tej liście ósmy, ciężko będzie doskoczyć do liderów, ale szósta pozycja (Janusz Charczuk - 18 goli) może być już w ich zasięgu. Oczywiście, jeśli Piotr skończy z regularnością, bo dotychczas w każdym sezonie w ekstraklasie strzelał po trzy gole, a lewoskrzydłowy, który otrzymał kolejne powołanie do reprezentacji Burkina Faso, wreszcie się wyleczy.

W Kielcach, aby liczyć na sukces Lechia musi zagrać co najmniej tak dobrze jak w drugiej połowie meczu z Górnikiem oraz z równą determinacją jak przeciwko Wiśle w Krakowie. Natomiast powtórka z tego co gdańszczanie zagrali przed przerwą w poniedziałek może się dla nich źle skończyć.

-Poza umiejętnościami, trzeba na boisku zostawić zdrowie, charakter, ambicję, wolę walki. Kluczem do zwycięstwa może być szybko strzelona bramka, co potem dałoby nam możliwość wyprowadzania kontr. Jednak bez względu na to, jaki będzie wynik, musimy cały czas stawiać na konsekwentną i agresywną grę - mówił przed wyjazdem na mecz trener Kafarski.

Korona w tym sezonie nie ma tak błyskotliwego snajpera, jakim był przed rokiem Andrzej Niedzielan. To dzięki jego golom kielczanie aż od 7. do 13. kolejki ostatnie jesieni byli wiceliderami tabeli. Teraz zespół Andrzeja Ojrzyńskiego to przede wszystkim kolektyw i twarda, często nawet na pograniczu faulu gra.

Przeciwko takiemu stylowi należy wyjść do walki z takim samym założeniem, jak na drugą połowę meczu z Górnikiem, a które zdradził nam w twardych piłkarskich słowach Sebastian Małkowski. -Musimy zapier... Trzeba było włożyć w grę wszystkie siły, nawet kosztem tego, że po zejściu z boiska przyjdzie się porzygać ze zmęczenia. Jednak wygrana ma być po naszej stronie - mówił bramkarz Lechii. To motto obowiązuje także w sobotę.

Opinie (119) ponad 20 zablokowanych

• Brawo Małkowski (2)

święte słowaTAK GRAĆ LECHIA!!!a Wiśnia znów gola proszę

• 61 5

• no spoko

tylko niech zacznie łapać piłkę - czy to aż tak dużo zapier*alania?ostatnia jego bramka to jak wtedy jak dostaliśmy w zeszłym sezonie od cracovii 3 gole..

• 7 4

• hehe

Małkowski zamiast ciebie w Bramce Lepiej Powiesi pietrowskiegoi wszystcy bedą zadiwoleni

• 4 3

• i 1:0 z Arką Gdynia przy ul. Traugutta. (9)

Arka nawet o takich przegranych meczach z Lechią możecie sobie tylko pomarzyć zamiast na PGE Arenę teraz wasze wycieczki to Stróże Nieciecze i inne tego typy potęgi

• 55 18

• kogo to interesuje?? (4)

• 19 7

• to prawda nie zaśmiecajmy forum wpisami o frustratach z gorszej części Gdyni tj. Arki (3)

• 22 6

• (2)

to po cholere zabierasz głos tj szczekasz??

• 6 8

• trochę kultury, pokażmy że biało-zieloni kibice mają klasę (1)

i nie pi.... o śledziach. Lepiej Ci że sobie pogadasz o nich? zajmijmy się swoim podwórkiem a mamy całkiem fajne bursztynowe podwórko. To takie denne. Pier... o śledziach ciągle kojarzy mi się z faktem, albo pudelkiem. Ciągłe szukanie wrażeń na kimś kto w ogóle nie jest interesujący

• 11 4

• z waszego stadionu taki bursztynek jak z...

• 0 3

• PGE Arena jest tak samo Lechii jak i Arki czy Bałtyku. (3)

• 0 11

• długo nad tym dumałeś - bo chyba nie

słyszałeś o czymś takim jak Lechia Operator???? pewnie nie. To jest spółka, która dzierżawi Arenę. Właścicielem jest miasto, które wyłożyło 3/4 pieniędzy na budowę. 1/4 przyszła z budżetu krajowego. Nie słyszałem żeby Lechia Operator była w jakikolwiek sposób powiązana z Arką czy Bałtykiem. Poczytaj sobie najpierw zanim coś napiszesz arkowcu.