Piłkarki Vistalu w półfinale play-off

10 kwietnia 2016 (artykuł sprzed 8 lat)
Monika Kobylińska radziła sobie nawet z tak agresywnymi atakami jak na zdjęciu Joanny Obrusiewicz i już do przerwy w Lubinie zdobyła 9 bramek, a Vistal praktycznie w pierwszej połowie rozstrzygnął na swoją korzyść kwestię awans do półfinałów. Monika Kobylińska radziła sobie nawet z tak agresywnymi atakami jak na zdjęciu Joanny Obrusiewicz i już do przerwy w Lubinie zdobyła 9 bramek, a Vistal praktycznie w pierwszej połowie rozstrzygnął na swoją korzyść kwestię awans do półfinałów.

Piłkarki ręczne Vistalu awansowały do półfinałów play-off PGNiG Superligi. Gdynianki pokonały na wyjeździe Metraco Zagłębie Lubin 29:23 (16:9). Tydzień wcześniej, na własnym parkiecie podopieczne Pawła Tetelewskiego triumfowały 31:28. Kolejnym rywalem wicemistrzyń Polski będzie najlepsza drużyna sezonu zasadniczego - Pogoń Baltica Szczecin, która w ćwierćfinale okazała się lepsza od AZS Łączpolu AWFiS Gdańsk.

METRACO ZAGŁĘBIE: Wąż, Chojnacka - Załęczna, Grzyb, Semeniuk 2, Obrusiewicz 1, Konofał 2, Paluch 1, Premović 10, Lalewicz, Wiertelak, Walczak 1, Jochymek 3, Belmas 1, Milojević 2

VISTAL: Gapska, Kordowiecka - Janiszewska 5, Łabuda, Urbaniak 1, Galińska 4, Dorsz 3, Kobylińska 10, Stanulewicz 3, Olszowa, Zych, Kozłowska, Tasić 1, Kulwińska 1, Matieli 1

Podobnie jak w pierwszym meczu także i w Lubinie Vistal otworzył rejestr bramkowy jako pierwszy nie oddał prowadzenia już do końca spotkania. Co więcej gdynianki uniknęły takich przestojów jak u siebie. Dlatego ich sukces był jeszcze bardziej okazały.

PRZECZYTAJ RELACJĘ Z PIERWSZEGO ĆWIERĆFINAŁU VISTAL - ZAGŁĘBIE 31:28

Mecz bramką otworzyła jedna z bohaterek pierwszego starcia ćwierćfinałowego Emilia Galińska. W 7. minucie Małgorzata Gapska obroniła karnego, a w 10. Bożena Karkut przerwała już grę. Trenerka Zagłębia wkroczyła do akcji, gdyż Vistal prowadził już 5:2. Gdynianki trudno było zatrzymać, gdyż do tego momentu ciężar zdobywania bramek został rozłożony aż na pięć zawodniczek. Piłki w kierunku siatki lubińskiej zmierzały niemal z każdego sektora boiska.

Po wznowieniu gry gospodynie złapały kontakt. Zniwelowały straty do 6:7, 7:8 i 8:9. Na więcej nie pozwoliła im Monika Kobylińska. Leworęczna rozgrywająca zdobyła 4 bramki z rzędu, a przy wyniku 13:8 miała na koncie już 8 trafień.

Zagłębie pogubiło się zupełnie. Do przerwy zdobyło już tylko jedno bramkę, a co ciekawe udało mu się to w... podwójnym osłabieniu. Na przerwę drużyny zeszły z przewagą Vistalu 16:9, a ten wynik ustaliła niesamowita tego dnia Kobylińska.

Po zmianie stron nie mieliśmy już emocji. Vistal grał konsekwentnie i utrzymywał na ogół 6-7 bramek przewagi. Zagłębie do walki zebrało się jeszcze w ostatnich 7 minutach, ale to było stanowczo za późno. Nic zmienić ani w wymiarze indywidualnych nagród, ani tym bardziej awansu zespołowego, nie mogło nawet 10 bramek Sonji Premović. Tytuł MVP spotkania trafił w ręce Kobylińskiej.

Opinie (16)

• Wielkie gratulacje dla dziewczyn z Vistalu !!!!!

• 32 4

• Zwycięstwo (1)

Szacunek dla osiągniętego wyniku. Brawo, jest walka, jest optymizm

• 26 4

• A co to jakiś niezadowolony kibic? Czy hejt?