Czy sopocianki powtórzą wynik Gedanii?

Marta
8 maja 2011 (artykuł sprzed 13 lat)
Atom Trefl przegrał pierwsze spotkanie z Tauronem 1:3 Atom Trefl przegrał pierwsze spotkanie z Tauronem 1:3

Po raz ostatni drużyna siatkarek z Trójmiasta zdobyła medal mistrzostw Polski seniorek równo 20 lat temu. W 1991 roku Gedania wywalczyła srebro, przegrywając w finale z BKS Stal Bielsko-Biała. Atom Trefl ma szansę co najmniej powtórzyć ten sukces, ale półfinał rozpoczął od falstartu. Sopocianki przegrały pierwszy mecz w rywalizacji do trzech wygranych, ulegając na własnym parkiecie Tauronowi MKS Dąbrowa Górnicza 1:3 (25:17, 19:25, 23:25, 20:25). Pojedynek numer dwa odbędzie się w Ergo Arenie w poniedziałek o godzinie 20.30.

ATOM TREFL: Świeniewcz, Fatiejewa, Ozsoy, Maculewicz, Navarro Fernandez, Bełcik, Maj (libero) oraz M.Śliwa, Sieczka, Nuszel.

MKS TAURON: Szczurek, Lis, Muhlsteinowa, Żebrowska, Skowrońska, Plchotowa, Ikić (libero) oraz Haładyn, Pura, Liniarska, Kurnikowska.

SET PIERWSZY:

Pierwszy punkt dla Atomu Trefla po tym jak Olga Fatiejewa "obiła" blok rywalek. Za chwilę sopocianki prowadziły już 3:1. W kolejnych akcjach rywalki z Dąbrowy Górniczej doszły gospodynie. Najpierw znana z występów w Gedanii, Elżbieta Skowrońska doprowadziła do stanu 4:3 dla Atomu a później Paulina Maj źle przyjęła zagrywkę i było 4:4.

Później było jeszcze 5:5 i 7:7 w ostatniej akcji przed przerwą atat rywalek zablokowała na środku siatki Kinga Maculewicz, a że zrobiła to skutecznie to sopocianki schodziły na przerwę techniczną prowadząc 8:7.

Po przerwie ponownie był remis (9:9) ale w kolejnych akcjach skuteczniejsze były sopocianki, które dzięki dokładniejszej grze wyszły na prowadzenie 12:9.

Dąbrowianki źle przyjmowały zagrywki sopocianek, same zresztą w tym elemencie gry również popełniły wiele błędów. Przy drugiej przerwie technicznej sopocianki prowadziły 16:12.

Sopocianki po powrocie na parkiet nadal były skoncentrowane. 18 punkt atomowym - nomen omen - atakiem zdobyła Fatiejewa, później dzięki podwójnemu blokowi Atom Trefl wyszedł na prowadzenie 19:14. Szkoleniowiec MKS chcąc przerwać serię gospodyń wziął czas ale po powrocie na plac gry gospodynie zdobyły 20 punkt (20:14).

Po długiej, widowiskowej wymianie punkt silnym atakiem po prostej zdobyła Fatiejewa (23:16) a Neriman Ozsoy po asie serwisowym doprowadziła do stanu 24:16. Ostatecznie gospodynie wygrały pierwszego seta 25:17.

SET DRUGI:

Druga odsłona rozpoczęła się od minimalnego prowadzenia sopocianek 2:1 i 3:2. Później Muhlsteinowa ograła sopocki lok i rywalki na chwilę wyszły na prowadzenie 6:5, za chwilę jednak Izabela Żebrowska zepsuła zagrywkę (6:6). Siatkarka MKS-u zrehabilitowała się jednak w pełni zdobywając punkt dający ekipie gości prowadzenie przy pierwszej przerwie technicznej (8:6).

W kolejnych akcjach sopocianki miały kłopoty z przyjęciem piłki i Tauron wyszedł na prowadzenie 14:10. Trener Alessandro Chiappini wziął czas i po przerwie sopocianki szybko odrobiły część strat, anjpierw przez blok rywalek przebiła się Ozsoy a później chytrym atakiem przy siatce popisała się Kinga Maculewicz. Było 14:12 dla MKS ale i tak przy drugiej przerwie technicznej prowadził zespół gości (16:13).

Gospodynie jeszcze raz zniwelowały część strat (15:16) ale później pięć punktów z rzędu zdobył MKS i prowadził już 21:15.

Siatkarki z Dąbrowy górnicze nie zwolniły tempa, prowadziły 23:17 i 24:18 ostatecznie wygrały drugą partię do 19 i wyrównały stan rywalizacji.

SET TRZECI:

Pierwszy punkt w trzecim secie zdobyła Maculewicz, za chwilę sopocianki prowadziły już 2:0. Serię sopocianek przerwał autowy atak Ozsoy. Gospodynie prowadziły jeszcze 3:1 i 5:3. Później jednak za zdobywanie punktów w zespole MKS-u wzięła się Skowrońska i doprowadziła do remisu 5:5, później goście wyszli na prowadzenie 6:5. Po skutecznym bloku dąbrowianki zeszły na pierwszą przerwę techniczną prowadząc 8:6.

Po powrocie do gry sopocianki szybko zdobyły 4 punkty z rzędu i wyszły na prowadzenie 10:8, później było jeszcze 12:9 dla Atomu Trefla. Sopocianki utrzymały przewagę do drugiej przerwy technicznej i schodząc na nią prowadziły 16:13.

Atom po kilku minutach niezłej gry kompletnie stanął. sopocianki źle rozgrywały i nadziewały się na skuteczne bloki rywalek. Przyniosło to prowadzenie ekipie MKS-u 19:16.

Trener Chiappini wziął czas Atom odrobił znaczną część strat (18:19) ale rywalki odpowiedziały dwoma punktami z rzędu i było 21:19 dla MKS-u. Wreszcie Fatiejewa obijając blok rywalek doprowadziła do remisu (21:21).

Niestety w końcówce sopocianki nie zdołały przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę i po błędzie Świeniewicz Tauron wygrał 25:23.

SET CZWARTY:

Czwarta partia rozpoczęła się od prowadzenie Tauronu 4:1, później sopocianki zmniejszyły dystans (3:4)ale po dwóch asach serwisowych Ivany Plchotovej było 7:3 dla MKS-u. Dąbrowianki prowadziły przy pierwszej przerwie technicznej 8:4.

Przerwa nie zmienila jednak obrazu gry, nadal skuteczniejsze były dąbrowianki, zespół Atomu Trefla zatracił natomiast skuteczność w grze blokiem. Tauron prowadził już 10:5 a po tym jak Ozsoy została zablokowana było 11:7 dla gości.

Po kolejnym asie serwisowym Tauronu, tym razem w wykonaniu Plchotowej, zespół gości prowadził 15:12 a na drugą przerwę techniczną schodził prowadząc 16:13.

W szeregi sopocianek zaczęło wkradać się zdenerwowanie stąd błędy w rozegraniu i atakach, po asie serwisowym Lis było już 20:15 a po ataku Żebrowskiej zrobiło się 22:16 dla MKS-u.

Sopocianki jeszcze raz w końcówce postanowiły walczyć o zmianę rezultatu odrobiły dwa punkty (23:19 dla Tauronu) i trener gości wziął czas.

Pierwszą piłkę meczową sopocianki wybroniły ale Fatiejewa za chwilę zagrała w siatkę i Tauronu wygrały pierwszy mecz półfinału wygrywając ostatniego seta do 20.

• Szybko zwolnć dwie panie Ś ! (6)

Świeniewicz i Śliwę starszą ! Reszta też do wymiany. Włącznie z Ciapinim-Peru !

• 22 9

• BABY DO GARÓW !!!!

A nie do sportu !

• 4 3

• Mam pytanie. Dlaczego nie gra Eleonora Dziękiewicz? (1)

• (2)

Ty chyba inny mecz widziałeś, bo Śliwa nam prawie set wyciągnęła. Jak na rezerwową grała naprawdę dobrze, a nawet lepiej niż Bełcik. Jedyny jej problem to brak wzrostu, a szkoda.

Dorota, no cóż atak dziś nie był naszą domeną i to u każdej, a nie tylko u niej.

• 5 2

• Śliwa nam seta wyciągneła? Owszem, wyciągnęłaby zagrywką, ale potem powinna zostać zmieniona. Przynajmniej 5 wystaw grubo za antenkę, dwa razy podwójne odbicie (jednego sędzia nie odgwizdał, więc można przymknąć oko), reszta na dwublok (dużo bloków Dąbrowa złowiła przy Śliwie na rozegraniu) i zero walki na siatce ze względu na niski wzrost - do piłek przechodzących w ogóle nie wyskakiwała, jej "blok" był konsekwentnie obijany. Przy Bełcik było dużo wybloków co umożliwiało granie kontry. Śliwa najpierw zagrywką wyciągnęła drużynę i była duża szansa na wygranie 2. seta, ale potem swoim rozegraniem dała zwycięstwo w tej partii drużynie DG. A Iza dzisiaj nieźle - nie ustrzegła się błędów, ale kiedy mogła (tj. kiedy było przyjęcie) rozrzucała blok. Największą bolączką tego zespołu jest brak przyjęcia - z takiego przyjęcia, jakie było dzisiaj to Takeshita by nic nie zrobiła... Więc nie ma co się czepiać Bełcik, która dzisiaj nakryła Śliwę czapką, tylko przede wszystkim słabego przyjęcia. Kiedy jest przyjęcie blok po drugiej stronie prawie zawsze rozrzucony, jak to miało miejsce w pierwszym meczu z Bydzią, pierwszym z Muszyną czy drugim z Wrockiem - a podaję tylko niektóre przykłady, bo nie wszystkie mecze pamiętam/ nie wszystkie widziałem. Także proszę się ogarnąć i nie wychwalać Śliwy, która w pewnym momencie wystawiała do sedziego głownego spotkania, a nie do swoich zawodniczek.

Takiej bzdury jak powyżej to ja DAAAAWNO nie czytałem.

• 0 2

• To "prawie" może se wsadzić... Na razie większość setów ze Śliwą na rozegraniu przegrywamy, jak choćby pierwszy z Bielskiem czy z Łodzią.:) I wiele setów w wygranych spotkaniach, kiedy wchodziła na tzw. zmiany. Mówcie, co chcecie, ale Śliwa już nie jest tą samą Śliwą co ładnych parę lat temu. Teraz jest glównie wystawiającą, a i często niedokładną.

• 0 0

• Babcie nie dały rady! (2)

Dąbrowa przetrzepała im furażerki. Tyle kasy a efeky żaden!

• 24 11

• Trudno wskazać faworyta wbrew temu co wmawiały nam media

taka prawda

• 3 0

• Ale jeszcze nie powiedziały ostatniego słowa...

Turon "wsadził dziś rękę do ula"...te "babcie" mają jednak wciąż dość ambicji i charakteru aby nieźle użądlić. Jutro szykuje się nam więc niezła WOJNA. :)

• 2 1

• WSTYD!!

Tyle kasy poszło na te zawodniczki a one dają ciała.Świeniewicz i spółka wynocha !!!Trener za taką kasę nie może sobie dać rady.WON!!!

• 25 6

• dieta cud?!

czym wy tam karmicie tą Ozsoj w tym Sopocie? ........dziwnie się na to patrzy, co nie zmienia faktu, że jest najlepszą zawodniczką w swoim zespole!