DGT AZS Politechnika Gdańska - Enea AZS Poznań 87:83. Maja Skerić nową rozgrywającą

9 grudnia 2020 (artykuł sprzed 3 lat)
Jazmine Davis i Martyna Koc zdobyły najwięcej punktów dla DGT AZS Politechniki Gdańskiej w meczu z Eneą AZS Poznań. Jazmine Davis i Martyna Koc zdobyły najwięcej punktów dla DGT AZS Politechniki Gdańskiej w meczu z Eneą AZS Poznań.

DGT AZS Politechnika Gdańsk pokonała drużynę Enea AZS Poznań 87:83 (22:18, 21:19, 24:16, 20:30) w zaległym meczu 4. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet. W szeregach miejscowych koszykarek zadebiutowała serbska rozgrywająca - Maja Scekić. Gospodynie prowadziły już różnicą 17 punktów, ale dopuściły do nerwowej końcówki, gdyż w ostatniej kwarcie pogubiły się w defensywie.

DGT AZS POLITECHNIKA: J.Davis 19 (1x3, 7 as.), Hamblin 14 (1x3, 7 zb.), Rymarenko 11 (3x3, 5 zb.), Ossowska 7, Pyka 4 oraz Koc 18 (2x3), Strzelczyk 6, Scekić 8 (2x3, 6 as.), Gwizdała

ENEA: Popović 21 (1x3, 5 zb., 5 as.), G.Davis 20 (8 zb.), Brown 18 (6 as.), Adamowicz 5 (1x3), Banaszak 3 oraz Nowicka 6 (2x3), Marciniak 6 (11 zb), Stefańczyk 4, Parzeńska 0

- W związku z kontuzjami, jakie w ostatnim czasie odniosły nasze rozgrywające, zdecydowaliśmy się na zakontraktowanie Scekić. Maja jest bardzo doświadczoną zawodniczką, znającą polską ligę . Ma bardzo dobry przegląd pola, potrafi grać dla drużyny i na to najbardziej liczę. Oczekuję od niej, że odciąży trochę Jaz Davis w rozgrywaniu i pomoże w kreowaniu sytuacji dla swoich koleżanek z zespołu - mówił na oficjalnej stronie klubu Wojciech Szawarski, trener DGT AZS Politechniki Gdańskiej.

Wojciech Szawarski: Pierwszy raz sędziowie odesłali mnie na trybuny

Serbka Maja Scekić ma 33 lata. W Energa Basket Lidze Kobiet grała w sezonie 2019/20 w barwach Energi Toruń. Wówczas zdobywało średnio 9,6 punktu oraz 5,1 asysty na mecz. W bogatej karierze klubowej ma na koncie m.in. tytuły mistrzyni Cypru oraz Bośni i Hercegowiny, a także wicemistrzyni Węgier.

W Politechnice Maja zadebiutowała w 6 minucie meczu z Eneą AZS Poznań. Zastąpiła Martynę Pykę. 15 sekund później popisała się zbiórką. Jeszcze w pierwszej kwarcie zaliczyła asystę, udany rzut za trzy punkty oraz... stratę. Łącznie na parkiecie rozgrywająca spędziła ponad 24 minuty, zdobywając m.in. 8 punktów, 6 asyst i 4 zbiórki.

Maja Scekić w debiucie w drużynie DGT AZS Politechnika Gdańska grała ponad 24 minuty i zdobyła m.in. 8 punktów i 6 asyst. Maja Scekić w debiucie w drużynie DGT AZS Politechnika Gdańska grała ponad 24 minuty i zdobyła m.in. 8 punktów i 6 asyst.
Z wyjątkiem pierwszych minut, w których przyjezdne prowadziły do wyniku 6:4 po akcjach Liliany BanaszakGmrice Davis, mecz toczył się z przewagą gdańszczanek. W 8. minucie, głównie po rzutach Ruth Hamblin, Jowity OssowskiejJazmine Davis, gospodynie odskoczyły na 19:9.

W 12. minucie Enea zbliżyła się na 25:26, a po chwili przegrywała jeszcze tylko 28:30. Ale riposta była natychmiastowa - 8 punktów z rzędu, a Davis i Hamblin wsparła w tym okresie punkami Martyna Koc.

Politechnika Gdańsk najlepszym akademickim klubem w Polsce

W połowie trzeciej kwarty, po ośmiu punktach z rzędu Kataryny Rymarenko Politechnika odskoczyła na 59:43, a po chwili było nawet 62:45. Ukrainka w tej kwarcie trafiła trzy trójki, a wynik po pół godzinie gry, również rzutem zza trzy, ustaliła Scekić.

W ostatniej części meczu przyjezdne ruszyły do odrabiania strat. W 35. minucie po rzutach wolnych Karoliny Stefańczyk Enea zbliżyła się na 73:76. W odpowiedzi "trójkami" trafiły: Scekić i Koc.

Za wygraną nie dawała jeszcze Jovana Popović, korzystając ze słabej defensywy w ostatniej kwarcie gdańszczanek. Na 105 sekund przed końcem sprowadziła wynik do 81:84. Natomiast minutę później po wolnych G.Davis zrobiło się 83:84.

Ale Poliechnika miała swoją Davis. Jazmine popisała się akcją 2+1, trafiając mimo faulu Darii Marciniak.

Wyniki 11 kolejki

• GTK GDYNIA - Energa Toruń 52:55 (14:9, 21:12, 11:18, 6:16)
  • Basket 25 Bydgoszcz - VBW Arka Gdynia - VBW ARKA GDYNIA (przełożony na 30.12)
  • Ślęza Wrocław - Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin 72:78 (21:13, 14:13, 19:32, 18:20)
  • Enea AZS Poznań - CTL Zagłębie Sosnowiec 93:73 (15:19, 22:26, 24:15, 32:13)
  • CCC Polkowice - PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp. (przełożony na 12.01.2021)
  • Pauzuje: DGT AZS POLITECHNIKA GDAŃSKA
  • Mecz zaległy z 4. kolejki
  • DGT AZS POLITECHNIKA - Enea AZS Poznań 87:83 (22:18, 21:19, 24:16, 20:30)
  • Mecz zaległy z 5. kolejki
  • CTL Zagłębie - PolskaStrefaInwestycji Enea 78:90 (23:20, 12:26, 24:30, 19:14)

Opinie (7) 1 zablokowana

• (2)

33 lata?! O co chodzi z wiekiem zawodniczek? To klub akademicki, więc studiują po 10-15 lat czy żonglują indeksami byleby stworzyć zespół a papiery i ideologię sie dorabia? Pytam poważnie.

• 2 7

• Dziś 65+ studiują i nikogo to nie dziwi

• 5 0

• Akademicki

To, że jest to zespół akademicki nie znaczy, że muszą grać tylko studentki do tego są Akademickie Mistrzostwa Polski. To jest Ekstraklasa tu same studentki nie dadzą rady.

• 5 1

• grają coraz lepiej !

• 0 0

• yyy jakie studentki?

Przecież to klub zawodowy, to nie jest liga akademicka.... Jedynie w lidze akademickiej występują same studentki które rzecz jasna do składu zawodowego się zwyczajnie nie łapią.