DGT Politechnika Gdańska - Enea AZS Poznań 102:91 po dwóch dogrywkach

6 października 2019 (artykuł sprzed 4 lat)

Zobacz fragment dogrywki meczu DGT Politechnika - Enea AZS.

Koszykarki DGT Politechniki pokonały po dwóch dogrywkach Enea AZS Poznań 102:91 (17:26, 30:21, 15:19, 16:12, d.9:9, 15:4) na inaugurację Basket Ligi Kobiet. W drugiej z dogrywek przyjezdne grały bez trenera Elmedina Omanicia, który został zdyskwalifikowany za dyskusje z sędziami.

DGT POLITECHNIKA: Nayo 18 (3x3), Smith 18 (1x3, 18 zb.), Hudson 16 (2x3, 10 as.), Bujniak 14 (1x3), Ostrowska 10 (3x3) oraz Koc 14 (2x3), Strzelczyk 4, Duszkiewicz 4, Niedźwiedzka 2, Haryńska 2

Enea AZS: Miletic 20 (2x3), Zivadinović 19, Mfutila 16, Calloway 13 (1x3), Pawlak 7 (1x3 , 6 as.) oraz Parzeńska 10, Stefańczyk 4, Banaszak 2, Nowicka 0

Inauguracyjne spotkanie sezonu rozpoczęło się dla gdańszczanek pomyślnie. Podopieczne Vadima Czeczuro prowadziły 4:0 po rzutach Alice Nayo a poznanianki na pierwsze punkty czekały ponad 2 minuty.

Przyjezdne najpierw doprowadziły jednak do remisu, a następnie odbiły prowadzenie za sprawą serii 7:0. We znaki dała się gdańszczankom Lea Miletic. Chorwatka zdobyła 6 pkt z rzędu w zaledwie 40 sekund.

Arka Gdynia - Katarzynki Toruń 77:50. Relacja i oceny

Przyjezdne skończyły premierową kwartę z przewagą 9 pkt, ale w drugiej części gry DGT Politechnika odrobiła całą stratę. Gdańszczanki zasypały rywalki celnymi rzutami za 3 pkt. Zza łuku po dwa razy trafiły Nayo i Agata Ostrowska a raz Presley Hudson. Choć na punkt gospodynie zbliżyły się w połowie kwarty (38:39), na remis doszły dopiero przed przerwą po akcji 2 plus 1 Jenny Smith.

Po wyjściu z szatni Enea AZS zaliczyła serię 5:0, ale taką samą odpowiedziały gospodynie. Później poznanianki odskoczyły na 64:58. Rzuty za 3 pkt przestały "siedzieć" gdańszczankom i do ostatniej partii przystąpiły ze stratą 4 pkt.

To jednak zza łuku przewagę odbiła Nayo zamykając serię 7:2 na otwarcie czwartej kwarty. Prowadzenie zmieniało się w jej trakcie kilkukrotnie. Gdy po serii 5 punktów z rzędu Smith (2) i Ostrowskiej (3), Politechnika wyszła na prowadzenie 78:76, o czas poprosił szkoleniowiec gości Elmedin Omanić. Na 4 sekundy przed końcem na remis trafiła Milana Zivadinović i doprowadziła do dogrywki.

AZS UG Gdańsk - Enea Gorzów 65:101. Relacja i oceny

W niej żadna z drużyn nie była w stanie odskoczyć na więcej niż 2 pkt i dodatkowe 5 minut skończyło się przy stanie 87:87. Na początku drugiej dogrywki ciśnienia nie wytrzymał trener poznanianek, który został odesłany na trybuny.

Bez Omanicia, który miał pretensje do sędziów praktycznie całe spotkanie, jego podopieczne kompletnie się pogubiły. DGT Politechnika rzuciła 11 pkt z rzędu, w tym "trójki" Smith i Martyny Koc, co załatwiło sprawę i dało gdańszczankom inauguracyjne, ciężko wywalczone zwycięstwo.

Wyniki 1 kolejki

• ARKA GDYNIA - Katarzynki Toruń 77:50 (40:17, 15:8, 8:14, 14:11)
  • AZS UNIWERSYTET GDAŃSKI - PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wielkopolski 65:101 (14:27, 20:24, 13:23, 18:27)
  • DGT POLITECHNIKA GDAŃSKA - Enea AZS Poznań 102:91 (17:26, 30:21, 15:19, 16:12, d.9:9, 15:4)
  • Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin - Artego Bydgoszcz 62:78 (22:15, 14:24, 6:26, 20:13)
  • CCC Polkowice - CosinusMed Widzew Łódź 79:57 (23:16, 10:19, 26:13, 20:9)
  • Wisła Kraków - Ślęza Wrocław (przełożony na 7.11)

Opinie (14)

• Gratulacje

Z Gdyni!

• 20 0

• Bardzo dobra gra studentek z PG Nayo, Hudson a zwłaszcza Smith. (1)

• 4 13

• Bez sensu komentarz

Przecież w lidze nie muszą grać studentki PG to liga zawodowa!

• 8 0

• Fantastic

• 7 0

• Mecz

Swietny mecz PG.Bardzo dobre prowadzenie meczu.Brawo dziewczyny i trener!!!!

• 16 1

• Brawo za zwycięstwo i walkę do końca.

Szkoda, że kibice na hali nie mają zwyczaju pozostawania po meczu i podziękowania brawami drużynie. Na plus na pewno znakomita frekwencja, w tym dzieciaki od p. Marty.

Mecz pełen wielu prostych błędów z obu stron, na pewno w większości spowodowanych nerwami i ciągłym gonieniem PG za wynikiem. Bardzo dobra, myśląca i wiele widząca na parkiecie malutka Hudson, Nayo daje dużo w ataku, znacznie mniej w obronie. Smith - odwrotnie, ale w 2-ej dogrywce to jej postawa w ataku była kluczowa. Dobre momenty Bujniak i Koc, a także Ostrowskiej. W poznaniu najlepsza i najładniejsza na boisku Zivadinovic - moim zdaniem to nie ona a Calloway faulowała w akcji, gdzie tej pierwszej odgwizdano 5 przewinienie ale widocznie sędziowie (ach, ten fryz a'la pacholę jednej z pań...) widzieli to lepiej.

• 6 0

• Gratulacje, 5 miejsce w tabeli, to chyba rekord odkąd PG rywalizuje w najwyższej klasie rozgrywkowej. Trenerze - obrona obrona obrona !!!