DGT Politechnika Gdańska - Artego Bydgoszcz 45:76. Koszykarki bez szans

5 stycznia 2020 (artykuł sprzed 4 lat)
O ile w drugiej i trzeciej kwarcie Politechnika dzielnie walczyła z Artego, o tyle pierwsza i ostatnia partia to kompletna dominacja bydgoszczanek. O ile w drugiej i trzeciej kwarcie Politechnika dzielnie walczyła z Artego, o tyle pierwsza i ostatnia partia to kompletna dominacja bydgoszczanek.

DGT Politechnika Gdańska przegrała u siebie z Artego Bydgoszcz 45:76 (8:20, 17:19, 12:16, 8:21) w meczu 13. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet. Miejscowe koszykarki nieźle radziły sobie w środkowych 20 minutach meczu, ale pierwsza i ostatnia kwarta przebiegały pod dyktando przyjezdnych. Pod koszem co chciała robiła Laura Miskiniene, autorka 17 pkt i 18 zbiórek.

AZS UG Gdańsk - CCC Polkowice 57:88. Relacja, oceny i zdjęcia

POLITECHNIKA: Hudson 13 pkt (1x3), Nayo 8, Ostrowska 2, Smith 2 (10 zb.), Bujniak 0 oraz Niedźwiedzka 10 (2x3), Haryńska 4, Strzelczyk 4, Stawicka 2, Duszkiewicz 0

Artego: Miskiniene 17 (18 zb.), Międzik 16 (4x3), O'neill 13 (3x3, 7 as.), Kiesel 11 (8 as.), Poboży 10 (7 zb.) oraz Michałek 7, Piwkowska 2, Sobiech 0, Rola 0

- Nie będzie łatwo, bo Artego jest rywalem z górnej półki i będzie ciężko, ale podchodzimy do meczu, jak każdego innego - mówiła nam przed niedzielnym meczem Sylwia Bujniak.
Przyjezdne nie traciły czasu i już w pierwszej kwarcie wypracowały 12 pkt przewagi. Dwie "trójki" a w sumie 8 pkt zdobyła podczas pierwszych 10 minut Jennifer O'neill.

W środkowej fazie spotkania, gdańszczanki zdołały trochę podgonić wynik. Po trafieniu zza łuku Presley Hudson przegrywały 21:26, ale lepiej już nie było.

Pod koszem rządziła Laura Miskiniene, autorka 17 pkt i 18 zbiórek. Natomiast Artego zespołową dominację po raz kolejny pokazało w ostatniej odsłonie, którą wygrały jeszcze pewniej niż pierwszą. Ostatecznie bydgoszczanki nie pozwoliły gospodyniom nawet na zdobycie 50 pkt.

Wyniki 13 kolejki

• AZS UNIWERSYTET GDAŃSKI - CCC Polkowice 57:88 (6:29, 10:21, 23:19, 18:19)
  • DGT POLITECHNIKA GDAŃSKA - Artego Bydgoszcz 45:76 (8:20, 17:19, 12:16, 8:21)
  • ARKA GDYNIA - PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp. (przełożony na 13.02.2020)
  • Ślęza Wrocław - CosinusMED Widzew Łódź 67:70 (17:17, 14:13, 15:21, 21:19)
  • Wisła Kraków - Enea AZS Poznań (przełożony na 08.01.2020)
  • Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin - Energa Toruń (przełożony na 19.02.2020)

Opinie (6)

• Będzie lepiej !!!

• 2 1

• To
    była egzekucja

• 0 3

• 1/3 rzutów nie trafia w obręcz, w tablice o czym mamy tutaj rozmawiać.
    Rotacja Artego 7 zawodniczek. Przy czym te 7 zawodniczek spokojnie mogłoby jeszcze drugi mecz rozegrać bo tak fizycznie wyglądały pod koniec spotkania.
    Bujniak 80 procent rzutów nie dolatuje albo przelatuje obok tablicy.
    3 celne rzuty za 3 pkt na własnej hali..?
    Osobą trenera.. Takiego pobudzonego nadpopudbliwego trenera dawno o nie widziałem. Gość robi wszystko, ale chyba nie treneruje zespołu. Na drugi biegunie trener AZSu, który, za to złapię się pod boki inie reaguje nic. Pomysły, zagrywki sposób? Czy wszystko musi być takie byle jakie? Po co funkcjonować, czy jest szansa na rozwój...czy chodzi o dotacje z miasta...

• 2 2

• SZEŚĆ solidnych zawodniczek robi sobie sparing i roznosi w pył zespół, który podobno jest solidnym średniakiem ligowym

• 1 2

• To się naprawdę źle oglądało. Zupełnie nie rozumiem takiej samej taktyki w każdym meczu obojętnie z kim byśmy nie grali. Rotowanie składem, to jakaś pomyłka. Trener zupełnie nie potrafi wykorzystać potencjału zespołu grając jakiś staroświecki basket.