DGT Politechnika Gdańska - Enea Gorzów 72:78. Porażka w samej końcówce

dak.
3 stycznia 2021 (artykuł sprzed 3 lat)
Jazmine Davis zdobyła 18 punktów i rozdała 8 asyst, ale to i tak nie wystarczyło do zwycięstwa z drużyną z Gorzowa Wielkopolskiego. Jazmine Davis zdobyła 18 punktów i rozdała 8 asyst, ale to i tak nie wystarczyło do zwycięstwa z drużyną z Gorzowa Wielkopolskiego.

DGT AZS Politechnika Gdańska przegrała u siebie z zespołem PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wielkopolski 72:78 (15:17, 23:16, 18:18, 16:27). Podopieczne Wojciecha Szawarskiego prowadziły niemal w całym meczu, by w ostatniej minucie oddać zwycięstwo rywalkom. Tym samym najwyższa seria dwóch wygranych w tym sezonie została przerwana.

VBW Arka Gdynia - Pszczółka Lublin 85:78. Relacja, możliwość wystawiania ocen koszykarkom i trenerowi

Enea AZS Poznań - GTK Gdynia 76:58. Relacja, możliwość wystawiania ocen koszykarkom i trenerowi

PG: Davis 18 (3x3, 8 as.), Bujniak 12 (1x3), Ossowska 9 (3x3), Hamblin 6 (11 zb.), Rymarenko 5 (1x3) oraz Koc 10 (2x3), Pyka 5 (1x3), Scekić 5 (1x3), Strzelczyk 2

ENEA: Hristova 16 (1x3), Owczarzak 15 (1x3, 12 as.), Gustafson 14 (7 zb.), Walker-Kimbrough 8 (1x3), Kaczmarczyk 6 oraz Green 15 (12 zb.), Dźwigalska 3 (7 as.), Szott-Hejmej 1, Matkowska 0

Spotkanie zaczęło się dobrze układać dla podopiecznych Wojciecha Szawarskiego po otwarciu wyniku przez Jazmine Davis. Oba zespoły wymieniały się ciosami, ale Politechnika Gdańska nie oddawała prowadzania do 8. minuty. Borislava Hristova doprowadziła do stanu 13:12, a następnie Agnieszka KaczmarczykCheridene Green jeszcze podwyższyły.

W drugiej części odpowiedzialność gry przejęła Maja Scekić, która po objęciu przewagi swojej drużyny poprawiła "trójką". Rzut z dystansu wykorzystała także Martyna Koc, po rzucie której gospodynie prowadziły różnicą 8 punktów. Akademiczki na tym nie poprzestały, bo ich największa przewaga wynosiła nawet 12 "oczek", ale ostatecznie zmalała do pięciu po 20 minutach gry.

GTK Gdynia - DGT AZS Politechnika Gdańska 67:98. Relacja, oceny

Trzecią partię celnym rzutem zza łuku otworzyła Sylwia Bujniak. Gorzowianki dążyły do odwrócenia losów spotkania, ale nawet gdy doganiały rywalki na 2 punkty, to te znów odskakiwały. Nie zdołały nawet wykorzystać remisu przy stanie 48:48, bo błyskawicznie odpowiedziała Davis i Ruth Hamblin. "Trójka" Kateriny Rymaryenko pozwoliła zachować 5 "oczek" przewagi przed decydującą kwartą.

Gorzowianki ruszyły do ataku od początku czwartej partii, ale gospodynie utrzymywały się przy życiu. Na 5 minut przed końcem wygrywały nawet 8 punktami, ale przewaga została roztrwoniona 2 minuty później. Jowita Ossowska zdołała doprowadzić do remisu, ale w ostatniej minucie trafiła już tylko Daria Owczarzak.

Wyniki 14 kolejki

• DGT AZS POLITECHNIKA GDAŃSKA - PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp. 72:78 (15:17, 23:16, 18:18, 16:27)
  • Enea AZS Poznań - GTK GDYNIA 76:58 (20:17, 28:13, 17:13, 11:15)
  • VBW ARKA GDYNIA - Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin 85:78 (19:20, 25:22, 22:17, 19:19)
  • CCC Polkowice - Energa Toruń 79:34 (21:12, 26:7, 15:4, 17:11)
  • Basket 25 Bydgoszcz - CTL Zagłębie Sosnowiec 82:77 (22:25, 24:16, 14:18, 22:18)
dak.

Opinie (4)

• Szkoda

Było bardzo blisko! Zadecydowała ostatnia kwarta, w której Gorzów zaprezentował się mądrzej i spokojniej w grze. Plus wypadnięcie z gry Rymarenko. Na pewno w dalszych meczach będzie lepiej!

• 3 0

• Porażka na własne życzenie.

• 0 3

• Mecz bardzo dobry, szkoda ostatniej kwarty...

• 1 0

• znowu

Wszystko fajnie ale końcówki rozgrywaja zagraniczne zawodniczki a tych lepszych było więcej w Gorzowie. Szkoda, bo jedna amerykanka to za mało by wygrywać końcówki, polki z PG które fajnie i dużo grają muszą coś dołożyć w zaciętych końcówkach, bo tak każdy z takich meczów kończy się w ostatniej minucie przegraną.