DGT Politechnika Gdańska - Pszczółka Lublin 70:77. Niemoc strzelecka koszykarek

dak.
16 stycznia 2021 (artykuł sprzed 3 lat)
Już po ostatniej porażce z Eneą AZS Poznań, trener Wojciech Szawarski mógł mieć sporo uwag co do gry swoich podopiecznych, które punktowały ze skutecznością 31-proc. W starciu z Pszczółką Polski Cukier AZS UMCS wzrosła co prawda do 35 proc., ale wciąż pozostawia wiele do życzenia. Już po ostatniej porażce z Eneą AZS Poznań, trener Wojciech Szawarski mógł mieć sporo uwag co do gry swoich podopiecznych, które punktowały ze skutecznością 31-proc. W starciu z Pszczółką Polski Cukier AZS UMCS wzrosła co prawda do 35 proc., ale wciąż pozostawia wiele do życzenia.

DGT AZS Politechnika Gdańska przegrała u siebie z Pszczółką Polski Cukier AZS UMCS Lublin 70:77 (21:18, 15:23, 19:20, 15:16) w 16. kolejce Energa Basket Ligi Kobiet. W całym spotkaniu gospodynie oddały o 8 rzutów z gry więcej, ale to przyjezdne miały lepiej nastawione celowniki. Ich skuteczność wyniosła 49 proc, a PG - tylko 35 proc. To trzecia porażka akademiczek z rzędu. Takiej serii w tym sezonie jeszcze nie miały.

CCC Polkowice - GTK Gdynia 72:23. Relacja, możliwość wystawienia ocen koszykarkom i trenerce

PG: Davis 20 (2x3, 9 as.), Hamblin 14 (16 zb.), Pyka 10 (2x3), Bujniak 5 (1x3, 7 zb.), Rymarenko 2 oraz Ossowska 10, Scekić 8 (2x3), Strzelczyk 1

PSZCZÓŁKA: Fassina 16 (2x3), O'neill 15 (1x3, 9 as.), Milazzo 14 (10 zb.), Bertsch 13, Pavel 6 oraz Niedźwiedzka 6 (7 zb.), Poboży 4, Sklepowicz 3 (1x3), Kośla 0

Po otwarciu wyniku przez Ruth Hamblin, koszykarki PG szybko oddały inicjatywę gospodyniom, które w nieco ponad minutę wyszły na prowadzenie 8:2. Kanadyjka zdobyła także 5 kolejnych oczek dla swojego zespołu, po czym ciężar gry przejęła Jazmine Davis. W sumie Amerykanka zdobyła 9 punktów w pierwszej kwarcie i to po jej trafieniach podopieczne Wojciecha Szawarskiego prowadziły 21:18.

Premierowe punkty w drugiej partii rzuciła Klaudia Niedźwiedzka, czyli zawodniczka, która w przeszłości występowała w Politechnice Gdańskiej. Jej koleżanki dążyły do odzyskania korzystnego wyniku, ale sztuki tej dokonały dopiero w 15. minucie po "trójce" Martiny Fasinny (30:27). Przyjezdne przed przerwą stać było tylko raz na wyrównanie (36:36), ale ostatnie słowa w tej kwarcie należały do Morgan BertschJennifer O'neill.

Enea Poznań - DGT Politechnika Gdańska 68:55. Relacja, oceny

Gospodynie z mocnym akcentem weszły po zmianie stron, gdyż po niespełna 2 minutach dobiły po raz pierwszy do dwucyfrowej przewagi. Rywalki zareagowały w porę i dobrze radziły sobie w ataku. Szkopuł w tym, że niemal na każde ich trafienie, Pszczółka odpowiadała tym samym. Przed decydującą partią udało się jednak zminimalizować różnicę z 12 do 6 "oczek".

Niemoc strzelecka udzielała się także w ostatniej kwarcie. Co prawda, jej przebieg był wyrównany, ale to gospodynie miały korzystniejszy rezultat i mogły kontrolować grę. Na 1,5 minuty przed końcem strata wynosiła jeszcze 10 punktów, ale dzięki Davis i Jowicie Ossowskiej, ostatecznie zatrzymała się na 7.

To kolejny mecz, w którym podopieczne Szawarskiego nie wykorzystały potencjału rzutowego. Skuteczność z gry wyniosła tylko 35 proc. (25 z 71), natomiast rywalek - 49 proc. (31 z 63). Akademiczki były jednak lepsze pod koszem. Zebrały o 8 piłek więcej, ale niestety nie przełożyło się to na końcowy rezultat.

Wyniki 16 kolejki

• CCC Polkowice - GTK GDYNIA 72:23 (23:6, 14:4, 18:5, 17:8)
  • DGT AZS POLITECHNIKA GDAŃSKA - Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin 70:77 (21:18, 15:23, 19:20, 15:16)
  • VBW ARKA GDYNIA - Energa Toruń 94:57 (24:20, 20:16, 26:9, 24:12)
  • PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp. - CTL Zagłębie Sosnowiec 100:89 (23:24, 22:16, 23:27, 32:22)

To się czyta jak jakąś ponurą groteskę.
    Azs Pszczółka hop siup na zdrowie. Żal.pl.

• 0 2

• szkoda

Bo playoffy uciekają... A ciężko będzie nazwać grą w playoff starcie z Arka

• 2 0

• Zazdrość, że ktoś ma lepszego sponsora niż Politechnika? Wygrywamy regularnie z Gdańskiem od kilku sezonów, więc chyba ta żałosna ironia świadczy kiepsko o jakimś sfrustrowanym "kibicu" z Gdańska...