Arka przegrała w Bytowie w Pucharze Polski

25 października 2016 (artykuł sprzed 7 lat)

Janusz Surdykowski i Mateusz Klichowicz cieszą się po pierwszym golu dla Bytovii. Były jednak kontrowersje, czy wcześniej piłka nie opuściła boiska. Janusz Surdykowski i Mateusz Klichowicz cieszą się po pierwszym golu dla Bytovii. Były jednak kontrowersje, czy wcześniej piłka nie opuściła boiska.

Paweł Abbott przedłużył nadzieje Arki Gdynia na awans do półfinału Pucharu Polski. Rezerwowy tego dnia napastnik żółto-niebieskich zmniejszył rozmiary porażki w wyjazdowym meczu z I-ligową Bytovią na 1:2 (0:1). Rewanż zaplanowany jest na 30 listopada na stadionie przy ul. Olimpijskiej. Dalej grać będzie drużyna lepsza w dwumeczu. W przypadku równej liczby bramek, decydować będzie ich większa liczba strzelonych poza domem. Gdy i tu będzie remis, sędzia zarządzi dogrywkę, a potem ewentualnie karne.

DRUTEX BYTOVIA DRUTEX BYTOVIA
87 Bieszczad - 3 Wróbel, 26 Cseh, 5 K.Bąk - 8 Kamiński, 28 Wacławczyk, 15 Mandrysz, 9 Ploj, 15 Formella - 14 Klichowicz, 11 Surdykowski
Sędziowie: Przybył (Kluczbork)
1 Steinbors - 2 Socha, 32 Stolc, 4 Sołdecki, 23 Warcholak - 7 Błąd, 21 Sambea, 17 Marciniak, 18 Yussuff - 10 Szwoch - 22 Zjawiński
  • 72' 9 Ploj Zmiany 10 J.Bąk
  • 78' 28 Wacławczyk Zmiany 20 Poczobud
  • 87' 14 Klichowicz Zmiany 6 Rzuchowski
  • 61' 17 Marciniak Zmiany 20 Hofbauer
  • 70' 10 Szwoch Zmiany 11 Siemaszko
  • 78' 22 Zjawiński Zmiany 9 Abbott
  • 29' Surdykowski
  • 82' J.Bąk
  • 85' Abbott
  • 88' Warcholak
  • 90+1 Socha

POZOSTAŁE 1. MECZE ĆWIERĆFINAŁOWE PUCHARU POLSKI
GKS 1962 Jastrzębie Zdrój - Wigry Suwałki 1:2 (1:1)
Lech Poznań - Wisła Kraków 1:1 (0:0)

26 października (środa)
13:30 Puszcza Niepołomice - Pogoń Szczecin

drużyny na prezentacji. Arka żółte koszulki, niebieskie spodenki. Gospodarze w czerwonych strojach
rezerwa Arki: 13, Jałocha, 9 Abbott, 11 Siemaszko, 14 Nalepa, 20 Hofbauer, 25 Wojowski, 33 Zbozień
rezerwa Bytovii z byłym bramkarze - Szromnik (nr 33) i pomocnikiem Arki - Rzuchowski (6). Ponadto na ławce: 2 Opałacz, 10 J.Bąk, 19 Bielak, 20 Poczobut, 24 Efir
1'
od środka rozpoczęła Bytovia
1'
"11" Arki to mieszanka podstawowych i rezerwowych piłkarzy w ekstraklasie z przewagą jednak tych drugich
1'
z podstawowych graczy w "11" m.in. Szwoch (ARKA), który zapewniał nas, że stać go na rozegranie trzech meczów w ciągu tygodnia. Mateusz jest też dziś kapitanem

WYWIAD Z MATEUSZEM SZWOCHEM

3'
pierwszy róg dla Arki, ale bez zagrożenia dla bramki gospodarzy
5'
trwa badanie sił
6'
na spalonym Klichowicz (DRUTEX BYTOVIA)
7'
już widać pomysł na grę. Arka buduje dłuższe akcje, Bytovia nastawiona na szybkie i krótkie ataki
7'
Wacławczyk (DRUTEX BYTOVIA) próbował dograć w pole karne do Surdykowskiego (DRUTEX BYTOVIA). Najszybszy przy piłce Steinbors (ARKA)
9'
Bytovia coraz śmielej i dłużej utrzymuje się przy piłce
12'
Zjawiński (ARKA) strzelił w poprzeczkę po akcji Szwocha (ARKA)
15'
Wróbel (DRUTEX BYTOVIA) przerwał dośrodkowanie w pole karne w kierunku Zjawińskiego (ARKA)
16'
brak komunikacji w defensywie Arki. Dlatego Steinbors (ARKA) zdecydował się piąstkować na róg piłkę po dośrodkowaniu Kamińskiego (DRUTEX BYTOVIA)
17'
i jeszcze rz wybija piłkę Steinbors (ARKA) tym razem po rogu Kamińskiego (DRUTEX BYTOVIA)
18'
po indywidualnej akcji Warcholaka (ARKA) boisko okazało się dla niego za krótkie. Od bramki rozpocznie Bieszczad (DRUTEX BYTOVIA)
20'
niezbyt cenzuralne okrzyki z miejscowych sektorów pod adresem Arki
22'
Arka odważnie ustawia pressing już na połowie Bytovii. Gospodarze mają problemy z rozegraniem akcji
23'
Stolc (ARKA) faulował Surdykowskiego (DRUTEX BYTOVIA). Napastnik gospodarzy spędził też dwa sezony w Gdyni, a i potem był temat jego powrotu do Arki
24'
niecelne podanie Wróbla z obrony pod pole karne w kierunku Surdykowskiego (DRUTEX BYTOVIA)
25'
na spalonym Klichowicz (DRUTEX BYTOVIA) po kolejnym długim zagraniu gospodarzy
27'
zamieszanie w polu karnym Arki po dośrodkowaniu z wolnego spod linii środkowej Kamińskiego. Na szczęście udało się wreszcie wybić piłkę
28'
"My czekamy na strzelenie pierwszej bramy" - skandują kibice Arki
29'
kiks Steinborsa (ARKA) przy próbie wybicia piłki przed własnym polem karnym, ale Ploj (DRUTEX BYTOVIA) nie skorzystał z tego prezentu
29'
[1:0] DRUTEX BYTOVIA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Surdykowski. Kolejny przerzut z własnej połowy. Tym razem Bąk zagrał na lewe skrzydło do Klichowicza. Ten był dużo szybszy od Sochy i z linii końcowej bądź nawet... spoza niej dośrodkował. Sędziowie uznali, że wszystko było zgodnie z przepisami. W polu bramkowe nogę do piłki dostawił Surdykowski
31'
"MZKS Arka" - skandowanie z trybun
32'
"Areczko, jesteśmy z wami" - zapewniają kibice
33'
"Walczyć Arka" - kolejne skandowanie z trybun
34'
strzał z dystansu Sołdeckiego (ARKA). Piłka jeszcze odbiła się od Wróbla (DRUTEX BYTOVIA), ale nie sprawiła kłopotów Bieszczadowi (DRUTEX BYTOVIA)
34'
teraz wulgarnie z sektora gości, ale nie pod adresem Bytovii, a... Lechii
36'
miejscowi odpowiadają równie wulgarnie. Nie będziemy już zwracać uwagi na tego typu zachowania na trybunach
37'
stracony gol jakby podciął skrzydła Arki. Nie ma składnych akcji
38'
Formella (DRUTEX BYTOVIA) jednym zwodem ograł i Błąda (ARKA) i Socha (ARKA), ale nie dośrodkował dokładnie w kierunku Surdykowskiego (DRUTEX BYTOVIA)
39'
kolejny atak Bytovii lewym skrzydłem. Tym razem Błąd (ARKA) sfaulował Klichowicza (DRUTEX BYTOVIA)
39'
poprzeczka uratowała Arkę po strzale z wolnego Kamińskiego (DRUTEX BYTOVIA)
41'
Arce najbardziej brakuje akcji skrzydłowych, czyli tego co przynosi największe efekty Bytovii
43'
indywidualna akcja Kamińskiego (DRUTEX BYTOVIA) zakończona niecelnym uderzeniem z 25. metra
44'
Socha (ARKA) wybił piłkę na róg spod nóg Formelli (DRUTEX BYTOVIA)
44'
Steinbors (ARKA) piąstkuje piłkę po dośrodkowaniu Kamińskiego (DRUTEX BYTOVIA) z rogu
44'
piłka wraca w pole karne Arki, ale źle ją przyjął Surdykowski (DRUTEX BYTOVIA)
45'
minuta doliczona
45+1
do zdobycia prowadzenia to Bytovia jest częściej przy piłce
45+1
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. ARKA PRZEGRYWA W BYTOWIE 0:1
Nie widać różnicy pomiędzy 5. drużyną ekstraklasy, a 5. zespołem I ligi. Arka grała nawet nieźle w polu, ale tylko do straty bramki. Stanowczo za mało w tej połowie dała z siebie w ofensywie. Skończyło się na jednym strzale celnym z dystansu obrońcy Sołdeckiego (ARKA), a najgroźniejszą sytuację stworzył Szwoch (ARKA), po którego akcji Zjawiński (ARKA) posłał piłkę w poprzeczkę. I to wszystko co w ataku zrobiła Arka.
Bytovia grała bardzo prostą piłkę. Zaczynała akcje na ogół długim podaniem od obrońców. Gdy miejscowi zorientowali się, że prawe skrzydło Arki jest odsłonięte, właśnie tam głównie kierowane były te przerzuty. Klichowicz (DRUTEX BYTOVIA) i Formella (DRUTEX BYTOVIA) byli znacznie szybsi niż próbującym im się przeciwstawić Błąd (ARKA) i Socha (ARKA). I właśnie po takiej akcji Bytovia strzeliła jedyną bramkę w pierwszej połowie.
intensywna rozgrzewka kilku piłkarzy Arki w przerwie
46'
drugą połowę rozpoczęła Arka. Obie drużyny bez zmian w składach
49'
Stolc (ARKA) wybił piłkę na róg po akcji Klimowicza, ale znów było groźnie
49'
bez zagrożenia dla Arki po dośrodkowaniu z rogu Kamińskiego (DRUTEX BYTOVIA)
50'
ładny strzał z około 25 metrów Zjawińskiego (ARKA). Bieszczad (DRUTEX BYTOVIA) odbił piłkę do boku po bardzo dobrej paradzie
51'
i już jesteśmy z drugiej strony boiska. Klichowicz (DRUTEX BYTOVIA) zagrał z lewego skrzydła, a Surdykowskiego (DRUTEX BYTOVIA) uprzedził Stolc (ARKA). Kolejny róg
51'
Steinbors (ARKA) wybił piłkę po dośrodkowaniu z rogu Kamińskiego (DRUTEX BYTOVIA), a sędzia przerwał grę, gdy Wacławczyk (DRUTEX BYTOVIA) wszedł tzw. nakładką w Szwocha (ARKA)
53'
Arka znów stara się prowadzić grę, ale musi uważać na ataki rywali lewym skrzydłem
54'
kolejna akcja Klichowicz (DRUTEX BYTOVIA) -Surdykowski (DRUTEX BYTOVIA), w którą wmieszał się Stolc (ARKA) i wybił piłkę
55'
Klichowicz (DRUTEX BYTOVIA) nie rezygnuje. Wrzuca z lewego skrzydła. Dobrze wyszedł z bramki i złapał piłkę Steinbors (ARKA)
56'
Klichowicz (DRUTEX BYTOVIA) ograł Stolc (ARKA) i zagrał przed pole karne do Surdykowskiego (DRUTEX BYTOVIA), Strzał Janusza obronił Steinbors (ARKA)
57'
dośrodkowanie z wolnego Błąda (ARKA). Pewna interwencja Bieszczada (DRUTEX BYTOVIA)
60'
z lewego skrzydła dośrodkował Warcholak (ARKA), niecelnie główkował Szwoch (ARKA)
60'
rozgrzewa się Hofbauer
61'
ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Marciniak, w jego miejsce wchodzi Hofbauer.
63'
Socha (ARKA) zablokował strzał Klichowicza (DRUTEX BYTOVIA) w polu karnym. Róg dla gospodarzy
63'
Steinbors (ARKA) złapał piłkę po dośrodkowaniu z rogu Kamińskiego (DRUTEX BYTOVIA)
64'
Arka nadal gra za wolno, by zmienić obraz tego meczu
65'
niecelny strzał sprzed pola karnego Yussuffa (ARKA)
66'
kontra Bytovii 3 na 2, ale Klichowicz (DRUTEX BYTOVIA) wyrzucił podaniem Surdykowskiego (DRUTEX BYTOVIA) ze światła bramki, a ten atak Ploj (DRUTEX BYTOVIA) zakończył kopnięciem piłki wysoko nad poprzeczką
68'
przygotowuje się do wejścia Siemaszko
68'
na spalonym Wacławczyk (DRUTEX BYTOVIA)
70'
zablokowany strzał Zjawińskiego (ARKA), a po chwili padł w polu karnym Yussuff. Sędzia nakazał grać dalej
70'
szybka odpowiedź Bytovii. Celny, ale lekki strzał z dystansu Ploja (DRUTEX BYTOVIA)
70'
ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Szwoch, w jego miejsce wchodzi Siemaszko. On też przejmuje opaskę kapitana
71'
w polu karnym było dwóch piłkarzy Arki, ale żaden z nich nie doszedł do dośrodkowania Warcholaka (ARKA)
72'
DRUTEX BYTOVIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Ploj, w jego miejsce wchodzi J.Bąk.
74'
potężne uderzenie z dystansu Hofbauera (ARKA), ale Bieszczad (DRUTEX BYTOVIA) znów popisał się paradą i zbił piłkę do boku
75'
słabszy strzał głową Sambei (ARKA) po dośrodkowaniu Yussuffa (ARKA)
76'
niecelny strzał Klichowicza (DRUTEX BYTOVIA)
76'
zablokowany strzał Siemaszko (ARKA) sprzed pola karnego
77'
Warcholak (ARKA) minął obrońcę i wycofał piłkę w polu karnym do nadbiegającego Błąda (ARKA). Celny strzał Adriana, ale za słaby, by dał gola. Bieszczad (DRUTEX BYTOVIA) dziś dobrze broni
78'
ARKA przeprowadza ostatnią zmianę. Boisko opuszcza Zjawiński, w jego miejsce wchodzi Abbott.
78'
DRUTEX BYTOVIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Wacławczyk, w jego miejsce wchodzi Poczobud.
79'
Siemaszko (ARKA) nie sięgnął piłki po dośrodkowaniu Yussuffa (ARKA)
80'
słupek uratował Bytovię po udrzeniu sprzed "16" Błąda
80'
niecelny strzał Abbotta (ARKA)
81'
Arka naciera coraz mocniej
81'
róg dla Arki po wybiciu piłki poza boisko Wróbla (DRUTEX BYTOVIA)
81'
zamieszanie po rogu Hofbauera (ARKA), ale nikomu nie udało się oddać strzału
82'
[2:0] DRUTEX BYTOVIA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki J.Bąk. Kontra gospodarzy. Tym razem Klichwicz zszedł na prawe skrzydło, Surdykowski "zabrał" ze sobą dwóch obrońców Arki, a zamykający akcję rezerwowy strzelał już na pustą bramkę
83'
niecelny strzał Yussuffa (ARKA)
84'
"Areczko, gramy do końca" - z trybun
84'
Wróbel wybił piłkę na róg
85'
[2:1] ARKA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Abbott. Hofbauer dośrodkował na Sołdeckiego, piłkę próbowął wybijać Wróbel, ale nie pozwolił na to napastnik Arki. Paweł przejął piłkę i z pola bramkowego skierował ją do siatki
87'
DRUTEX BYTOVIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Klichowicz , w jego miejsce wchodzi Rzuchowski.
88'
Żółtą kartką został ukarany Warcholak (ARKA) po faulu na Mandryszu
90'
4 minuty doliczone
90+4
Bytovia wybija piłkę na aut po dośrodkowaniu Hofbauera (ARKA)
90+4
zablokowane Yussuffa (ARKA), ale będzie jeszcze róg
90+4
złe dośrodkowanie z rogu Hofbauera (ARKA)
90+4
Bytovia wyszła z kontrą pięcioma zawodnikami, ale nie zakończyła tego ataku strzałem
KONIEC MECZU. ARKA PRZEGRAŁA W BYTOWIE 1:2, ALE Z PEWNOŚCIĄ MOŻE ODROBIĆ TE STRATY W REWANŻU W GDYNI 30 LISTOPADA
Arka nie zniechęciła się wynikiem 0:2. Do końca dążyła do strzelenia gola, co w kontekście rewanżu było bardzo ważne. Udała się ta sztuka Abbottowi (ARKA). Wcześniej tyle szczęścia nie miał Błąd (ARKA), który strzelał w słupek i jeszcze przed przerwą Zjawiński (ARKA), uderzający w poprzeczkę.
Raz także poprzeczka uratowała Arkę. Gdynianie nie ustrzegli się błędów w tym spotkaniu. Długo grali wolno, ale w ostatnich minutach wreszcie zaczęli atakować skrzydłami i to wraz z trafionymi zmianami przyniosło nadzieje na odrobienie strat w rewanżu przed własną publicznością i awans do półfinału Pucharu Polski.

• Najniższy wymiar kary (5)

Bytovia mogła spokojnie ze 4 bramki więcej wbić ale nie potrafili wykańczać kontr w przewadze.

PS Gol dla Arki przypadkowy

• 98 51

• Widac ze fan Arki sie wypowiada .

• 17 8

• Eee no nieee

Troche sie w koncowce Bytovia o guza prosila to i zarobila. Nic to. Grunt ze sledzie po skrzelu dostaly. Juz w niedziele 0:5

• 18 19

• PS2 pierwszy gol dla bytovii nieprawidłowy (podanie zza linii końcowej)

• 92 34

• Z taką formą śledzi to derby dla Lechii (11)

Brawo Bytovia !!!!!!!!

• 117 27

• (1)

Okaze sie 30.X kto bedzie płakał!

• 10 7

• najpewniejsza pewność, że będzie morze śledzich łez

,, Piłka nożna to taki sport, gdzie za piłką biega 22 graczy a na końcu Lechia zawsze wygrywa z arką. ,,

• 18 18

• (7)

Ale będzie płacz ze miedzą jak te "słabe śledzie" wygrają w niedzielę :D

• 14 14

• śledzie będą mogli mecz wygrać, przegrać albo zremisować i tak im nic to nie da. (6)

Jak to mówią "zawsze nad wami pi....... śledziami"

• 18 13

• dla tych którzy jeszcze nie widzieli oprawy derbowej daje linka: (5)

• 8 10

• A masz link do filmiku z siedziby lechii? Albo może do akcji z obwodnicy? (4)

• 5 5

• Nie mam linków do filmów science fiction kręconych przez śledzi po mocarzu :)))) (1)

• 2 4

• To zapytaj kolegow moze oni ci pokaza, zwlaszcza

ten z przetraconymi nogami albo ten zagazowany :))

• 3 1

• Tez slyszalem (1)

O akcji z obwodnicy Arka sie pokazala ale czy to ma sens sie prac miedzy soba?

• 3 0

• nie ma zadnego sensu, ale czy tego chcemy czy

nie to bedzie dochodzic coraz czesciej do takich sytuacji, a ostatnie wydarzenia pokazuja ze w gre juz nawet sprzet wchodzi
                mi bardziej chodzi o to ze jak cos sie dzieje ze strony lechii to zaraz wszedzie sie tym chwala, a na fb wysyp spamu co to nie oni, a jak dostana po glowie to cisza :) tak samo bylo z akcja w siedzibie, zamiast przyznac sie ze stracili flage to jakies farmazony ze to stara itd.

• 3 0

• Z termaliką miało być tak samo

A skończyło się przegraną i to jeszcze u siebie.

• 4 3

• Interesujące (10)

Wstyd wstyd mi że jestem gdynianinem !!! W niedziele jeszcze arka dostanie od lechii 0-4.

• 13 8

• Ty dzieciaku, nawet nie wiesz, gdzie jest Cisowa w Gdyni. (4)

• 9 9

• za to wy śledzie dobrze wiecie:) jak was obili pod Mc Donaldem (3)

Powinniście zmienić hasło na takie:

"Nigdy nie dostajemy sami zawsze z kolegami szprotami"

• 14 13

• W głowach dzieciarni bandytyzm rządzi. (2)

Czarno widzę przyszłość takich chłoptasiów. Do nauki w szkole trzeba ich pasem i kijem gonić.

• 0 4

• Scenariusz z życia śledzia ....

• 2 1

• To że tatuś z mamusią do nauki Cię pasem gonili to nie znaczy, że wszędzie tak jest

Pomimo tego i tak Ci to nic nie dało, ale mimo wszystko współczuję ci dzieciństwa

• 0 1

• Hahahahah! Szacun Bytów, cieszę się, że pokazaliście chłopcom z Gdyni, gdzie ich miejsce! Życzę Wam samych sukcesów! :)

• 86 25

• Derby (26)

Przegrana z Paprykarzami - ok. Przegrana z Drutexem ze wsi zwanej Bytów - jestem w stanie przełknąć chociaż wstyd jak nic. Ale jeżeli w takim stylu i zaangażowaniem zagracie panowie piłkarze w Wielkich Derbach Trójmiasta to przysięgam, nie daruję.... I myślę, że nie jestem jedyny, który tak myśli...

• 95 28

• (12)

Patrz na swoją wioskę rybacką a od Bytowa się odpie... l

• 38 26

• (4)

Dokładnie kolego popieram.Bytów był na mapie jak w gdyni mewy szalały.A gdyby nie port to by był sopot lub gdynia wielkości rowów.Wielke mi miasto psia kość.

• 23 22

• Gdynia to metropolia (1)

Jak Pripiat kolo Czernobyla

• 12 17

• Pripat?

a co to jest?Bo koło Czarnobyla jest Prypeć....ale co taki czubek z bolkowa może wiedzieć,jak palcem po mapie zwiedzał świat to nazw nie zapamiętał

• 6 1

• (1)

Ty z przyjechałes transportem z wschodu nie powiesz ze jesteś potokiem wielkiego mistrza zakonnego ktory przybył do Bytowa by założyć zakon.

• 8 6

• W Bytowie mieszkają Kaszubi

Kaszubi to potomkowie Pomorzan, oni byli tu jeszcze przed Zakonem.

• 2 0

• Tablice rejestracyjne (5)

Ze wszystkich GWE, GKA, GDA, GKS których na drogach nie toleruje to Was dość lubie :-)

• 4 3

• Zwariowałeś czy co?

Co mają wspólnego tablice rejestracyjne z piłką kopaną? Do nauki dzieciaku.

• 6 2

• Wybacz (2)

ale ja jeżdżąc po Gdańsku zawsze klnę na GA...

• 1 3

• Klniesz na GA (1)

Bo oni potrafia jezdzic.
            Niestety taka prawda ze w Gdyni jest wieksza kultura jazdy niz w Gdansku nawet na przejsciach predzej przepusci auto z GA niz GD.

• 3 1

• Prawda !!!

• 2 0

• GKA, GDA

to paradne: nie tolerujesz Gdańszczan i Gdynian, którzy się wyprowadzili na przedmieścia?

• 1 0

• Bytow? gdzie to jest?

Bytow? gdzie to jest? Tylko Gdansk ...j....c kaszuby Wolne Miasto Gdansk dla kibico tylko z Gdanska

• 0 1

• (2)

Oczywiscie.porażki w niedziele nie wybaczy żaden kibic Arki.to najwazniejsze spotkanie tej rundy.TAG! DO BOJU ARKOWCY!