Dąbrowski na testach

31 stycznia 2007 (artykuł sprzed 17 lat)

W drugim tegorocznym sparingu, a pierwszym w Gdańsku piłkarze Lechii pokonali III-ligową Kaszubię Kościerzyna 3:1 (2:1). W meczu, który odbył się na sztucznej murawie AWFiS w biało-zielonych szeregach był testowany Jacek Dąbrowski. To pomocnik ŁKS Łomża, który niegdyś grał już przez rundę w Gdańsku, w Lechii/Olimpii.

Bramki: Piotr Wiśniewski 42. minuta, Sławomir Wojciechowski 45, Paweł Buzała 46 - Jakub Kawa 5.

LECHIA: Sobański - Fechner, Brede, Manuszewski, Kosznik - Wiśniewski, Kalkowski, Wojciechowski, Rogalski, Dąbrowski - Cetnarowicz oraz Leszek, Buzała, Pietrowski, Kłos, Łożyński, Żuk, Szałęga, Trzebiński, Dziengielewicz.

Wszystkie gole w tym meczu strzelili lechiści. Wynik otworzył Kawa, który na rundę wiosenną został jedynie wypożyczony z Gdańska do Kościerzyny. Lechia miała przewagę, ale długo nie potrafiła jej udokumentować bramką. Dwukrotnie w dogodnych sytuacjach przestrzelił pozyskany z KSZO Ostrowiec, Maciej Rogalski, a Piotr Cetnarowicz przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem. Wreszcie bramkę gości odczarował najskuteczniejszy zawodnik Lechii w rundzie jesiennej - Wiśniewski. Najładniejsza akcja spotkania miała miejsce tuż przed przerwą. Zza "16" pięknie uderzył Maciej Kalkowski. Piłkę zmierzającą w "okienko" bramkarz sparował, ale wobec dobitki z pierwszej piłki Wojciechowskiego był już bezradny. Końcowy wynik został ustalony zaraz po zmianie stron przez Buzałę. W przerwie gdański szkoleniowiec dokonał aż dziewięciu zmian. Cały mecz zagrali jedynie Krzysztof Brede i Jacek Manuszewski. Ten drugi przed przerwą był środkowym obrońcą, a po przerwie przeszedł na rozegranie.

Nie ma już w Lechii Karola Piątka, który podjął rywalizację o miejsce w składzie Cracovii. Robert Hirsz pojechał na reprezentacyjne zgrupowanie. Z powodu kontuzji nie grali zaś dziś Mateusz Bąk, Marcin Szulik, Mariusz Pawlak i Paweł Pęczak. Urazy obrońców są niegroźne. Powinni być gotowi do gry już na sobotę, kiedy to Lechia będzie sparować w Bydgoszczy z Zawiszą. Natomiast nie wiadomo, czy w tym spotkaniu zagra Dąbrowski. - Chciałbym otrzymać szybką decyzję, czy jestem potrzebny Lechii. Jeśli nie, to wracam do Łomży. Gdańsk wspominam bardzo dobrze. Grałem tutaj w ekstraklasie przez jedną rundę. Zapamiętałem wspaniałą atmosferę na trybunach, mnóstwo kibiców. Fajnie byłoby znów tutaj zagrać - przyznał pomocnik. - Potrzebuje dwa dni na decyzję. Dzisiaj spodziewałem się po nim więcej. Teraz muszę się zorientować, w jakiej kondycji fizycznej jest Jacek. A co do zespołu. To widać, że brakuje czucia piłki. To nasz dopiero drugi mecz w tym roku - przyznał Tomasz Borkowski, trener Lechii.

W środowym sparingu nie pojawił się na boisku Mico Vranjes. Serb jest już w Gdańsku, ale na razie prechodzi testy medyczne. Nadal testowani są Dariusz Łożyński i Łukasz Król. - Vranjesa, jeśli z jego zdrowie jest wszystko w porządku, chciałbym sprawdzić w Bydgoszczy. Do końca tygodnia będę też musiał się zdecydować kogo zostawiamy z nowych zawodników. Nie stać nas na czterech. Chciałbym zostać trzech, ale może skończyć się na dwóch - dodaje gdański szkoleniowiec.

• historia zatacza koło....

od Lechi-Olimpi, przez Siwiałkę do... Lechii-Olimpi?

• 0 0

• beka es

czyli dziecko neostrady o śledziowym smrodzie z ust

• 0 0

• pamiętam ten po-twór lechia-Olimpia .

miłych wspomnień czar, ha ha ha... capi z ust, czujesz ? mam nadzieję że nie mieszkasz na Szadółkach albo Kowalach! tam to dopiero CAP.

• 0 0

• ..

super sie tak"powzyzwac"..mam nadzieje ze lepiej sie teraz czujecie..smiesza mnie wszystkie tego typu akcje..

• 0 0

• Gdanski niewypal

Bananowy klub sportowy.I co niewypaly z koziej paly.Daleko wam do nas a juz mialo byc tak pieknie,trasfery na 1 lige CO.