Dalin Myślenice - Alpat Rumia 3:0

26 stycznia 2004 (artykuł sprzed 20 lat)
Sromotnie przegrały siatkarki Alpatu Rumia na wyjeździe z liderem serii B I ligi. Dalin Myślenice, który o awans do ekstraklasy ściga się z dwoma innymi drużynami na sety, nie mógł sobie pozwolić na luksus najmniejszej choćby straty z przedostatnim zespołem tabeli. Gospodynie, które w poprzednim sezonie zastopowała w barażach Gedania, triumfowały w sobotę 3:0 (25:14, 25:15, 25:8).

ALPAT: Brodacka, Wrzochol, Twardowska, Theis, Nastały, Podgórniak oraz Lorkowska (libero), Bakiera, Zygmuntowicz.

Dziewięć godzin jechały podopieczne Wiesława Dziury na południe Polski, aby na parkiecie spędzić 60 minut. Do domu wróciły pod wrażeniem gry rywalek, a w uszach dźwięczały im hasła tamtejszego wodzireja.

- W Myślenicach był taki człowiek, jak na Lidze Światowej, który kierował dopingiem. Może dzięki temu w trzecim secie Dalin grał jak w transie. Wszystko mu wychodziło. Oddaliśmy seta w najwyższych wymiarach w tym sezonie - przyznaje trener Alpatu.

Nasza drużyna walczyła tylko na początku każdej partii. Jeśli w pierwszej i drugiej dotrzymywała kroku rywalkom do wyniku 7:7, to w ostatniej części gry ostatni remis brzmiał 2:2. Potem w jednym ustawieniu nasze oddały aż sześć punktów.

- W tym składzie, bez trzech podstawowych zawodniczek, zespół walczył na tyle, na ile było go stać. Dwóch pierwszych setów nie możemy się wstydzić, bo były w naszym wykonaniu średnie - dodaje Wiesław Dziura.

Pozostałe wyniki 16. kolejki:
Sokół Chorzów - Wisła Kraków 3:1, Piast Szczecin - Calisia 3:1, Politechnika Częstochowa - Mazovia Rawa Mazowiecka 0:3, AZS Opole - Legionovia 1:3, Start Łódź - ŁKS Łódź 1:3, SMS Sosnowiec - Sparta Złotów 3:0.

1. Dalin 13-3 29 44:18
2. SMS 13-3 29 44:20
3. Sokół 13-3 ó29 44:20
4. Wisła 11-5 27 40:18
5. Mazovia 11-5 27 41:23
6. Legionovia 11-5 27 37:23
7. Piast 11-5 27 37:26
8. Politechnika 9-7 25 30:31