Bałtyk odebrał noworoczny puchar Arce

1 stycznia 2016 (artykuł sprzed 8 lat)
aktualizacja: godz. 14:55 (1 stycznia 2016)

Po zwycięstwie piłkarzy Bałtyku nad Arką Czesław Boguszewicz przekazuje puchar noworoczny Piotrowi Rzepce.

O godzinie 12:18 padł inauguracyjny gol 2016 roku w Trójmieście. W rozegranym po raz 27. noworocznym meczu gdyńskich oldbojów jako pierwszy piłkę do siatki skierował Dariusz Hebel z Arki. Jednak po 80 minutach gry cieszyła się drużyna Bałtyku. Biało-niebiescy pokonali żółto-niebieskich 2:1 (0:1) i odzyskali puchar, który po raz ostatni w ich posiadaniu był w 2008 roku.

Hebel 15 - Grubba 68, Koziara 79

BAŁTYK: F.Żemojtel - Adamus, A.Sobczak, Czuk, Cirkowski, Wasilewski, Broner, Bartlewski, Koziara, Krauze, Rzepka oraz Stanik, Grubba, Hartman, Jakus, Lewandowski, Waszkowicz.
Trenerzy: Bussler, Cybulski, F.Żemojtel

ARKA: W.Żemojtel - Kowalski, J.Szewczyk, Witt, Laskowski, Radoń, Niciński, Ulanowski, Dampc, Hebel, T.Korynt oraz Głąbiński, Wilczyński, Gruchała, Turski, Pawlicki, Pertkiewicz, Meronow
Trenerzy: Kaszubowski, Rajski, Boguszewicz

W korespondencyjnym pojedynku piłkarzy z Gdańska i Gdyni o pierwszego gola w nowym roku tym razem szybsi okazali się ci, którzy grali na Narodowym Stadionie Rugby. Zdarzyło się to po raz pierwszy od 2008 roku.

2007 Piotr Rzepka (Bałtyk) 12:12

Inauguracyjna bramka strzelona została o godzinie 12:18, na zakończenie pierwsze kwadransa spotkania, które było rozgrywane na dystansie 2x40 minut. Piłkarze na sztucznej murawie przy ul. Górskiego pojawili się punktualnie w samo południe, ale trzy minuty zajęła przedmeczowa celebra. Podobnie jak w poprzednich latach w główniej roli wystąpił Roman Korynt, który otworzył szampana.

Od początku gry wielką ochotę na gola miał Dariusz Hebel. Już w 5. minucie napastnik przymierzył w poprzeczkę. 10 minut później piłka ugrzęzła w siatce po uderzeniu tego 43-latka. Akcję żółto-niebieskich rozpoczął Daniel Laskowski, z prawego skrzydła dośrodkował Marcin Gruchała, w polu bramkowym piłki nie zdołał wybić Daniel Czuk, a Hebel wepchnął ją do siatki z 3 metrów.

- Obrońca minął się z piłką i skorzystałem z prezentu. Nie spodziewałem się tego, ale udało się dobrze przyjąć piłkę i strzelić. Nie było to jednak do końca łatwa sytuacja. Zdarzało się, że zdobywałem gole jeszcze łatwiej. Szkoda tylko, że przegraliśmy ten mecz. Uważam, że zabrakło nam szczęścia, gdyż z przebiegu gry był to typowy mecz na remis - oceniał Dariusz Hebel.
Kibice, którzy 1 stycznia przyszli na stadion, nie mogli się nudzić, a tym bardziej nie zmarzli, mimo kilku stopni mrozu. Raz po raz rozgrzewały ich ataki przed przerwą głównie Arki, a po zmianie stron to jednej, to drugiej drużyny.

Dariusz Hebel strzelił pierwszego gola w noworocznym meczu w Gdyni, ale jego drużyna nie potrafiła utrzymać prowadzenia i po siedmiu latach oddała przechodni puchar Bałtykowi. Dariusz Hebel strzelił pierwszego gola w noworocznym meczu w Gdyni, ale jego drużyna nie potrafiła utrzymać prowadzenia i po siedmiu latach oddała przechodni puchar Bałtykowi.
Bałtyk pierwszy celny strzał oddał w 36. minucie po indywidualnej akcji Dariusza Grubby. Wcześniej, jedynie po rzucie rożnym w dogodnej sytuacji spudłował Andrzej Sobczak.

Także po przerwie jako pierwsi zaatakowali żółto-niebiescy. Kolejną okazję na gola miał Hebel, ale Waldemar Stanik odbił piłkę. Potem coraz groźniejsze były akcje biało-niebieskich. Andrzej Głąbiński z najwyższym trudem bronił po strzałach Wiesława Krauze i Grubby. Jednak w 68. minucie musiał sięgnąć do siatki po kolejnym uderzeniu Grubby. Dariusz, który w ligowej piłce jest bramkarzem, jesienią grał w III-ligowym KS Chwaszczyno, nie po raz pierwszy w towarzyskim spotkaniu zaprezentował się jako napastnik i to z doskonałym skutkiem.

O wyniku spotkania rozstrzygnął w 79. minucie Tomasz Koziara. Ojciec piłkarza... Arki - Macieja mierzonym strzałem po ziemi ustalił rezultat na 2:1 dla Bałtyku. Asystę zaliczył Tomasz Broner.

- Nie byłem piłkarzem ani Arki, ani Bałtyku, bo nie wywodzę się z Trójmiasta. Przed rokiem dostałem propozycję gry od biało-niebieskich i teraz był to mój drugi noworoczny mecz w Gdyni. Na pewno to najcenniejszy gol w ostatnich latach. Nie było to żadna zemsta za to, że syn tej jesieni nie zagrał w I lidze. W Arce mam też wielu kolegów. A z Maćkiem trudno powiedzieć, jak to się potoczy, czy zostanie, czy pójdzie na wypożyczenie. Jest jeszcze trochę czasu na takie decyzje - powiedział nam Tomasz Koziara.
2015 1:1 puchar został z Arką

Bałtyk wygrał noworoczny mecz po raz pierwszy od 2007 roku, a noworocznym pucharem przechodnim może cieszyć się pierwszy raz od 2008 roku.

Po zakończeniu gry z trofeum Czesław Boguszewicz odwiązał szalik Arki, a Tomasz Florek w to miejsce zawiązał barwy Bałtyku. Następnie puchar przekazany został w ręce kapitana zwycięskiej drużyny - Piotra Rzepki. Co ciekawe to on strzelił dwa gole w 2007 roku, kiedy to biało-niebiescy także triumfowali.

2007 ROK: BAŁTYK POKONAŁ ARKĘ 3:0 PO DWÓCH GOLACH PIOTRA RZEPKI

Uczestnicy noworocznego meczu piłkarskiego w Gdyni Uczestnicy noworocznego meczu piłkarskiego w Gdyni

Miejsca

Opinie (46) 7 zablokowanych

• brawo Baltyczku !!! tak trzymac !!!! (2)

• 71 53

• jak widac (1)

Kibic na internecie, a na meczach nikogo...

• 16 21

• Otworz oczy

• 3 5

• Tylko Bałtyk gdynia

Bałtyk Gdynia.......Biało-niebieska rodzina.

• 67 57

• kazde zwyciestwo (1)

• 58 49

• z tym tworem cieszy

• 23 11

• Gratulacje Kadluby Tylko Baltyczek!!!!!!

• 61 49

• W sekcji oldboys:-) wygrywamy 2-1 i puchar znów jest nasz!A 30 kwietnia po meczu z rezerwami w meczu w ramach 4 ligi zwanej 3cią-najprawdopodobniej sie rozstaniemy i się rozejdziemy. Gdyż jest bardzo prawdopodobne ze w jednej lidze razem z w\w zespołem juz nie zagramy!Szczęśliwego Nowego Roku Kadłuby!Bałtyk King!!!

• 48 35

• Oj nie ładnie pokonać gospodarzy. No cóż... Raz na dziesięć lat może się udać. Gdynia zawsze źółto -niebieska.

• 53 68

• Szczęśliwego nowego roku

Szczęśliwego nowego roku, i sukcesów oraz awansów dla obu drużyn. Chociaż raz w roku możemy być razem.

• 50 13

• beka tylko z tego mozecie sie cieszyc he (4)

Bo w prawdziwej pilce areczka zawsze nad wami he

• 36 66

• kibicom chelsea.... (3)

....zazdroszczę oglądania dobrej piłki,bo tu u nas ta arka nic nie reprezentuje,tylko kasę od miasta ciągną

• 25 15

• Napewno nie od twojego miasta

• 10 12

• no areczka tera troche gra awans blisko (1)

• 10 15

• ...arka gra,a ty d*pę na emigracji pudrujesz,fanie chelsea:-)

• 6 8

• Pogodnie choc mroznie

sporo ludzi podzielonych mniej wiecej po polowie,fajna swiateczna atmosfera, calkiem dobry mecz jak na taka kategorie.Cieszy zwyciestwo .