Pięć goli 16-latka w okręgowym pucharze

Dawid Wasilewski (w środku) zdobył dla juniorów Lechii 5 bramek w meczu z Wybrzeżem Gdańsk. fot. W.Figurski/058sport.pl

Pięć trójmiejskich drużyn awansowało do III rundy okręgowego Pucharu Polski. Kolejne efektowne zwycięstwo odnieśli juniorzy Lechii Gdańsk, którzy w derbowym pojedynku pokonali 10:1 występujące w A klasie Wybrzeże. Pięć goli zdobył w tym spotkaniu niespełna 16-letni Dawid Wasilewski. Kolejną rundę rozgrywek zaplanowano na 20 września. Do rywalizacji włączą się drużyny z V i IV ligi.

Zespoły z najniższych klas rozgrywkowych oraz drużyny niezrzeszone rywalizują w okręgowym Pucharze Polski, w którym stawką jest miejsce w tych rozgrywkach na szczeblu centralnym w sezonie 2018/19. Przypadnie ono zwycięzcy rozgrywek w danym województwie.

W pierwszym etapie zespoły podlegające pod Pomorski Związek Piłki Nożnej rywalizują w trzech osobnych rozgrywkach podzielonych na podokręgi: Malbork, Słupsk i Gdańsk. O awansie do kolejnego etapu decydują pojedyncze spotkania. Od 1/8 finału rywalizacja toczyć się będzie na szczeblu Pomorskiego ZPN. Awansuje tam 8 drużyn z podokręgu Gdańsk i po 4 ze Słupska i Malborka.

W II rundzie wzięło udział 9 drużyn z Trójmiasta - 7 z nich wywalczyło awans w poprzedniej rundzie, a dołączyły do nich A-klasowe Portowiec Gdańsk i Wybrzeże Gdańsk.

Najefektowniejszym zwycięstwem dającym prawo gry w III rundzie popisali się juniorzy Lechii Gdańsk, którzy rozbili Wybrzeże aż 10:1. Pięć bramek, w tym klasycznego hat-tricka w ciągu 4 minut, zdobył w tym spotkaniu Dawid Wasilewski. Niespełna 16-letni pomocnik do przerwy skompletował cztery gole, a jednego dołożył po przerwie. Trafiał piłką do siatki pomiędzy 25. a 47. minutą meczu, a więc "pięciopak" skompletował w  23 minuty.

Wysokie wyniki w okręgowym Pucharze Polski to nie nowość. Przypomnijmy, że w sierpniu 2014 juniorzy Bałtyku pokonali na inaugurację rozgrywek Oldstars Morena Gdańsk aż 33:0 (13:0).

PRZYPOMNIJ SOBIE JAK JUNIORZY BAŁTYKU WYGRALI W PUCHARZE 33:0

Do kolejnego etapu przeszły też: reprezentacja Nadmorskiej Ligi Szóstek Gdynia, Akademia Piłkarska Sopot, Portowiec Gdańsk i Polonia Gdańsk, rozstawiona z wolnym losem. III rundę zaplanowano na 20 września, pary zostaną wyłonione w drodze losowania na jednym z najbliższych posiedzeń komisji ds. rozgrywek. Do rywalizacji włączą się drużyny z V i IV ligi.

Wyniki II rundy okręgowego Pucharu Polski, Pomorski ZPN, grupa Gdańsk
LECHIA GDAŃSK U-19 - WYBRZEŻE GDAŃSK 10:1
POMORZANIN GDYNIA - LZS Bojano 0:3 (walkower)

• 2 1

• Tylko tego chłopaka nie wolno dać pod skrzydła Nowaka (1)

• 13 2

• pewnie, ze tak - oddadza do jagielonii za worek ziemniakow

• 15 0

• Wolałbym żeby od był w kadrze a nie seba!

• 19 0

• Bałtyk Gdynia 1930

• 13 6

• ja takich w CM 01/02 bralem za małe pieniądze do klubu ogrywalem w pierwszej druzynie i po paru latach mialem istne diamenty. Takze polecam Wam Moi Drodzy tę metodę.

• 11 1

• znam go osobiscie. mlody talent. mam nadzieje ze trafi juz niedlugo pod skrzydla Nowaka. (1)