Wiadomości

Dębica Lincer w terminie.

AZS AWFiS sekcja rugby

W regulaminowym terminie 15. kolejki ekstraklasy rugby z trójmiejskich zespołów wystąpili tylko podopieczni Jerzego Jumasa. AZS AWF Dębica Lincer Gdańsk pokonał na wyjeździe Statoil Juvenia Kraków 29:17 (22:0). W akademickich szeregach z powodzeniem debiutowali 22-letni rugbiści z Ukrainy: Maksim Krawczenko i Aleksander Krobow. Ten drugi uzyskał przyłożenie.

- Przez godzinę zdecydowanie dominowaliśmy na boisku, a pierwsza połowa była najlepsza w naszym wykonaniu w tym roku. Przede wszystkim drużyna wywiązała się z realizacji założeń taktycznych. Dobrze jej poczynaniami kierował Aleksander Doncow. Zawodnicy z Ukrainy, którzy nas wsparli w Krakowie zostali poleceni przez swych rodaków, naszych byłych graczy. Raczej zostaną z nami do końca rozgrywek. Rywale zdobyli punkty pod koniec meczu. Dwukrotnie przyłożenia uzyskiwali po przechwytach, które były konsekwencją naszych błędów w ataku - mówi trener Jumas.

Przyłożenia dla gdańszczan w tym spotkaniu zdobyli: Aleksander Krobow, Jarosław Chlebicz, Paweł Piekarek i Grzegorz Mroczkowski, a trzykrotnie, w tym dwukrotnie z bardzo trudnych pozycji. Karne na punkty zamieniał Piotr Wójcik.

Juvenia Statoil Kraków - AZS AWF Dębica Lincer Gdańsk 17:29 (0:22)

Skład Dębicy: Szkudlarek (70 Kamiński), Zawadzki, Jumas, Piwko (70 Tymoszuk), Deka, Mroczkowski 5 punktów, Piekarek 5 (75 Jakubczyk), Dąbrowski (60 Woronko), Krawczenko, Doncow, Chlebicz 5 (60 Stencel), Czapkowski, Krobow 5, Kosowski (70 Krakowski), Wójcik 9.

jag.Opinie (1)

 • jeszcze zobaczycie....

  teraz to jeszcze nic...
  do zespolu doszed Przemyslaw Bonat...
  rzeznik ze slupska.....
  on wam dopiero pokaze jak sie gra...

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Relacje LIVE

zobacz wszystkie relacje »