Debiutancki gol Laizansa nie dał wygranej

6 marca 2010 (artykuł sprzed 14 lat)

Sebastian Przyrowski skapitulował tylko raz, co nie wystarczyło Lechii do odniesienia zwycięstwa. Sebastian Przyrowski skapitulował tylko raz, co nie wystarczyło Lechii do odniesienia zwycięstwa.

Nie udało się piłkarzom Lechii pierwszego meczu wiosny na własnym boisku uświetnić kompletem punktów. Gdańszczanie zremisowali drugi kolejny mecz ligowy w tym roku, tym razem z Polonią Warszawa 1:1 (1:0). Poniżej zapis bezpośredniej relacji, którą przeprowadziliśmy z ul. Traugutta.

Laizans 29 - Gołębiewski 47

LECHIA: Kapsa - Bąk, Wołąkiewicz, Kożans, Mysona - Pietrowski (74 Bajić), Surma, Laizans - Wiśniewski (65 Lukjanovs), Dawidowski, Buzała (82 Zabłocki).

POLONIA: Przyrowski - Mynar, Dziewicki, Jodłowiec, Brzyski - Mierzejewski, Andreu (63 Skrzyński), Trałka, Ł.Piątek, Gancarczyk - Gołębiewski (67 Cortes).

Sędzia: Stefański (Bydgoszcz). Widzów: 8000. Żółte kartki: Dziewicki, Brzyski, Trałka (Polonia).

90+2' wolny Zabłocki, Przyrowski z kłopotami łapie piłkę

90+1' rzut rożny, tym razem Zabłocki, ale na głowę rywali

90' sędzia doliczył dwie minuty

88' żółta kartka dla Trałki za faul na Dawidowskim

85' przechwyt Cortesa i kontra Polonii. W polu karnym dopiero przerywa ją Laizans

82' ostatnia zmiana w Lechii. Za Buzałę wszedł Zabłocki

81' Polonia wywalczyła pierwszego w tym meczu kornera, a po chwili drugiego

80' za mało Lechia gra skrzydłami i dlatego mimo że prowadzi grę niezbyt dużo jest zagrożenia dla bramki rywali. Kolejne wstrzelenie piłki w pole karne Polonii pewnie wyłapał Przyrowski

78' siódmy już róg dla Lechii. Tym razem krótkie rozegranie z kornera, ale znów nie było zagrożenia po tym stałym fragmencie gry

74' dobra akcja Lukjanovsa, ale niecelne dogranie w polu karnym

74' druga zmiana Bajić za Pietrowskiego

73' znów Cortes uciekł obrońcom, ale na szczęście dla Lechii obok bramki strzelił Chilijczyk

70' strzał Cortesa wysoką nad bramką

67' druga zmiana w Polonii tym razem w ofensywie. Cortes za Gołębiewskiego.

65' pierwsza zmiana w Lechii. Na boisko wszedł Lukjanovs, który zmienił Wiśniewskiego

63' pierwsza zmiana w Polonii. Do gry wszedł Skrzyński za Hiszpana Andreu. Tym samym będzie zmiana ustawienia. Nowy gracz wejdzie na środek obrony, a Jodłowiec przejdzie do drugiej linii.

60' strzał Laizansa, celny, ale za słaby, aby zaskoczyć Przyrowskiego

60' Lechia atakuje, ale póki co zdobywa tylko rogi. Ma ich już sześć, gdy rywale żadnego.

56' Kapsa dobrym wybiegiem ubiegł Gancarczyka

54' kolejne dogranie w pole karne Wiśniewskiego, ale strzał Dawidowskiego zablokowany został

48' kolejny wolny z około 25 metrów od bramki Lechii. Tym razem Mierzejewski bezpośrednią strzelił, ale Kapsa pewnie złapał piłkę

47' 1:1 - po dośrodkowaniu Mierzejewskiego piłkę głową przedłużył Jodłowiec, nastęnie również głową Piątek, a Gołębiewski także głową wpakował futbolówkę pod poprzeczkę.

47' faul Laizansa rzut wolny dla Polonii

46' rozpoczęła się druga połowa. Obie drużyny w tych samych składach

45+1' koniec pierwszej połowy

45' sędzia doliczył jedną minutę, a Dawidowski wywalczył kolejny róg

45' kolejny daleki wrzut z autu Bąka. Piłkę wyłapał Przyrowski

44' Kapsa pewnie wyłapał dośrodkowanie Gancarczyka

42' Dawidowski odważnie wszedł między obrońców i wywalczył róg. Po dośrodkowaniu z kornera Mysony, Przyrowski ratuje Polonię piąstkowaniem piłki

39' po stracie gola Polonia praktycznie przestała istnieć. Szkoda, że Lechia tego nie wykorzystuje i śmielej nie zaatakuje

37' ładną akcję Dawidowskiego przerwał gwizdek sędziego, który dopatrzył się faulu gdańskiego napastnika

29' 1:0 dla Lechii! Akcję rozpoczął Marcin Pietrowski. Sędzia nie odgwizdał spalonego i Piotr Wiśniewski przedarł się prawym skrzydłem za plecami Brzyskiego i dośrodkował w pole karne. Zamykający akcje Olegs Laizans strzelił nie do obrony, mimo że piłkę próbował zatrzymać jeszcze kapitan Polonii, Radek Mynar! To pierwszy gol Łotysza w drugim występie w gdańskich barwach!

25' Buzała poślizgnął się przy wykonaniu wolnego i szansa na precyzyjne zagranie przepadła

24' żółta kartka dla Brzyskiego za faul na Wiśniewskim

14' po rozegraniu rzutu rożnego dobry strzał sprzed pola karnego Surmy. Dobra interwencja Przyrowskiego

11' żółta kartka dla Dziewickiego za faul na Dawidowskim

10' jak za dawnych lat brawa na Traugutta brawa dla Zdzisława Puszkarza. Tym razem zaanosował byłą sławę Lechii spiker, jednocześnie informując, że popularny "Dzidek" skończył niedawno 60 lat.

7' Kapsa zmuszony do interwencji po strzale Gancarczyka. Paweł broni pewnie

5' pierwsza akcja Polonii. Strzał zza "16" Gołębiewskiego słaby i niecelny

4' rzut wolny z wysokości pola karnego. Buzała kopie w mur

3' kolejny daleki wrzut z autu Bąka, po których Lechia może atakować jak po dośrodkowaniach

1' już w pierwszej akcji na bramkę Przyrowskiego strzelał Laizans. Uderzenie było celne, ale niezbyt mocne i Sebastian pewnie złapał piłkę.

0' W porównaniu z inauguracją w Wodzisławiu Tomasz Kafarski dokonał dwóch zmian w podstawowym składzie. Od początku zagra Marcin Pietrowski, a do "11" wrócił Arkadiusz Mysona, który zapewnił biało-zielonym wygraną 1:0 w poprzedniej rundzie w stolicy.

0' Jose Maria Bakero, którego posada wydaje się być zagrożona dokonał trzech zmian w "11", przegrywającej przed tygodniem z Lechem Poznań 0:3. Do gry weszli od początku napastnik Daniel Gołębiewski, pomocnik Janusz Gancarczyk oraz obrońca Radek Mynar.

Wisła Kraków - Arka Gdynia 0:1 (0:1),
Śląsk Wrocław - Jagiellonia Białystok 1:2 (0:1), Lech Poznań - Cracovia 3:1 (2:1), Ruch Chorzów - Zagłębie Lubin 0:2 (0:0), Korona Kielce - Polonia Bytom 1:0 (0:0), Legia Warszawa - Odra Wodzisław 0:1 (0:1), Piast Gliwice - PGE GKS Bełchatów 1:2 (0:2).