Debiuty na wagę zwycięstwa

24 sierpnia 2008 (artykuł sprzed 15 lat)

Piłkarze, którzy po raz pierwszy wystąpili w barwach Lechii przed gdańską publicznością zapewnili biało-zielonym zwycięstwo nad Cracovią 2:0 (1:0). Prowadzenie dla gospodarzy w 37. minucie zdobył Marcin Kaczmarek, a w 89. minucie końcowy rezultat ustalił Maciej Kowalczyk. Obaj przed sezonem pozyskani zostali z Korony Kielce. Spotkanie oglądał z trybun asystent selekcjonera reprezentacji Polski, Rafał Ulatowski. Najbardziej przypadł mu do gustu Maciej Rogalski.

LECHIA: Kapsa - Andruszczak, Manuszewski, Wołąkiewicz, Kosznik - Kaczmarek (80 Mysona), Trałka, Piątek, Rogalski - Rybski (55 Kowalczyk), Buzała (72 Cetnarowicz).

CRACOVIA: Cabaj - Szeliga, Polczak, Karwan, Radwański (74 Majoros) - Pawlusiński, Baran (60 Kłus), Nowak, Wasiluk - Moskała (46 Snadny), Dudzic.

Sędzia: Żak (Śląski ZPN). Żółte kartki: Wołąkiewicz, Manuszewski, Kowalczyk, Buzała (Lechia), Karwan, Polczak (Cracovia). Widzów: 10 000.

Jak wyliczył Marcin Gałek był to 250. mecz Lechii odkąd zdecydowała się ona porzucić wszelkie fuzje i otworzyć nowy rozdział pod szyldem Ośrodka Szkolenia Piłkarskiego. - Jutro minie dokładnie siedem lat od pierwszego spotkania, które rozegraliśmy w A-klasie - podkreślał spiker biało-zielonych.

Na tle Cracovii gdańszczanie błyszczeli. W drugiej połowie przez dobrych kilka minut goście mieli kłopoty nawet, aby wyprowadzić piłkę z własnej połowy. Ani razu Paweł Kapsa nie został wystawiony na większą próbę. Tymczasem pod bramką gości raz po raz dochodziło do groźnych spięć. Najczęściej jednak biało-zieloni strzelali niecelnie.

Zanim na tablicy pojawił się wynik 1:0 groźnie uderzali na Paweł Buzała, Andrzej Rybski i Kaczmarek. Ten ostatni strzelał efektownymi nożycami po dograniu Rafała Kosznika. Rywale z tej akcji nie wyciągnęli żadnych wniosków. Dlatego gdańszczanie pokarali ich niemal po kopii tamtej sytuacji. Tym razem dośrodkował z lewej strony Rogalski. Kaczmarek przyjął piłkę prawą nogą, przerzucił ją sobie na lewą tym samym gubiąc obrońcę i uderzył precyzyjnie w "długi róg" Marcina Cabaja. Ty samym od 39. minuty Lechia prowadziła 1:0.

Po zmianie stron dużo ożywienia w poczynania miejscowy wniósł Kowalczyk. Nim jednak napastnik ustalił końcowy rezultat przypomniały o sobie gwiazdy Lechii z poprzedniego sezonu. W 57. minucie Rogalski mijał rywali jak slalomowe tyczki. Gdy przedryblował też bramkarza i składał się do strzału do piłki niespodziewanie doskoczył Buzała. Kopnęli niemal w tym samym momencie. W efekcie wzajemnie zablokowali swoje strzały i piłka wyszła poza boisko!

Najwyraźniej to nie był dzień popularnego "Buziego". W 62. minucie sam na sam z bramkarzem podaniem wyprowadził go Kowalczyk. Sędzia dopatrzył się minimalnego spalonego. Mimo to napastnik kontynuował akcję, minął bramkarza i strzelił do siatki. Gola nie było, a Paweł zobaczył żółtą kartkę.

Tym samym na drugiego gola przyszło nam czekać aż do 89. minuty. Wówczas Rogalski "urwał" się krakowskim obrońcom prawą stroną. Jego dokładne dośrodkowanie głową zgrał absolutny debiutant w Lechii, Arkadiusz Mysona. Kowalczyk z bliska dopełnił formalności!

- Przyjechałem głównie po to, aby zobaczyć kadrowiczów z Cracovii, ale i na Lechię patrzyłem z zainteresowaniem. Tej drużyny jeszcze nie widziałem na żywo. Piłkarze z każdego klubu mają takie same szanse. Jednak jeden mecz o niczym nie przesądza. Dziś najbardziej podobała mi się gra Macieja Rogalskiego - przyznał Ulatowski, asystent Leo Beenhakkera.

Pozostałe wyniki 3. kolejki: Piast Gliwice - Arka Gdynia 1:2 (0:2), Ruch Chorzów - Polonia Bytom 2:1 (1:1), Wisła Kraków - GKS Bełchatów 2:1 (1:0), Śląsk Wrocław - Odra Wodzisław 4:0 (3:0), Lech Poznań - Górnik Zabrze 3:0 (1:0), ŁKS Łódź - Polonia 1:2 (1:0), Legia Warszawa - Jagiellonia Białystok 2:0 (0:0).

• Lechia ukochana!!!

Lechijko, Lechijko cóżeś Ty za Pani, że za Tobą idą prawdziwi fani!!!

• 0 0

• W Trojmieście jest tylko ARKA GDYNIA!!!! (8)

• 0 2

• chyba w tym waszym kaszubskim (4)

wy sie tylko kozaczycie tą akrą ... nie moglibyscie sie ogarnąć i coś mądrego napisać ... a nie ze liczy sie tylko arka ... albo jak wygra arka ze liczy sie tylko lechia ... nie macie nic mądrzejszego do napisania ??

• (1)

poczekamy jeszcze kilka kolejek i bedzie drukArka 15 miejsce chyba ze ŁKS tez wam wleje :) Lechia swoje 6 miejsce

• A gdzie masz trener D.K. ?? (2)

W całym środowisku jest korupcja więc spokojnie.
      Dlaczego nie macie swojego trenera?? Bo nie podpisał lojalki??? Arka swoje odpokutowała i gra w najwyższej lidze.A gra b.dobrze. Najważniejsze,że są dwa kluby z pomorza w ekstraklasie i powinny pokazać o sile trójmiasta. Sezon pokaże kto na jakim miejscu będzie.Tutaj na forum sami wróżycielie.Zastanówcie się trochę co piszecie.

• 0 0

• odpokutowała ty chyba śnisz won ze struktur PZPNu raz ale to na zawsze śmierdziele

• 0 0

• arka niczego nie odpokutowała

degradacja do II ligi a nie III to była nagroda a nie kara! Dzięki temu drużyna sie nie rozpadała lecz wzmocniła kadrowo i finansowo.Mimo tego nie potrafiła na boisku wywalczyć awansu i szczęsliwym trafem znalazła sie w ekstarklasie.Karą byłaby degradacja do IIligi, nie byłoby wtedy takich zawodników i takiej kasy, nie byłoby arki - I TO DOPIERO BYŁABY POKUTA!
        PS.Cyt: W całym środowisku jest korupcja więc spokojnie" - typowe myslenie kibica z wioski rybackiej - jak sam tak robisz to pewnie inni też = żenada!

• 0 0

• I ŁKS ŁÓDŹ :-) (1)

• 0 1

• I molo w Sopocie

• 0 0

• DZIĘKI CHŁOPAKI ZA ZWYCIESTWO!!!

Kibic Lechii wraz z rodziną - dumny gdy wygrywa, wierny gdy przegrywa...

• 0 0

• szkoda slow (9)

lechia wygrala bydlo zdemolowalo autobusy ("fani"cracovii wybijali okna w autobusach) cala chyba gdanska policja robila obstawy dla jasnie panow kibicow krzykaczy - oczywiscie za nasze pieniadze. ale jaka liga tacy kibice. a polska liga warta tyle co mongołów. teraz barcelona rozjedzie naszych "mistrzow" i znow bedzie burda

• 0 0

• glupi jestes (1)

• 0 0

• ?

Przecież prawdę napisał, więc czemu się oburzasz?

• 0 0

• (2)

na szachy się wybierz albo na jazde figurową

• 0 0

• (1)

mamy jeszcze np. siatkówkę, hokej, żużel, o rugby nie mówię bo tam chodzą same bezmózgie karki z siłowni

• 0 0

• sam jesteś bezmózgiem- prostaku. Ta gra wymaga większej inteligencji niż piłka nożna. Ale Ty raczej tego nie jesteś w stanie pojąć. Nie byłbyś nawet w stanie nauczyć się reguł tej gry. A poza tym piłka nożna jest dżentelmeńską grą dla chuliganów, zaś rugby chuligańską grą dla dżentelmenów.

• 0 0

• jak zwykle, debile. Musiałam wysiadać z samochodu na Grunwaldzkiej i usunąć koło, które patałachy tam położyli, (2)

podczas, gdy samochody stały na czerwonym świaetle. Ile to radości dało starym, upitym durniom!!! Zostawiłam małe dziecko w samochodzie na awaryjnych i ściągałam to koło na bok. Jak to niewiele do szczęścia potrezba "naszym" MĘSKIM kibicom. Młoda dziewczyna ciągnąca wielkie koło na trawnik, nie ma nic śmieszniejszego..... Na zdrowie Panowie-Gentelmeni. Oby jak najmniej takich , jak wy. PATAŁACHY NIEDOUCZONE!!!!

• 0 0

• gentlemeni.

• 0 0

• I nie pojawił się żaden przystojniak co by pomógł ?, no popatrz, co za pech

• 0 0

• Niestety,musimy płacić za takie bydło .
      Jakaś paranoją, kilku gnojków wiozą autobusem, a wszyscy muszą stać, b o huliganów wożą