Asseco musi być gotowe na dogrywkę

Rafał Sumowski
9 kwietnia 2014 (artykuł sprzed 10 lat)

Asseco z Polpharmą rozegrało w tym sezonie dwa kompletnie odmienne mecze. W Starogardzie Gdańskim przegrali różnicą 2 punktów, zaś w Gdyni czekał ich przysłowiowy spacerek. Które oblicze rywale pokażą w czwartek? Asseco z Polpharmą rozegrało w tym sezonie dwa kompletnie odmienne mecze. W Starogardzie Gdańskim przegrali różnicą 2 punktów, zaś w Gdyni czekał ich przysłowiowy spacerek. Które oblicze rywale pokażą w czwartek?

Koszykarze Asseco Gdynia w czwartek w Starogardzie Gdańskim zmierzą się z Polpharmą w ostatnim meczu przed półmetkiem drugiej fazy rozgrywek Tauron Basket Ligi. Podopieczni Davida Dedka muszą przygotować się na twardą walkę od pierwszej do ostatniej minuty. Także w ewentualnej dogrywce, która w ostatnich trzech kolejkach aż dwukrotnie towarzyszyła meczom z udziałem "Kociewskich Diabłów". Początek spotkania o godzinie 19.

83% 334 typowania ASSECO Gdynia

Gdynianie po czterech meczach drugiego etapu TBL mają na koncie dwa zwycięstwa, choć niewiele brakowało, by nie stracili nawet punktu. Po dogrywce przegrali w Koszalinie, a w ostatnich sekundach regulaminowego czasu gry przegrali u siebie ze Śląskiem Wrocław.

W ostatnim spotkaniu Asseco pokonało we własnej hali Stabill Jezioro Tarnobrzeg, choć w pewnym momencie roztrwonili 15 punktów przewagi z pierwszej kwarty. W czwartek gdynianie muszą zachować koncentrację przez cały mecz, gdyż jeśli dojdzie do dogrywki, gospodarze powinni być do niej wyjątkowo przygotowani.

W trzech ostatnich meczach Polpharma dwukrotnie potrzebowała dodatkowego czasu, by rozstrzygnąć wynik. Wprawdzie przegrała zarówno z AZS Koszalin, jak i Śląskiem Wrocław, ale z tym drugim potrzebowała aż dwóch dogrywek.

W pierwszym etapie rozgrywek Polpharma pokonała Asseco we własnej hali różnicą 2 punktów. Wówczas "kociewskie diabły" prowadził trener Mindaugas Budzinauskas, a w zespole występował Cezary Trybański (obecnie AZS Koszalin). Do Gdyni zespół ze Starogardu Gdańskiego przyjechał już pod wodzą cenionego w Trójmieście trenera Tomasza Jankowskiego i... pozwolił Asseco na odniesienie najwyższej wygranej w sezonie.

ASSECO ZDEMOLOWAŁO POLPHARMĘ 71:45

- Polpharma w starciach z nami pokazała dwa oblicza, ale nie oglądamy się na tamte spotkania. To zespół, który gra nieszablonowo i zostawia serce na boisku. W ostatnim czasie była to drużyna walcząca od pierwszej do ostatniej sekundy, także w dogrywkach. Myślę, że trener Jankowski wykonuje tam dobrą robotę - komplementuje rywali trener gdynian David Dedek.

Szkoleniowiec Asseco poprowadzi swój zespół przeciwko Polpharmie kolejkę po kolejce. W niedzielę oba zespoły spotkają się bowiem w Gdyni, by rozpocząć drugą część II etapu TBL. Wprawdzie rywale gdynian nie mają już praktycznie szans na walkę o ósme miejsce, które daje prawo gry w play-off, ale trener Dedek uczula przed ich lekceważeniem.

- Na razie skupiamy się na pierwszym pojedynku. Na pewno nie wychodzimy z założenia, że będzie ciężko w Starogardzie Gdańskim, a w Gdyni czeka nas spacerek. Tak jak wspomniałem, nie sugerujmy się poprzednimi wynikami - kończy szkoleniowiec Asseco.

• o miejsca 1-6:
  • Anwil Włocławek - TREFL Sopot 78:84 (19:22, 25:20, 17:17, 17:25)
  • Rosa Radom - Stelmet Zielona Góra 82:81 (16:14, 19:19, 26:20, 21:28)
  • Energa Czarni Słupsk - PGE Turów Zgorzelec 74:77 (27:16, 13:19, 21:20, 13:22)
  • o miejsca 7-12:
  • ASSECO Gdynia - Stabill Jezioro Tarnobrzeg 76:68 (27:12, 17:23, 13:17, 19:16)
  • AZS Koszalin - Śląsk Wrocław 77:75 (26:23, 13:13, 15:24, 23:15)
  • Kotwica Kołobrzeg - Polpharma Starogard Gdański 70:74 (25:19, 19:15, 17:13, 9:27)