Trefl rozbił Asseco w derbach w TBL

20 grudnia 2013 (artykuł sprzed 10 lat)
Choć w pojedynku najlepszych strzelców spotkania Piotr Szczotka (22 pkt) był skuteczniejszy niż Lance Jeter (15 pkt), ze zwycięstwa cieszyli się gospodarze z Sopotu. Choć w pojedynku najlepszych strzelców spotkania Piotr Szczotka (22 pkt) był skuteczniejszy niż Lance Jeter (15 pkt), ze zwycięstwa cieszyli się gospodarze z Sopotu.

W 22. koszykarskich derbach Trójmiasta Trefl pokonał Asseco 79:58 (26:14, 18:20, 17:10, 18:14). Sopocianie dominowali na boisku od pierwszej akcji, a w całym spotkaniu Tauron Basket Ligi zagrali bardziej zespołowo. Wśród gdynian chciały wyróżnić się indywidualności, ale przy słabej skuteczności w rzutach z obwodu nie były w stanie przechylić losów meczu na korzyść przyjezdnych.

Waczyński 13 (3x3), Gadri-Nicholson 12, Michalak 12 (1x3, 6 zb.), Leończyk 12 (7 zb.), Vasiliauskas 9 (3x3, 6 as.) oraz Jeter 15 (3x3, 6 zb.), Stefański 2, Brembly 2, Dzierżak 2, Majstorović 0, Roszyk 0, Jaśkiewicz 0
Miejsce: Ergo Arena
Sędziowie: Szczerba, Zapolski, Koralewski
Widzów: 3425
Szczotka 22 (11 zb.), Walton 18 (5 as.), Dmitriew 5 (5 zb.), Szymański 1, Seweryn 0 oraz Frasunkiewicz 7 (5 zb.), Kowalczyk 3, Żołnierewicz 2, Matczak 0, Kovacević 0

David Dedek David Dedek
David Dedek (Asseco) - Muszę pogratulować przeciwnikowi dobrej gry. My zagraliśmy najgorszy mecz w tym sezonie. I w obronie i w ataku. Właśnie zespołowość była naszym największym problemem. W obronie popełnialiśmy błędy, które zazwyczaj się nam nie zdarzają, a w ataku nie byliśmy sobą. Stąd tyle indywidualnych akcji. Częściowo można tłumacz to mocną obroną przeciwnika, ale w sumie to żadne wytłumaczenie.

Darius Maskoliunas Darius Maskoliunas

Darius Maskoliunas (Trefl) - Tak jak myślałem, ten mecz był nieładny i nerwowy. Cieszy mnie, że trzy kwarty zagraliśmy dobrze w obronie. Tylko w jednej partii okazało się, że chłopaki byli znowu spięci, podejmowali złe decyzje, lekko niemądre. Wszyscy robili pompę z derbów i z tego mogły wynikać pewne nerwy. Cieszy mnie to, że wykonaliśmy nasz plan. A do tego wygraliśmy różnicą ponad 20 pkt. Moi koszykarze mogą teraz spokojnie odpoczywać przez święta.

Na trybunach ma się pojawić dzisiaj ok. 4 tys. widzów
Wśród nich m.in. Anna Rogowska
Trefl wygrał trzy ostatnie spotkania, ale w ogólnym rozrachunku Asseco prowadzi 14:7
Pierwsza piątka gospodarzy: Waczyński (TREFL), Gadri-Nicholson (TREFL), Michalak (TREFL), Vasiliauskas (TREFL), Leończyk (TREFL)
Goście zaczną piątką: Walton (ASSECO), Szczotka (ASSECO), Dmitriew (ASSECO), Szymański (ASSECO), Seweryn (ASSECO)
1'
GRAMY
za 2 punkty
1'
[0:2] 2 punkty zdobywa Szczotka (ASSECO).
za 2 punkty
1'
[2:2] 2 punkty rzutem z półdystansu zdobywa Gadri-Nicholson (TREFL).
2'
Asseco Gdynia - skandują kibice gości
za 3 punkty
2'
[2:5] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Dmitriew (ASSECO).
za 2 punkty
2'
[2:7] 2 punkty zdobywa Szczotka (ASSECO), ładna asysta Seweryna
3'
Trefl Sopot, Trefl Sopot - odpowiadają kibice gospodarzy
wolne (tylko 1 trafiony)
3'
[2:8] Tylko jeden rzut wolny trafia Szymański (ASSECO).
za 2 punkty
3'
[4:8] 2 punkty zdobywa Gadri-Nicholson (TREFL).
za 2 punkty
4'
[6:8] 2 punkty spod kosza zdobywa Leończyk (TREFL).
za 3 punkty
5'
[9:8] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Waczyński (TREFL).
za 2 punkty
5'
[11:8] 2 punkty zdobywa Leończyk (TREFL).
czas
5'
Przerwa na żądanie Davida Dedka (ASSECO).
za 2 punkty
5'
[11:10] 2 punkty rzutem z półdystansu zdobywa Szczotka (ASSECO).
6'
Drugi faul Waltona (ASSECO), który siada na ławce rezerwowych
za 3 punkty
6'
[14:10] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Waczyński (TREFL).
za 2 punkty
7'
[14:12] 2 punkty spod kosza zdobywa Szczotka (ASSECO).
za 2 punkty
8'
[16:12] Szybka odpowiedź i 2 punkty zdobywa Waczyński (TREFL).
za 2 punkty
8'
[18:12] 2 punkty spod kosza zdobywa Leończyk (TREFL).
za 2 punkty
9'
[20:12] 2 punkty po wejściu w pole trzech sekund zdobywa Michalak (TREFL).
za 2 punkty
9'
[20:14] 2 punkty spod kosza zdobywa Szczotka (ASSECO). Asysta Kowalczyka
za 3 punkty
10'
[23:14] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Vasiliauskas (TREFL).
za 3 punkty
10'
[26:14] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Jeter (TREFL). Trafił równo z syreną kończącą kwartę!
10'
KONIEC PIERWSZEJ KWARTY
11'
ZACZYNAMY DRUGĄ CZĘŚĆ MECZU
za 2 punkty
11'
[26:16] 2 punkty zdobywa Walton (ASSECO). Do tego jest faulowany.
11'
Walton (ASSECO) pudłuje wolnego.
za 2 punkty
11'
[28:16] Odpowiedź i 2 punkty zdobywa Jeter (TREFL).
za 3 punkty
11'
[28:19] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Szczotka (ASSECO).
za 2 punkty
12'
[30:19] 2 punkty rzutem z półdystansu zdobywa Jeter (TREFL).
za 3 punkty
12'
[30:22] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Walton (ASSECO).
13'
Do boju, do boju, do boju Asseco - śpiewają gdyńscy kibice
za 2 punkty
13'
[30:24] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa Walton (ASSECO).
za 2 punkty
14'
[30:26] 2 punkty, tym razem rzutem z półdystansu zdobywa Walton (ASSECO).
14'
W połowie Ergo Areny zgasło światło...
za 2 punkty
14'
[32:26] 2 punkty zdobywa Jeter (TREFL).
14'
Sędziowie przerywają mecz i konsultują się z trenerami.
14'
Gra zostaje wznowiona
15'
[32:27] Tylko jeden rzut wolny trafia Szczotka (ASSECO).
wolne (trafione oba)
16'
[34:27] Brembly (TREFL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
16'
[34:29] Szczotka (ASSECO) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 3 punkty
17'
[37:29] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Jeter (TREFL). Ponownie równo z syreną, tym razem kończącą akcję.
17'
[37:31] Frasunkiewicz (ASSECO) wykorzystuje oba rzuty wolne.
17'
Hej Trefl, hej Trefl - słychać z sektora klubu kibica gospodarzy.
za 2 punkty
18'
[39:31] 2 punkty zdobywa Michalak (TREFL), który rzucał z półdystansu.
19'
Kibice Asseco "tańczą walczyka"
20'
[41:31] Michalak (TREFL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
20'
[41:33] 2 punkty zdobywa Kowalczyk (ASSECO). Plus faul.
za 1 punkt
20'
[41:34] Rzut wolny trafia Kowalczyk (ASSECO).
za 3 punkty
20'
[44:34] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Jeter (TREFL). Na koniec pierwszej połowy!!!
20'
KONIEC DRUGIEJ KWARTY
Po pierwszej połowie najwięcej punktów dla Trefla zdobyli: Jeter (TREFL) - 15, Waczyński (TREFL) - 8. Dla gości - Szczotka (ASSECO) - 16, Walton (ASSECO) - 9
A światła jak nie było, tak nie ma
21'
ZACZYNAMY DRUGĄ POŁOWĘ DERBÓW
za 2 punkty
22'
[46:34] 2 punkty rzutem z wysokości osobistych zdobywa Waczyński (ASSECO).
23'
Trzeci faul Waltona (ASSECO). Robi się groźnie.
za 2 punkty
23'
[46:36] 2 punkty zdobywa Walton (ASSECO). W swoim stylu, spod kosza.
za 2 punkty
23'
[48:36] Szybka odpowiedź i 2 punkty zdobywa Leończyk (TREFL).
24'
Gdynia, Gdynia - niesie się z sektora gości
za 2 punkty
24'
[50:36] 2 punkty wsadem zdobywa Gadri-Nicholson (TREFL).
za 3 punkty
25'
[53:36] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Vasiliauskas (TREFL). Ładna asysta Gadri-Nicholsona.
czas
25'
Przerwa na żądanie Dedka (ASSECO).
25'
Żółto-czarni, żółto-czarni - skandują fani Trefla
za 2 punkty
26'
[53:38] 2 punkty zdobywa Walton (ASSECO), który minął Leończyka i wszedł w "trumnę"
za 2 punkty
26'
[55:38] 2 punkty zdobywa Leończyk (TREFL).
za 2 punkty
27'
[55:40] 2 punkty dla gości zdobywa oczywiście Walton (ASSECO).
za 2 punkty
27'
[57:40] 2 punkty wsadem zdobywa Gadri-Nicholson (TREFL).
za 2 punkty
28'
[59:40] 2 punkty zdobywa Gadri-Nicholson (TREFL). Nad kosz podał mu Jeter.
czas
28'
Przerwa na żądanie Dedka (ASSECO). Został mu już tylko jeden czas.
28'
[59:42] Walton (ASSECO) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
29'
[59:44] 2 punkty spod kosza zdobywa Szczotka (ASSECO).
za 2 punkty
30'
[61:44] 2 punkty zdobywa Stefański (TREFL). I ponownie gospodarze kończą kwartę punktami!
30'
KONIEC TRZECIEJ KWARTY
31'
ZACZYNAMY CZWARTĄ KWARTĘ
31'
Niecelne trójka Frasunkiewicza (ASSECO), strata Asseco, rzut, który nie doleciał do obręczy Waczyńskiego (TREFL). Tak minęła pierwsza minuta ostatniej kwarty.
za 2 punkty
32'
[61:46] 2 punkty spod kosza zdobywa Szczotka (ASSECO).
33'
Stefański (TREFL) pudłuje oba wolne.
za 2 punkty
33'
[61:48] 2 punkty po dobitce zdobywa Szczotka (ASSECO).
za 2 punkty
34'
[63:48] 2 punkty rzutem z półdystansu zdobywa Leończyk (TREFL).
34'
[63:49] Tylko jeden rzut wolny trafia Szczotka (ASSECO).
za 2 punkty
35'
[65:49] 2 punkty zdobywa Michalak (TREFL). Do tego czwarty faul Waltona.
za 1 punkt
35'
[66:49] Rzut wolny trafia Michalak (TREFL).
za 3 punkty
35'
[66:52] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Frasunkiewicz (ASSECO).
za 3 punkty
35'
[69:52] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Michalak (TREFL).
35'
Asseco Gdynia, Asseco Gdynia - wspomagają swoich koszykarzy fani gości.
36'
[69:54] Dmitriew (ASSECO) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
38'
[69:56] 2 punkty zdobywa Frasunkiewicz (ASSECO). Plus czwarty faul Waczyńskiego.
38'
Frasunkiewicz (ASSECO) pudłuje wolnego.
za 3 punkty
39'
[72:56] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Waczyński (TREFL).
czas
39'
Przerwa na żądanie (ASSECO).
39'
Na boisku w barwach gospodarzy Jaśkiewicz (TREFL) i Dzierżak (TREFL)
za 2 punkty
39'
[74:56] 2 punkty wsadem zdobywa Gadri-Nicholson (TREFL).
39'
[74:57] Tylko jeden rzut wolny trafia Walton (ASSECO).
za 2 punkty
39'
[76:57] 2 punkty rzutem z półdystansu zdobywa Dzierżak (TREFL).
40'
[76:58] Tylko jeden rzut wolny trafia Szczotka (ASSECO).
za 3 punkty
40'
[79:58] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Vasiliauskas (TREFL).
40'

Wyniki 11 kolejki

• TREFL Sopot - ASSECO Gdynia 79:58 (26:14, 18:20, 17:10, 18:14)
  • AZS Koszalin - Śląsk Wrocław 79:74 (14:20, 29:19, 17:21, 19:14)
  • Polpharma Starogard Gdański - Kotwica Kołobrzeg 76:94 (17:24, 20:25, 19:21, 20:24)
  • Anwil Włocławek - Rosa Radom 87:76 (22:17, 20:22, 23:15, 22:22)
  • Stabill Jezioro Tarnobrzeg - Energa Czarni Słupsk 72:88 (18:26, 15:18, 17:27, 22:17)
  • PGE Turów Zgorzelec - Stelmet Zielona Góra 96:73 (31:16, 19:14, 23:20, 23:23)

Opinie (96) ponad 10 zablokowanych

• (2)

a ja się pytam :
    gdzie są sławne karteczki gdyńskich kibiców (100000:0) ?

• 69 17

• tu też ich nie ma :D

youtube.com/watch?v=XbCx4X9305k

• 13 2

• Gdynia sportowo

Jest na samym koncu.W Gdyni cos takiego jak sport sie nie przyjelo.

• 2 8

• ale miszcza w sopoćkowie nie ma i nie będzie (3)

• 17 56

• no nie ma nie ma.. bo wszystkie mistrzowskie tytuły gdynia ukradła (1)

• TREFL!

Wyrazna wygrana TREFLA w derbach.Sopocki zespol pokazal,ze jest druzyną lepszą,juz nie te emocje co kiedys ale derby zawsze byly emocjonujace.W Gdyni walczyli ambitnie ale zwyciestwo Sopocian nie podlegalo dyskusji.W Trojmiescie wiec rządzi TREFL SOPOT!Wesolych Świąt!!!

• 52 7

• niecale 3500 widzow na meczu derbowym? dla mnie to porazka tego calego polskiego basketu. (4)

• 42 8

• Trzeba było przyjść.

• 24 1

• BO IDĄ SWIĘTA

ludzie kasy nie mają na bilety
      Jakby obnizyli ceny przyszlo by wiecej ludzi i by wyszli na to samo a na hali byloby sympatyczniej

• 14 8

• na trefla chodzi ~2500, wychodzi na to że arczan pozostało ~1000 (1)

• (1)

Czy tej nowej ochronie pokręciło się w głowach? Myślą, że są na meczu piłki kopanej? Ostatnio sprawdzali mi bilety przy wejściu na trybunę, dziś mnie przeszukiwali przy wejściu do hali.

• 38 5

• I dobrze

• 3 5

• tak jak myślałem...asseco to tylko waleczny "gruz" bo taktyki jakiekolwiek brak

Brawo Trefl chociaż 22 pkt Mopa to trochę wstyd.....mało też gry zespołowej..chcieli chłopaki jak najmniejszym nakładem sił wygrać...

no ale brawo!! Trefl udowodnił (chociaż to było oczywiste) że w trójmieście jest tylko jeden klub na poziomie medalowym

• 23 14

• Trefl (10)

Wygrana cieszy, ale mecz bardzo kiepski. Najbardziej zniesmaczył mnie jednak sopocki klub kibica (nie bez przypadku piszę to z małych liter) - którzy od samego początku potrafili tylko prowokować a ponownie dawali się łatwo przekrzyczeć zorganizowanej grupce kibiców przyjezdnych. Numer z pocięciem flagi Asseco był rodem z rynsztoka. Jestem kibicem Trefla od ponad 12 lat, ale raczej wątpię, żebym kiedykolwiek doczekał się w Sopocie pożądanego dopingu - ta banda, która bierze się za organizację atmosfery podczas meczu niestety z roku na rok jest coraz gorsza.
    Pozdrawienia dla wszystkich noramlnych kibiców... Nieważne czy z Gdańska, Gdyni czy Sopotu.
    Wesołych Świąt.

• 62 27

• a mi sie tam podobało to darcie flagi ;)

...dodatkowy smaczek, nie oszukujmy sie- bez tego typu emocji derby to nie to samo

• 27 18

• W jaki sposob nienormalny d.. może pozdrowić normalnych kibiców?!

• 18 6

• nie podobało się darcie flagi ale pewnie podobało machanie portretami Stefana dwa sezony temu

a potem ostentacyjne poniewieranie tych portretów
      Nie oszukujmy się, jedno i drugie to element pewnej "gry" między zwaśnionymi klubami kibica i tak póki co będzie. A pamiętasz może zachowanie leszka-śmieszka, lidera szlachetnego klubu kibica APG, gdy Stefan wpadł pomiędzy arczan na meczu w Gdyni ?

• 32 8

• he he he, kibic Trefla :-)

marna, śledziowa prowokacja

• 19 6

• (1)

kolego który jesteś kibicem od 12 lat. Proszę dalej zjadaj popcorn,siedź sobie cicho w krzesełku, nie wstawaj do dopingu i na przyszłość proszę nie udzielaj się na forum a kibicowanie zostaw Klubowi Kibica (nie bez przypadku z dużej litery)
      HEJ TREFL

• 21 11

• Kibicowanie? Ten żałosny para doping i to uderzenie w puszkę po farbie przez nawalonego patola Lisa i Olejka???? Bitch please

• 18 15

• (1)

Boze ludzie jak jesteś taki mądry to sam cos z tym zrob. Pewno sam przyszedles i przes caly mecz wpieprzales popcorn (Przepraszam za wyrażenie)jesteś takim samym piknikiem jak wszyscy ci którzy nawet nie wstali na koniec meczu jesteś taki mądry to nas wspieraj i sam krzycz co ? A nie ze tylko obarczac potrafisz "kibicu" . Hej trefl