Derby Pomorza dla "Farmaceutów"

Krzysztof Klinkosz
12 grudnia 2009 (artykuł sprzed 14 lat)

Koszykarze Trefla Sopot po porażce przed tygodniem w Warszawie nie zdołali się zrehabilitować przed własną publicznością. Sopocianie w derby Pomorza przegrali z Polpharmą Starogard Gdański 57:61 (12:16, 19:17, 7:15, 19:13). Wygrana druga kwarta i zryw w końcówce meczu okazał się niewystarczający do podtrzymania przez żółto-czarnych serii zwycięstw we własnej hali.

TREFL: Stefański 9, Kinnard 9, Hawkins 6, Kuzminskas 5, Kitzinger 4 - Malesa 9, Kadziulis 8, Kowalczuk 5, Ratajczak 2.

POLPHARMA: Ochońko 10, Okafor 10, Majewski 9, Weeden 8, Mirković 5 - Kulig 9, Angley 5, Dąbrowski 3, Trivunović 2.

Derby są nieprzewidywalne, tak było również w sobotę w Sopocie. Któż przecież mógł przewidzieć, że Polpharma wygra zawody w momencie, gdy Tony Weeden z Patrickiem Okaforem zdobędą wspólnie zaledwie 18 punktów. Zazwyczaj każdy z nich osobno kończy mecz z większym dorobkiem punktowym. Amerykanina i Nigeryjczyka zastąpili jednak godnie koledzy z zespołu.

W ekipie sopockiej z kolei żaden z graczy nie wywalczył "dwucyfrowego" dorobku. Zawiedli wszyscy, choć w szczególności Iwo Kitzinger - zaledwie 4 punkty i Saulius Kuzminskas - tylko jedno "oczko" więcej. Dlatego Trefl przegrał po raz pierwszy w tym sezonie w PLK we własnej hali.

Mecz rozpoczął się od prowadzenia Trefla 2:0, później jednak po trafieniach Tomasza Ochoński goście prowadzili 4:2. Cztery "oczka" pozostały później na długo po stronie zysków zespołu Polpharmy gdyż gospodarze zaliczyli chyba jedyny w sobotę okres niezłej gry i w 5 minucie prowadzili 12:4. Końcówkę kwarty przegrali jednak aż 0:12 i po pierwszych 10 minutach starogardzianie prowadzili 16:12.

W drugiej kwarcie przewaga gości sięgała 7 punktów (20:13 i 28:21). Tym razem jednak to gospodarze lepiej rozegrali końcówkę kwarty i po rzutach wolnych najpierw Gintarasa Kadziulisa a później Cliffa Hawkinsa wyszli na prowadzenie 31:30. ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się remisem 31:31.

W trzeciej kwarcie Polpharma narzuciła swój styl gry, wówczas to większość, ze swojego skromnego dorobku punktowego uzyskał Okafor, m.in. dzięki niemu "Farmaceuci" prowadzili już 42:33, a w 29 minucie nawet 48:36.

Kilkakrotnie sopocianie ratowali zwycięstwo w meczu zrywem w końcówce spotkania, w sobotę jednak ten manewr im się nie powiódł, zbyt wolno bowiem odrabiali punktową różnicę.

Na niespełna pół minuty przed końcem spotkania przegrywali 54:60, wówczas Paweł Malesa rzutem za trzy punkty doprowadził do wyniku 57:60. Starogardzianie byli w posiadaniu piłki, sfaulowany został Weeden, Amerykanin trafił jeden rzut wolny (57:61) ale sopocianom zabrakło już czasu na dalsze odrabianie strat.

Pozostałe wyniki 12 kolejki PLK:

Asseco Prokom Gdynia - Anwil Włocławek 91:78 (28:21, 20:18, 22:17, 21:22), Znicz Jarosław - PGE Turów Zgorzelec 60:75 (14:25, 18:13, 19:14, 9:23), Sportino Inowrocław - AZS Koszalin 74:84 (15:15, 20:26, 21:21, 18:22), Polonia Azbud Warszawa - PBG Basket Poznań 88:69 (22:20, 17:16, 27:17, 22:16), Stal Stalowa Wola - Energa Czarni Słupsk 78:76 (18:18, 24:17, 23:25, 13:16), Polonia 2011 Warszawa - Kotwica Kołobrzeg 79:83 (23:23, 28:16, 15:23, 13:21).

• 13 11

• ty się ciesz, że Sopot i Trefl sprzedali swoje udziały Krauzemu. Gdyby tego nie zrobili, to byście nie mieli swojego zespołu... A przecież miasto Sopot i Trefl mogli zatrzymać przenosiny do gdyni...

• 0 0

• uderz w stół - nożyce się odezwą

heh
      napisałem coś o gdyni?

• 2 4

• brawo Starogard , choc kibicuje Treflowi to brawo!

• 12 8

• koniec pieniazków (2)

szkoda ale wszyscy wiedza ze te dwie porazki to wynik konczacych sie pieniazkow .No panie karnowski i wierzbicki gdzie kolejny sponsor????

• 7 11

• przestan siac lament

• 8 2

• żal... pseudosportowcy

jeśli treflaki grają tylko dla pieniążków to niech idą na zawodowstwo a niech zostawią miejsca prawdziwym sportowcom!!!!!!!!

• 2 6

• Przegrali (6)

To że przegrali nie jest niespodzianką .Niespodzianką jest to że więcej było kibiców ze Starogardu niż z Sopotu a uważają się za takich zagorzałych fanów koszykówki.Wstyd Sopot opanowany przez kibiców ze Starogardu

• 16 6

• Jestem z Gdyni, byłem dzisiaj na hali i całym sercem i gardłem byłem za Polpharmą, w końcu to drużyna z naszego regionu.

FORZA POLPHARMA !

• 5 14

• a ile moze (3)

być kibiców w 35000 mieścinie????????????

• 2 9

• Zbudować drużynę od zera, i wygrać... becenne. (1)

Jesteś, aż tak głupi, że nie umiesz wyszukać ilości mieszkańców? 50000. Trefl przynajmniej zbudowany jest od zera, a nie kupiony wraz z tytułem, jak ASSeco. Z czego ci Gdynianie się cieszą. Rozumiem, gdyby wygrał Bałtyk. To chyba ich jedyna prawdziwa drużyna. ASSeco, Lotos, Łączpol, czytając historię każdego z nich można się dowiedzieć, że żaden nie został założony w Gdyni.

• 3 3

• Zakładać, wygrywać, sprzedawać, zakładać, przegrywać.
          Duma i honor Sopotu.

• 3 1

• brak słów, Sopot nazywasz "mieściną", po prostu brak słów buraku

• 0 0

• było ich dużo, ale nie więcej od nas, nie przesadzaj.

• 2 0

• trefl !

co ?

Polonia Warbud Warszawa i Polpharma Starogard Gdański hehe

• 6 11

• trenerze! (1)

Serio? Więcej kibiców ze Starogardu niż z Sopotu? Ojj chyba nie byłeś/byłaś na meczu! No i co, że przegrali? Nie można wiecznie wygrywać. Dla trenera radziłabym dawać na parkiet tych zawodników co tydzień po tygodniu grzeją ławę! Może nie miałby zmęczonej 'swojej piątki' i nie przegrywaliby spotkań...
    Ja nadal im kibicuje;)

• 11 6

• he he he... ale się "wiecznie" nawygrywali ho ho ho...

• 0 1

• syfff

chlopaki zacznijcie wreszcie grać bo coś syfiasto w tym treflu

• 6 4

• (7)

Agonia sporu sopockiego trwa. W tym mieście niedługo nie będzie nic, dopóki Karnowski pełni funkcję prezydenta. Ogniwo rozpada się, a w zasadzie rozpadło się już, Asseco Prokom przeniesione do Gdyni, turniej Prokom Open zlikwidowany, Trefl z tego co wiem, a z racji miejsca pracy wiem dużo, na skraju bankructwa i wycofania zespołu po tej rundzie z ligi. Także brawo Sopot, brawo Karnowski jesteście wielcy, bierzecie przykład z durno zarządzającego Gdańska i już są pierwsze efekty, a za niedługo będziecie totalną pustynią sportową jak Suwałki czy Trąbki Wielkie, a w zasadzie to prawie już jesteście, bardzo niewiele wam brakuje.

• 16 7

• idź na forum sfrustowanych

asio

• 5 5

• (1)

Karnowski jest najlepszym prezydentem , jakiego miał Sopot, to dzięki jego determinacji powstał nowy Trefl, a stary zyskał sponsora. Nie wiem gdzie pracujesz... chyba w burdelu, bo informacje masz złe. Trefl nigdzie się nie wycofuje, wręcz przeciwnie. A Karnowski nic nie poradzi na to, że Gdynianie mają lepkie ręce po nieswoje zespoły. Prokom open nie odbywa się w Sopocie, bo Krazue wycofał pieniądze. Poza tym od kiedy, takie PISuary jak Ty tęsknią za "układowymi" pieniądzmi (to chyba wasze sformułowania);p

• 4 8

• Ważne, że Jacek nie ma lepkich rąk.

• 6 3

• (2)

dopóki są ludzie chcący oglądać koszykówkę w Sopocie i drużyna zajmuje miejsce w czołówce tabeli pieniądze się znajdą. czekamy tylko na nową halę, a wtedy sponsor znajdzie się na pewno, drużyna z taką ogromną halą walcząca o mistrzostwo Polski jest łakomym kąskiem dla sponsorów, może nie pokroju Prokomu ale kasa się znajdzie.