Derby Pomorza w "Olivii" dla gospodarzy

Marta
5 grudnia 2008 (artykuł sprzed 15 lat)

Trzecia bramka torunian, strzelona w ostatnich sekundach meczu nie odwróciła losów pojedynku w "Olivii". Energa Stoczniowiec po raz trzeci w tym sezonie wygrała derby Pomorza. Gdańscy hokeiści pokonali TKH Nesta 4:3 (3:2, 1:0, 0:1).

1:0 Poziomkowski as. B.Wróbel (4.06)
1:1 Salonen as. Pakkaarinen, Buril (8.34)
2:1 Skutchan as. Vitek (9.14)
3:1 Urbanowicz as. Furo (14.37)
3:2 Marmurowicz as. Salonen, Pakkaarinen (15.58)
4:2 Rompkowski as. Leśniak (28.54 w przewadze)
4:3 Marmurowicz as. Bomastek (59.35)

ENERGA STOCZNIOWIEC: Odrobny; Leśniak - Rompkowski, B.Wróbel - Skrzypkowski, Bigos - Kostecki oraz Benasiewicz; Skutchan - Hurtaj - Vitek, Urbanowicz - Furo - Poziomkowski, Jankowski - Rzeszutko - Sowiński.

TKH:Plaskiewicz; Kubat - Tagstrom, Dąbkowski - Buril, Cychowski - Piotrowski oraz Koseda; Marmurowicz - Salonen - Pakkarinen, Bomastek - Dzięgiel - Dołęga, Jastrzębski - Koszarek - Chrzanowski, Wiśniewski - Kuchnicki - Wieczorek

Pięć bramek zdobyli hokeiści z Gdańska i Torunia w pierwszej tercji. Wynik otworzył Piotr Poziomkowski, jednak kilka minut później po błędzie obrony był remis. Kontra gdańszczan była zabójcza i w 15 minucie było 3:1. Kolejny błąd defensywy kosztował jednak gdańszczan drugą straconą bramkę.

Wówczas niektórzy z obserwatorów spotkania zaczęli się zastanawiać, czy po raz kolejny hokeiści jednej i drugiej drużyny zaserwują swoim kibicom "naście" bramek. Od drugiej tercji tempo gry nieco spadło. Nie brakowało ostrych spięć pod bramkami, szybkich kontr czy bramkarskich parad, jednak obydwa zespoły starały się uporządkować swoją grę.

W drugiej tercji padła już tylko jedna bramka, zdobył ją Mateusz Rompkowski już w siódmej sekundzie gry w przewadze. Również jednego gola strzelili hokeiści w ostatniej odsłonie i to w czasie gdy odliczano już raczej sekundy do końca meczu.

Przemysława Odrobnego pokonał Arkadiusz Marmurowicz. Fiński trener TKH zwietrzył szansę na doprowadzenie do remisu, wziął czas, jednak po wznowieniu gry gdańszczanie rozsądnie nie dopuścili do tego aby goście mogli wycofać bramkarza i zyskać przewagę w polu.

-Chciałbym aby tym meczem dzisiejszym z Toruniem drużyna odbudowała się, jeśli chodzi o defensywę. Dzisiaj to wyglądało dobrze, tylko trzy bramki stracone, to w ostatnich czasach nam się nie zdarzało, dużo więcej traciliśmy. Mimo iż wystąpiliśmy dziś w osłabionym składzie, przypomnę, że nie grali: Łopuski, który się rozchorował, Smeja, który dostał mocny strzał wczoraj na treningu, było podejrzenie pęknięcia ale na szczęście, chyba nic takiego nie ma. Zachariasz w dalszym ciągu nie grał, młodzieżowcy pojechali na zgrupowanie kadry. Dlatego cieszymy się bardzo z tego zwycięstwa. drużyna pokazała dzisiaj charakter, było dużo sytuacji. Mam pretensje do tej ostatniej minuty ponieważ mecz trwa 60 minut, w ciągu pół minuty można wszystko roztrwonić, może się wszystko przewrócić do góry nogami. Dlatego zadanie było na te ostatnie minuty, że nie musimy strzelić, ale na 200 procent musimy zagrać w defensywie, myślę że trochę zabrakło doświadczenia Markowi Sowińskiemu, oddał strzał, przewrócił się, nie było powrotu a wystarczyło tak jak Milan Furo w ostatniej zmianie pojechać do rogu, i "pograć z zegarem" - powiedział po meczu trener gdańszczan Henryk Zabrocki

Tabela wprowadzona: 2008-12-05
Pozostałe wyniki 29 kolejki hokejowej ekstraklasy: GKS Tychy - Comarch Cracovia Kraków 0:3 (0:0, 0:0, 0:3), Wojas Podhale Nowy Targ - Bisset Polonia Bytom 6:1 (1:0, 4:1, 1:0), Pol-Aqua Zagłębie Sosnowiec - Ciarko KH Sanok 7:5 (4:1, 2:0, 1:4), Akuna Naprzód Janów - JKH GKS Jastrzębie 1:4 (0:1, 1:2, 0:1)