Derby dla Arki, Lechia lepsza od Posnanii

Marta
21 marca 2009 (artykuł sprzed 15 lat)
Najnowszy artykuł o klubie Drew Pal 2 Lechia Rugby Rugby. Lechia - Ogniwo w pierwszych derbach wiosną. Arka zagra u siebie

Rugbiści zmusili nas dziś do wybierania, co negatywnie odbiło się na frekwencja na trybunach zarówno w Gdyni jak i w Gdańsku. Arka pewnie wygrała z Ogniwem 44:3, a kapitalny mecz rozegrał Dawid Banaszek. Gracz francuskiego Bourgoin zdobył 29 punktów! Lechia po ciekawym i szybkim widowisku pokonała Posnanię 36:18 (18:0).

Punkty: Banaszek 29, Głuszek 5, Ruszkiewicz 5, Dąbrowski 5 - Podolski 3.

ARKA: Ruszkiewicz (60 Kaszubowski), Kałduński, Wojaczek - Skindel (52 Andrzejczuk), Nowak (60 Walczuk) - Dąbrowski (70 Rogowski), Jeliński (70 Moroz), Raszpunda - Szostek (68 Bury) - Banaszek, Malochwy, Głuszek, Chromiński (41 Korbolewski), Zembroń - Simionkowski.

OGNIWO: D.Plich (15 Rudziks, 49 Rycewicz), Janiec, M.Plich - Anuszkiewicz, Węgierski - Lademan, Wantoch-Rekowski, Szulczyński (68 Lisiecki) - Kurdelski - M.Pogorzelski, Elend, Iwańczuk, Podolski, Pietryk - Olszewski.

"Buldogi" nie miały najmniejszych problemów z pokonaniem sopockiego Ogniwa, dla którego najważniejszymi meczami będę pojedynki z ekipami z dolnych rejonów tabeli w aspekcie walki o utrzymanie w lidze. Tylko w 6. minucie gościom udało się doprowadzić do wyrównania, gdy na karnego Banaszka tym samym odpowiedział Daniel Podolski. Przed przerwą Arka zdobyła jeszcze dwa przyłożenia, a po przerwie popisała się trzema kolejnymi.

Mimo, że gdynianie odnieśli pewne zwycięstwo, ich szkoleniowiec, Maciej Stachura nie był do końca zadowolony z gry. - W naszej grze zwłaszcza w pierwszej połowie było nieco chaosu, dopiero po przerwie na boisku zagrała Arka taka, jaką chciałbym widzieć, akcje się zazębiały. Przed nami trzy ciężkie tygodnie i mecze z Posnanią, Juvenią i Lechią - powiedział po meczu Maciej Stachura.

LECHIA: Zieliński (64 Wieczorek), Witoszyński, Kaszuba (45 Sienkiewicz) - Brażuk, Jasiński - Sajur, Kuźmiński (64 Wojtkuński), Wojcieszak (73 Hałasiński) - Piszczek - Zwiadadze, Czubinidze, Michalak (73 Kwiatkowski), Rokicki (69 Śliwiński), Pisarek (65 Lenartowicz) - Jurkowski.

Punkty: Zwiadadze 16, Kaszuba 5, Wojcieszak 5, Kwiatkowski 5, Rokicki 5 - Buchało 8, Korek 5, Nowak 5.

Gdańszczanie już w pierwszej połowie meczu "ustawili sobie" spotkanie. Dzięki świetnej skuteczności Zoraba Zwiadadze, który kopnął 4 karne i raz podwyższył, gdańszczanie prowadzili już 18:0 i kontrolowali przebieg gry.

Po przerwie Posnania zniwelowała nieco straty (18:6), ale po kilkudziesięciu sekundach od celnego kopnięcia Jurija Buchało 5 punktów zdobył z przyłożenia Tomasz Rokicki.

Kiedy po godzinie gry gdańszczanie wyszli na prowadzenie 30:6 pozwolili sobie na chwilę dekoncentracji. "Piętnastka" gości odrobiła 12 punktów pomiędzy 72 a 78 minutą, jednak aby dojść wyraźnie lepszych w sobotę gdańszczan zabrakło im i czasu i umiejętności.

Spotkanie mogło się podobać kibicom, zgromadzonym na kameralnym stadionie we Wrzeszczu, było szybkie, nie brakowało efektownych akcji i z pewnością było niezłą promocją rugby. - Był to trudny rywal, gdyż przegrywając z nami odpadał praktycznie z czwórki. Cieszy zwycięstwo, choć w grze było nieco bałaganu i jest nad czym pracować - ocenił Marek Płonka, drugi szkoleniowiec Lechii.

Tabela wprowadzona: 2009-03-22

Pozostałe wyniki 11 kolejki: Budowlani Łódź - WMPD-PUDiZ Olsztyn 57:0 (31:0), Folc AZS-AWF Warszawa - Pogoń Siedlce 39:15 (12:15), MACH Czarni Pruszcz Gdański - Juvenia Kraków 0:26 (0:7).