Asseco wygrało z Treflem ostatnią akcją

16 stycznia 2016 (artykuł sprzed 8 lat)
Sebastian Kowalczyk skutecznie wykonał dwa rzuty wolne i stał się bohaterem Asseco. Sebastian Kowalczyk skutecznie wykonał dwa rzuty wolne i stał się bohaterem Asseco.

Faul Tyreeka Durena na Sebastianie Kowalczyku równo z syreną kończącą mecz, a następnie celne rzuty wolne tego drugiego zdecydowały o zwycięstwie Asseco nad Treflem 66:64 (21:16, 12:11, 20:18, 13:19). Po nich rozgrywający gospodarzy znalazł się w objęćiach fanów, którzy zaczęli podrzucać go w geście triumfu. Wcześniej oba zespoły zagrały emocjonującą czwartą kwartę, która jednak wskazywała na zwycięstwo sopocian. To 5. z rzędu wygrana gdyńskiej drużyny w derbach Trójmiasta. Trefl zamierza złożyć pismo o weryfikację wyniku. Protest dotyczyć będzie m.in. ostatniej akcji meczu.

Hickey 26 (5x3, 5 zb.), Matczak 10, Frasunkiewicz 7 (1x3), Parzeński 5 (12 zb.), Czerlonko 0 oraz Kowalczyk 11 (2x3), Kaplanović 7, Szczotka 0, Szczotka 0
Sędziowie: Pastusiak, Nowicki, Pietrzak
Widzów: 2490
Majok 15 (5 zb., 5 st.), Bilinovać 14 (1x3), Kulka 1 (6 zb.), Dutkiewicz 0 (5 zb.), Dzierżak 0, oraz Śmigielski 22 (5x3), Duren 12 (11 zb.), Kolenda 0, Motylewski 0, Sikora 0, Stefanik 0

Trenerzy o meczu:

TANE SPASEV, Asseco Gdynia
To jest pierwszy raz, kiedy nasz mecz oglądało tylu kibiców. Chcę powiedzieć fanom Asseco i Trefla, iż ciesze się, że mogli obejrzeć tak emocjonujące spotkanie. Graliśmy czasami lepiej, czasami gorzej, były niespodziewane rzuty za trzy, zmiany prowadzenia. Trefl pokazał się ze znacznie lepszej strony niż wtedy, gdy spotkaliśmy się w Ergo Arenie. W ostatniej akcji staraliśmy się umieścić piłkę w rękach naszych najlepszych strzelców, dostał ją Kowalczyk, który także świetnie wykonuje wolne i trafił oba na zwycięstwo.

ZORAN MARTIĆ, Trefl Sopot
Chcę pogratulować sędziom, którzy wykonali świetną pracę. Był to trudny mecz, a oni wykazali się wysokimi kwalifikacjami i sędziowali tak jak powinni. Myślę, że spotkanie było ciekawe i mogło podobać się fanom.

W pierwszych w tym sezonie derbach Asseco wygrało z Treflem 73:51. Trener sopocian Zoran Martić twierdzi, że jego zespół jest już inny niż w tamtym spotkaniu.

MARTIĆ: PO NOKAUCIE W DERBACH PODNOSILIŚMY SIĘ NIEMAL DWA MIESIĄCE
Bilans derbów przemawia na korzyść Asseco. Z 26 meczów gdynianie wygrali aż 18. Rzucili w nich 1975 punktów przy 1895 Trefla.
Trener gdynian Tane Spasev ma przygotowaną obronę na najlepszego ostatnio koszykarza rywali, Atera Majoka (TREFL Sopot).

SPASEV: SPRAWDZIMY GO JEDEN NA JEDEN Z PARZEŃSKIM JAK I OBRONĄ ZESPOŁOWĄ
W zespole gości brakuje kontuzjowanego Marcina Stefańskiego, natomiast wśród gospodarzy Przemysława Żołnierewicza.
Pierwsza piątka gości: Majok (TREFL Sopot), Dzierżak (TREFL Sopot), Dutkiewicz (TREFL Sopot), Bilinovać (TREFL Sopot), Kulka (TREFL Sopot)
Gospodarze zaczynają w składzie: Hickey (ASSECO Gdynia), Matczak (ASSECO Gdynia), Frasunkiewicz (ASSECO Gdynia), Parzeński (ASSECO Gdynia), Czerlonko (ASSECO Gdynia)
1'
ZACZYNAMY MECZ, pierwsza piłka dla Trefla
za 3 punkty
1'
[3:0] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 15 Frasunkiewicz (ASSECO Gdynia).
2'
Gdynia, Gdynia - skandują fani
za 2 punkty
2'
[3:2] 2 punkty zdobywa 3 Majok (TREFL Sopot).
wolne (trafione oba)
2'
[5:2] 8 Matczak (ASSECO Gdynia) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
2'
[5:4] 2 punkty wsadem zdobywa 3 Majok (TREFL Sopot).
za 3 punkty
3'
[8:4] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 2 Hickey (ASSECO Gdynia).
za 2 punkty
4'
[10:4] 2 punkty z kontry zdobywa 2 Hickey (ASSECO Gdynia), do tego jest faulowany
czas
4'
Przerwa na żądanie Marticia (TREFL Sopot).
za 1 punkt
4'
[11:4] Rzut wolny trafia 2 Hickey (ASSECO Gdynia).
za 3 punkty
4'
[11:7] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 11 Bilinovać (TREFL Sopot).
za 2 punkty
5'
[13:7] 2 punkty zdobywa 2 Hickey (ASSECO Gdynia).
za 2 punkty
6'
[13:9] 2 punkty z półdystansu zdobywa 11 Bilinovać (TREFL Sopot).
za 2 punkty
6'
[13:11] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa 11 Bilinovać (TREFL Sopot).
za 2 punkty
7'
[13:13] 2 punkty z kontry zdobywa 5 Śmigielski (TREFL Sopot).
czas
7'
Przerwa na żądanie Spaseva (ASSECO Gdynia).
za 2 punkty
8'
[15:13] 2 punkty spod kosza zdobywa 12 Kaplanović (ASSECO Gdynia).
wolne (tylko 1 trafiony)
8'
[15:14] Tylko jeden rzut wolny trafia 5 Śmigielski (TREFL Sopot).
9'
[16:14] Tylko jeden rzut wolny trafia 12 Kaplanović (ASSECO Gdynia).
za 2 punkty
9'
[16:16] 2 punkty zdobywa 5 Śmigielski (TREFL Sopot).
9'
[18:16] 15 Frasunkiewicz (ASSECO Gdynia) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 3 punkty
10'
[21:16] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 7 Kowalczyk (ASSECO Gdynia).
10'
Hickey (ASSECO Gdynia) rzuca nieclenie za trzy
10'
KONIEC PIERWSZEJ KWARTY
11'
Asseco zaczyna drugą kwartę
za 2 punkty
11'
[23:16] 2 punkty wsadem zdobywa 41 Parzeński (ASSECO Gdynia).
11'
Hej Asseco kosz, kosz - skandują fani
za 2 punkty
11'
[25:16] 2 punkty wsadem zdobywa 12 Kaplanović (ASSECO Gdynia).
za 3 punkty
12'
[25:19] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 5 Śmigielski (TREFL Sopot).
za 2 punkty
13'
[27:19] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa 2 Hickey (ASSECO Gdynia).
13'
Hej Trefl - słychać w Gdynia Arenie
za 2 punkty
13'
[27:21] 2 punkty wsadem zdobywa 3 Majok (TREFL Sopot).
za 2 punkty
14'
[27:23] 2 punkty zdobywa 24 Duren (TREFL Sopot).
14'
[27:25] 11 Bilinovać (TREFL Sopot) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
14'
[29:25] 2 punkty z półdystansu zdobywa 8 Matczak (ASSECO Gdynia).
za 2 punkty
16'
[31:25] 2 punkty wsadem z kontry zdobywa 15 Frasunkiewicz (ASSECO Gdynia).
czas
16'
18'
Dwie minuty nieskutecznej gry obu drużyn - bardzo słaby atak
19'
Kolejna minuta bez punktów - wygląda to fatalnie
20'
[31:27] 11 Bilinovać (TREFL Sopot) wykorzystuje oba rzuty wolne.
czas
20'
Przerwa na żądanie Spaseva (ASSECO Gdynia). Do końca kwarty pozostało 3,9 sekundy
20'
Hickey (ASSECO Gdynia) faulowany przy rzucie za trzy, ale sędziowie sprawdzają na powtórce, czy jego rzut zmieścił się w czasie
20'
Okazuje się, że tak, więc Amerykanin wykona trzy wolne
20'
[33:27] 2 Hickey (ASSECO Gdynia) wykorzystuje oba rzuty wolne.
20'
Ostatni wolny Hickeya (ASSECO Gdynia) niecelny
20'
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY
W pierwszej połowie najskuteczniejsi byli: Hickey (ASSECO Gdynia) - 12 pkt, Bilinovać (TREFL Sopot) - 11 pkt, Śmigielski (TREFL Sopot) 8 pkt, Frasunkiewicz (ASSECO Gdynia) 7 pkt
Asseco trafiło 8 z 19 rzutów za 2 pkt i 3 z 10 za 3 pkt. Trefl odpowiednio 8/18 i 2/14
21'
ASSECO ZACZYNA TRZECIĄ KWARTĘ
za 2 punkty
22'
[35:27] 2 punkty wsadem zdobywa 41 Parzeński (ASSECO Gdynia). To pierwsze punkty z gry od niemal 5 minut
za 2 punkty
22'
[35:29] 2 punkty spod kosza zdobywa 3 Majok (TREFL Sopot).
za 2 punkty
23'
[35:31] 2 punkty zdobywa 24 Duren (TREFL Sopot).
za 2 punkty
24'
[37:31] 2 punkty z pol trzech sekund zdobywa 8 Matczak (ASSECO Gdynia).
za 2 punkty
24'
[37:33] 2 punkty dobitką zdobywa 3 Majok (TREFL Sopot).
24'
[39:33] 8 Matczak (ASSECO Gdynia) wykorzystuje oba rzuty wolne.
24'
[39:35] 11 Bilinovać (TREFL Sopot) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 3 punkty
25'
za 3 punkty
25'
czas
25'
za 3 punkty
26'
[45:38] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Śmigielski (TREFL Sopot).
26'
Asseco, Asseco - skandują fani gospodarzy
26'
Jesteśmy z wami, hej Treflu - odpowiadają kibice gości
za 3 punkty
26'
za 3 punkty
27'
za 2 punkty
28'
[48:43] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa 24 Duren (TREFL Sopot).
29'
[50:43] 7 Kowalczyk (ASSECO Gdynia) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
29'
[50:45] 2 punkty dobitką zdobywa 24 Duren (TREFL Sopot).
za 3 punkty
29'
30'
Serie niecelnych rzutów i...
30'
KONIEC TRZECIEJ KWARTY
31'
Ostatnią kwartę zaczyna Trefl
31'
Zoran Martić został ukarany przewinieniem technicznym, za pretensje do sędziów, którzy jego zdaniem nie odgwizdali faulu na Motylewskim (TREFL Sopot)
za 1 punkt
31'
[54:45] Rzut wolny trafia 7 Kowalczyk (ASSECO Gdynia).
31'
[54:46] Tylko jeden rzut wolny trafia 3 Majok (TREFL Sopot).
za 2 punkty
32'
[54:48] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa 24 Duren (TREFL Sopot). Do tego jest faulowany
czas
32'
za 1 punkt
32'
[54:49] Rzut wolny trafia 24 Duren (TREFL Sopot).
32'
Już 4. faul popełnił Hickey (ASSECO Gdynia)
za 2 punkty
34'
[54:51] 2 punkty z półdystansu zdobywa 5 Śmigielski (TREFL Sopot).
34'
[55:51] Tylko jeden rzut wolny trafia 41 Parzeński (ASSECO Gdynia).
34'
Let's go Sopot - słychać w Gdynia Arenie
35'
Efektowny blok Parzeńskiego (ASSECO Gdynia) na Śmigielskim (TREFL Sopot)
35'
[55:52] Tylko jeden rzut wolny trafia 24 Duren (TREFL Sopot).
35'
[55:53] Tylko jeden rzut wolny trafia 14 Kulka (TREFL Sopot).
36'
Parzeński (ASSECO Gdynia) pudłuje oba wolne
za 2 punkty
37'
[57:53] 2 punkty zdobywa 2 Hickey (ASSECO Gdynia).
37'
[57:55] 3 Majok (TREFL Sopot) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
37'
[59:55] 2 punkty spod kosza zdobywa 12 Kaplanović (ASSECO Gdynia).
za 3 punkty
38'
38'
Niesportowy faul Frasunkiewicza (ASSECO Gdynia), który zatrzymał biegnącego do kontry Bilinovacia (TREFL Sopot)
38'
[59:59] Tylko jeden rzut wolny trafia 11 Bilinovać (TREFL Sopot).
za 3 punkty
38'
czas
38'
39'
Śmigielski (TREFL Sopot) blokuje Matczaka (ASSECO Gdynia)
za 2 punkty
39'
[59:64] 2 punkty zdobywa 3 Majok (TREFL Sopot).
za 3 punkty
40'
czas
40'
Przerwa na żądanie Marticia (TREFL Sopot). 46,2 sekundy do końca kwarty
40'
Asseco - słychać w Gdynia Arenie
40'
[64:64] 8 Matczak (ASSECO Gdynia) wykorzystuje oba rzuty wolne.
czas
40'
Przerwa na żądanie Marticia (TREFL Sopot). 22,5 sekundy do końca kwarty
40'
Śmigielski (TREFL Sopot) gra ostatnią akcję, dobrze broni przeciwko niemu Hickey (ASSECO Gdynia), łapie za piłkę i mamy sporny. Strzałka wskazuje na Asseco
czas
40'
Przerwa na żądanie Spaseva (ASSECO Gdynia). 1,4 sekundy do końca, jego drużyna zacznie grę na wysokości linii rzutów za trzy punkty na połowie rywala
40'
Piłkę dostaje Kowalczyk (ASSECO Gdynia), składa się do rzutu, ale sędziowie gwiżdżą faul Durena (TREFL Sopot) - dwa wolne bez gry!
40'
[66:64] 7 Kowalczyk (ASSECO Gdynia) wykorzystuje oba rzuty wolne.
40'

Wyniki 16 kolejki

• ASSECO GDYNIA - TREFL SOPOT 66:64 (21:16, 12:11, 20:18, 13:19)
  • AZS Koszalin - Stelmet BC Zielona Góra 62:78 (15:17, 18:20, 15:17, 14:24)
  • PGE Turów Zgorzelec - Polski Cukier Toruń 82:85 (21:23, 19:29, 21:14, 21:19)
  • BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski - Start Lublin 85:79 (18:20, 21:14, 23:23, 23:22)
  • Śląsk Wrocław - Siarka Tarnobrzeg 78:63 (19:15, 26:15, 19:16, 14:17)
  • King Wilki Morskie Szczecin - Energa Czarni Słupsk 81:93 (17:14, 16:17, 21:34, 27:28)
  • Rosa Radom - Anwil Włocławek 68:54 (15:10, 15:15, 12:18, 26:11)
  • MKS Dąbrowa Górnicza - Polfarmex Kutno 76:86 (23:17, 17:26, 18:19, 18:24)

• Znowu

Przegrali wygrany mecz, który raz już w tym sezonie?

• 47 9

• Hahaha

Najbardziej frajerska porażka Trefla z Asseco w historii :-D

• 65 2

• trefl juz sie pnie w tabeli juz 12 plac:)