Deszcz kartek i fatalny błąd bramkarza Arki

Rafał Sumowski
17 listopada 2012 (artykuł sprzed 11 lat)
Najnowszy artykuł na ten temat Polonia Gdańsk czeka na Argentyńczyka

Bałtyk Gdynia wygrał z rezerwami Arki 3:2 (1:2) w przedostatniej jesiennej kolejce III ligi. Żółto-niebiescy przez pół spotkania grali w dziesiątkę po czerwonej kartce dla bramkarza, Patryka Kamoli. Sędzia miał pełne ręce roboty, bo rozdał w sumie dziesięć kartoników, a mecz został przedłużony aż o siedem minut. Zwycięska dla Bałtyku bramka padła po kuriozalnej sytuacji, przy której zawinił rezerwowy golkiper, Dawid Kędra zaledwie kilka sekund po wejściu na boisko.

ARKA II ARKA II
Kamola - P.Robakowski, Haberka, Strzelecki, Stolc, Kwaśnik, Surdykowski, Gałecki, Wojowski, K.Patelczyk, Słowiński
Widzów: 500
Grubba - Barnik, Piekarski, Prusaczyk, Martyniuk, Drzymała, Danilczyk, Wasielewski, Bułka, Adamus, Bodzak
  • 51' Kwaśnik Zmiany Kędra
  • 67' K.Patelczyk Zmiany Sulewski
  • 77' Gałecki Zmiany Bębenek
  • 83' Róg Zmiany Wojowski
  • 80' Piekarski Zmiany Kiełdanowicz
  • 83' Drzymała Zmiany Byczkowski
  • 40' Surdykowski
  • 44' Surdykowski
  • 36' Danilczyk
  • 52' Drzymała
  • 71' Adamus
  • 36' K.Patelczyk
  • 58' Surdykowski
  • 63' Strzelecki
  • 64' Patok
  • 86' Bębenek
  • 44' Danilczyk
  • 48' Bodzak
  • 60' Prusaczyk
  • 81' Drzymała
  • 48' Kamola

Robert Wilczyński Robert Wilczyński

ROBERT WILCZYŃSKI (ARKA II GDYNIA): Po dwóch bramkach Surdykowskiego byliśmy na dobrej drodze do zwycięstwa. Niestety, czerwona kartka dla Kamoli i gra w dziesiątkę pokrzyżowały nam plany. Dawidowi Kędrze umiejętności odmówić nie można, na pewno będziemy na niego liczyli w przyszłości, ale presja widocznie go dzisiaj przerosła. Wracając do Surdykowskiego, życzyłbym sobie aby każdy piłkarz przysyłany do nas z pierwszego zespołu grał z tak wielkim zaangażowaniem jak on. Z pewnością jest wzorem dla młodszych chłopaków.

Szymon Hartman Szymon Hartman

SZYMON HARTMAN (BAŁTYK GDYNIA): Prowadziliśmy 1:0, ale po dwóch głupio straconych bramkach musieliśmy rzucić się do odrabiania strat. Nie ukrywam, że łatwiej nam było grać przeciwko rezerwowemu bramkarzowi Arki, nie wspominając już o grze w przewadze. Najważniejsze są trzy punkty, które były nam niezwykle potrzebne. Mecz obfitował w dużą ilosć kartek, ale cieszę się z tego jak wielkie zaangażowanie zaprezentowali dziś nasi zawodnicy.

• Rozpoczęcie spotkania derbowego

W składzie Arki II ponownie zobaczymy Janusza Surdykowskiego (ARKA II), którego dwie bramki w minionej kolejce zapewniły podopiecznym Roberta Wilczyńskiego zwycięstwo w Dębnie. Powracający po kontuzji napastnik został nawet przywrócony do treningów z pierwszą drużyną, ale nie znalazł się w składzie na niedzielny mecz I ligi z ŁKS-em Łódź.
Oba zespoły rozgrywają swoje spotkania na Narodowym Stadionie Rugby w charakterze gospodarzy. Dzisiaj rola ta nominalnie przypada żółto-niebieskim. W tym sezonie NSR nie sprzyja Bałtykowi, który wygrał na nim tylko raz. Arka II ma na koncie trzy zwycięstwa na tym obiekcie.
W składzie Arki II nie znaleźli się Tomasz Jarzębowski i Marcin Radzewicz, dla których tak jak dla Surdykowskiego (ARKA II) zabrakło miejsca w osiemnastce pierwszego zespołu na mecz z ŁKS.
1'
Mecz rozpoczynają piłkarze Arki II.
1'
Ostre wejście Danilczyka (BAŁTYK) na Wojowskim (ARKA II). Aut dla Arki.
2'
Pierwsza interwencja Kamoli (ARKA II), który z dużym spokojem łapie strzał z prawej strony boiska.
3'
Zderzyli się Wasielewski (BAŁTYK) i Surdykowski (ARKA II), ale po chwili pozbierali się z murawy. Rzut wolny dla Arki
5'
Długie podania w pole karne Bałtyku przecinają główką kolejno Wasielewski (BAŁTYK), a następnie Martyniuk (BAŁTYK).
6'
Inicjatywa po stronie Bałtyku, ale ataki nie przynoszą skutku
7'
Patelczyk urwał się prawą stroną, ale fatalnie uderzył obok bramki Grubby (BAŁTYK)
8'
Kiks i strata Wasielewskiego (BAŁTYK), Bałtyk musiał przerywać kontrę faulem
9'
Robakowski z rzutu wolnego uderzał po ziemi. Zdecydowanie za słabo
10'
Arka naciska coraz bardziej, Bałtyk zepchnięty do defensywy
12'
Bułka (BAŁTYK) wygrał na lewej stronie pojedynek z obrońcą, ale podał za linię końcową
12'
Ładne uderzenie z dystansu Bodzaka (BAŁTYK), ale wprost w Kamolę (ARKA II)
13'
Dobry odbiór, a następnie fatalne podanie Piekarskiego (BAŁTYK)
14'
Pressing Bałtyku, Kamola (ARKA II) wykopał piłkę na aut
15'
Jedynie Martyniuk (BAŁTYK) przebywa na połowie biało-niebieskich
15'
Uderzenie Adamusa (BAŁTYK) nad bramką Arki
16'
Ładna wymiana piłki w ataku przez Bałtyk, ale Danilczyka (BAŁTYK) zatrzymał Kamola (ARKA II)
18'
Doskonałą sytuację zmarnował Słowiński (ARKA II), który z 5. metra strzelił obok słupka.
19'
Dośrodkowanie Drzymały (BAŁTYK) z rzutu wolnego pewnie wyłapuje Kamola (ARKA II)
23'
Zła wrzutka Kwaśnika (ARKA II) z rzutu wolnego. Od bramki Grubba (BAŁTYK)
25'
Bardzo ładna indywidualna akcja Wojowskiego (ARKA II), który obrócił się z piłką i uderzył zza pola karnego. Piłka przeleciała jednak obok bramki.
29'
Faul Barnika (BAŁTYK) na Patelczyku, ale bez kartki
30'
Nareszcie obudzili się kibice intonując głośne "Arka Gdynia!"
33'
Słabszy moment gry, tempo wyraźnie siadło.
34'
Potężna i wysoka wrzutka Adamusa (BAŁTYK) z rzutu wolnego. Kamola (ARKA II) zderzył się z Danilczykiem (BAŁTYK). Piłka boza boiskiem i od bramki grę wznawia golkiper Arki
35'
Znowu wysoko wyszli zawodnicy Bałtyku, ale ich chaotyczne ataki rozbijają się o defensywę Arki
36'
[0:1] BAŁTYK STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Danilczyk.
36'
Wrzutka Bułki (BAŁTYK) z lewej strony, "kocioł" w polu karnym i uderzenie Danilczyka (BAŁTYK) z bliskiej odległości.
36'
Żółtą kartką został ukarany K.Patelczyk (ARKA II).
38'
Na boisko padł Bułka (BAŁTYK) zwijając się z bólu. Wolny dla Bałtyku,ale bez kartki.
38'
Strata bramki zachęciła do dopingu kibiców Arki.
40'
[1:1] ARKA II STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Surdykowski.
40'
Surdykowski (ARKA II) dostał piłkę w polu karnym i "rogalem" posłał piłkę obok Grubby (BAŁTYK). To trzecie trafienie napastnika w drugim meczu po kontuzji
44'
[2:1] ARKA II STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Surdykowski.
44'
Żółtą kartką został ukarany Danilczyk (BAŁTYK).
44'
Zakotłowało się w polu karnym Bałtyku, w zamieszaniu do piłki dopadł Surdykowski (ARKA II) dając prowadzenie Arce
45'
Na trybunach zbiórka pieniędzy do puszek na akcję charytatywną "żółto-niebieski Mikołaj"
45'
Koniec pierwszej połowy. Arka II - Bałtyk 2:1
Gwizdy i nie tylko "witają" wychodzących na boisko piłkarzy Bałtyku
46'
Rozpoczęła się druga połowa spotkania
46'
"Arka gol, Arka gol" - śpiewają kibice żółto-niebieskich
47'
Uderzenie Bałtyku wysoko nad bramką Kamoli (ARKA II)
48'
Żółtą kartką został ukarany Bodzak (BAŁTYK). za faul na Słowińskim
czerwona kartka
48'
Kamola (ARKA II) otrzymał czerwoną kartkę.
48'
Bramkarz Arki wyszedł z pola karnego by nieprzepisowo przerwać atak wychodzącego z nim sam na sam Bułki (BAŁTYK). Decyzja sędziego mogła być tylko jedna.
48'
Kibice żegnają brawami opuszczającego boisko bramkarza
51'
ARKA II przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kwaśnik, w jego miejsce wchodzi 17-letni golkiper Dawid Kędra.
52'
[2:2] BAŁTYK STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Drzymała.
52'
Nierozgrzany i źle ustawiony bramkarz Arki wpuścił uderzenie z rzutu wolnego. Czerwona kartka i gol, ależ zwrot akcji!
57'
Rzut wolny dla Bałtyku. Uderzenie Bułki (BAŁTYK) z ponad 25 metrów z najwyższym trudem i dość niepewnie odbija Kędra (ARKA II)
58'
Żółtą kartką został ukarany Surdykowski (ARKA II).
59'
Kędra (ARKA II) wygrywa pojedynek sam na sam z Bułką (BAŁTYK)
60'
Żółtą kartką został ukarany Prusaczyk (BAŁTYK).
61'
Uderzenie Bałtyku w słupek! Stremowany Kędra (ARKA II) wyraźnie nie radzi sobie z presją, bo ta piłka nie powinna go minąć
62'
Bałtyk poczuł "krew" i rzucił się do zdecydowanych ataków
63'
Żółtą kartką został ukarany Strzelecki (ARKA II).
64'
Żółtą kartką został ukarany... rozgrzewający się za linią końcową boiska Filip Patok (ARKA II).
65'
Strzelecki (ARKA II) za daleko wypuścił sobie piłkę. Od bramki Grubba (BAŁTYK)
67'
ARKA II przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza K.Patelczyk, w jego miejsce wchodzi Sulewski.
68'
Dynamiczna dwójkowa akcja Surdykowskiego (ARKA II) i Wojowskiego (ARKA II), ale ten drugi został powstrzymany przez obronę Bałtyku
69'
Obrońcy Bałtyku zostawiają zdecydowanie za dużo miejsca Surdykowskiemu (ARKA II)
71'
[2:3] BAŁTYK STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Adamus.
71'
Gol kuriozum. Z rzutu rożnego wrzucał Adamus (BAŁTYK), a nieszczęśliwie interweniujący w powietrzu Kędra (ARKA II) praktycznie wepchnął sobie piłkę do bramki.
75'
Wyrównana gra w środku pola, ale Bałtyk wyraźnie ma chęć na kolejną bramkę
77'
ARKA II przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Gałecki, w jego miejsce wchodzi Bębenek.
78'
Atak Bułki (BAŁTYK) powstrzymany przez Robakowskiego
80'
BAŁTYK przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Piekarski, w jego miejsce wchodzi Kiełdanowicz.
80'
Kiełdanowicz (BAŁTYK) miał okazję by główkować na bramkę, ale minął się z piłką
81'
Żółtą kartką został ukarany Drzymała (BAŁTYK). To już dziewiąta kara w tym spotkaniu.
83'
ARKA II przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Róg, w jego miejsce wchodzi Wojowski.
83'
BAŁTYK przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Drzymała, w jego miejsce wchodzi Byczkowski.
85'
Dośrodkowanie z rzutu wolnego w pole karne Bałtyku. Na raty strzelali żółto-niebiescy, ale z opresji zwycięsko wyszedł Grubba (BAŁTYK).
86'
Żółtą kartką został ukarany Bębenek (ARKA II).
87'
"Areczko gramy do końca" śpiewają kibice
88'
Dość komiczna strata piłki przez Barnika (BAŁTYK), ale bez konsekwencji dla Bałtyku
89'
Poprzeczka uratowała Arkę po niespodziewanym strzale z dystansu!
90'
Sędzia doliczył aż 7 minut do regulaminowego czasu gry.
90+2
Decyzja arbitra to efekt częstego przerywania gry po licznych faulach, których nie brakuje w spotkaniu. Wystarczy spojrzeć na ilość kartek.
90+4
Cała Arka poza bramkarzem na połowie Bałtyku.
90+6
Daleki wykop Grubby (BAŁTYK) z bramki i atak Bałtyku przerwany przez faul.
90+7
Strzał po ziemi i tym razem pewna interwencja Kędry (ARKA II)
90+7
Arka wywalczyła rzut rożny. W pole karne rywali biegnie nawet zachęcany przez kibiców Kędra (ARKA II)!
90+7
Pewna interwencja Grubby (BAŁTYK)
90+7
Koniec spotkania. Arka II - Bałtyk 2:3 (2:1).

• ARKA GDYNIA - GKS Katowice 1:2 (0:1)
  • Olimpia Grudziądz - Zawisza Bydgoszcz 1:0 (1:0)
  • Okocimski Brzesko - Stomil Olsztyn 3:3 (3:1)
  • Flota Świnoujście - Bogdanka Łęczna 3:1 (1:0)
  • Sandecja Nowy Sącz - Warta Poznań 0:1 (0:1)
  • Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Kolejarz Stróże 4:2 (1:1)
  • GKS Tychy - ŁKS Łódź 3:1 (1:0)
  • Polonia Bytom - Cracovia 1:3 (1:1)
  • Miedź Legnica - Dolcan Ząbki (przełożony z powodu opadów śniegu)