• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Dmytro Paszycki opuścił Rosję. Trefl Gdańsk może zatrudnić siatkarza

jag.
11 marca 2022 (artykuł sprzed 1 roku) 

Trefl Gdańsk

Dmytro Paszycki grał w Lotosie Treflu Gdańsk w sezonie 2016/17. Teraz był możliwy powrót. Dmytro Paszycki grał w Lotosie Treflu Gdańsk w sezonie 2016/17. Teraz był możliwy powrót.

- Moja rodzina, bliscy i przyjaciele zostali zaatakowani - obwieścił w mediach Dmytro Paszycki i opuścił Zenit Sankt Petersburg, przenosząc się do Estonii. Potem zarówno rosyjski klub, jak i siatkarz stwierdzili, że kontrakt jest nadal ważny. To komplikuje, ale nie wyklucza, sprawę przenosin środkowego bloku do Trefla Gdańsk, w którym Ukrainiec grał już w sezonie 2016/17. Liczono, że jeszcze w tym sezonie mógłby wejść do składu w miejsce kontuzjowanego Argentyńczyka Pablo Crera.Mariusz Wlazły Ligowcem Lutego. Zadaj pytanie siatkarzowi Trefla Gdańsk, które zamieścimy w wywiadzieDmytko Paszycki jest najlepszym przykładem tego, jak pokręcone są życiorysy ludzi, których agresja Rosji na Ukrainę niespodziewanie postawiła naprzeciw siebie, a także jak są oni sobie bliscy i nikt nigdy nie powinien wywoływać tej wojny.

Dmytro urodził się 29 listopada 1987 roku w Kijowie, gdy Ukraina wchodziła jeszcze w skład ZSRR. Od 1991 roku, gdy Ukraina uzyskała niepodległość, stał się obywatelem tego państwa. Grał w jej siatkarskiej reprezentacji.

Przeczytaj wywiad z koszykarzem, który uciekł do Sopotu z Białorusi przez... USAW 2017 roku, po sezonie spędzonym w Lotosie Treflu Gdańsk, wyjechał do Rosji. Przez trzy lata reprezentował barwy klubu z Syberii, zdobywając m.in. z Kuzbassem Kemerowo tytuł mistrza Rosji. Natomiast od lata 2020 roku występował w Zenicie Sankt Petersburg. W listopadzie 2020 roku uzyskał rosyjskie obywatelstwo.

Jednak, gdy Władimir Putin najechał Ukrainę, Paszycki obwieścił, że wyjeżdża do Estonii, gdzie w latach 2009-2011 grał dla: Pärnu i Selvera Tallinn.

- Ciężko wyrazić, co teraz czuję. Moja rodzina, bliscy i przyjaciele zostali zaatakowani. Całym sercem jestem ze wszystkimi, którzy ryzykują i oddają za nas życie. Ostatnie 9 dni były bezsenne i pełne bólu. Opuściłem Rosję 2 marca. Zerwałem kontrakt z Zenitem. Cała moja kariera stanęła pod znakiem zapytania - tak m.in. informował siatkarz na początku miesiąca w mediach społecznościowych.

Dmytro Doroszczuk: Ukraina się nie podda. Przeczytaj, co jeszcze mówi gdański piłkarz ręcznyPo tych wpisach do ofensywy ruszył Zenit. Wydał komunikat, że siatkarz doznał lekkiej kontuzji i wyjechał na urlop, a kontrakt jest nadal ważny.

- Oficjalnie ogłaszam, że mam ważny kontrakt z "Zenit" Saint-Petersburg i że nie podpisałem ani nie zgodziłem się na żadną umowę z żadnym innym klubem - napisał też niespodziewanie Paszycki na swoim profilu na Facebooku.

Zawodnik

Dmytro Paszycki

Dmytro Paszycki

ur.
1987-11-29
waga
100 kg
wzrost
205 cm
Średnie oceny w kolejnych meczach sezonu


PGE Skra Bełchatów - Trefl Gdańsk 3:2. Przeczytaj relację, wystaw oceny siatkarzom i trenerowiJeszcze na początku tego roku spekulowano, że Paszycki od nowego sezonu może zagrać w PGE Skrze Bełchatów, zastępując Karola Kłosa. Teraz Trefl Gdańsk liczył, że ponownie pozyska tego siatkarza. Planowana na piątek, 11 marca konferencja prasowa z udziałem władz klubu i miasta Gdańska została jednak odwołana. Nowy, możliwy termin to wtorek, 15 marca.

Przypomnijmy, że Dmytro grał w żółto-czarnych barwach grał w sezonie 2016/17, gdy trenerem był Andrea Anastasi, który po wakacjach ma wrócić do Gdańska. Z obecnych siatkarzy w drużynie był wówczas jeszcze Mateusz Mika.

Ile pieniędzy od Gdańska dla Trefla za promocję? Kiedy mogą się odbyć zaległe mecze?Czynione były starania, aby Paszycki zagrał w Treflu jeszcze w tym sezonie. Według istniejących przepisów to nie jest obecnie możliwe, gdyż okno transferowe otwarte było do 31 stycznia.

Natomiast transfer medyczny można przeprowadzić w ciągu miesiąca od urazu siatkarza, który rozegrał co najmniej 70 procent setów danej drużyny. W Trefl ten limit wypełnił Pablo Crer, który gra nawet na tej samej pozycji co Paszycki, ale on urazu nabawił się już w styczniu.

W związku z tym potrzebny jest przepis europejskiej lub światowej federacji siatkarskiej, na wzór tego co postanowiła FIFA odnośnie piłkarzy, lub też decyzja władz PlusLigi dopuszczająca do gry zawodników, którzy opuszczają ligi rosyjską bądź ukraińską.

Andrea Anastasi: Kocham Gdańsk. Przeczytaj wywiad z włoskim treneremPrzypomnijmy, że Trefl ma jeszcze do rozegrania 6 meczów w sezonie zasadniczym i to zapewne w bardzo krótkim czasie, gdyż w ciągu niespełna miesiąca. Wciąż ma szansę na zakwalifikowanie się do play-off. Najbliższe spotkanie zaplanowane jest 16 marca w Olsztynie.

Paszycki zapewne nie potrzebowałby dużo czasu na powtórne zaaklimatyzowanie się na polskich parkietach. Spędził tutaj łącznie trzy sezony, a przed Treflem reprezentował też: Cuprum Lubin i Asseco Resovię Rzeszów. Z tą ostatnią drużyną w 2016 roku zdobył wicemistrzostw Polski oraz był najlepszym blokującym PlusLigi.

Trefl Gdańsk na zmianie trenera zarobi. Andrea Anastasi za Michała Winiarskiego. Poznaj szczegółyTypowanie wyników

16 marca 2022, godz. 17:30
3 pkt.
Indykpol AZS Olsztyn
TREFL Gdańsk

Jak typowano

66% 134 typowania Indykpol AZS Olsztyn
34% 69 typowań TREFL Gdańsk

Twoje dane

jag.

Kluby sportowe

Opinie (2) 1 zablokowana

 • (1)

  Pojawiły się plotki, że Paszycki wróci do PlusLigi i zasili szeregi Trefla Gdańsk. Siatkarz odniósł się do tych spekulacji w mediach społecznościowych. Chciałbym zdementować wszystkie plotki dotyczące mojego odejścia z Zenita Petersburg. Oficjalnie ogłaszam, że mam ważny kontrakt z Zenitem i że nie podpisałem, ani nie zgodziłem się na żaden kontrakt do innego klubu napisał Paszycki.

  • 2 3

  • to czytaj jutro a potem oceń gdzie piszą prawę tutaj czy tam skąd to wkleiłeś/aś :)

   • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Trefla

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1. Piotr Matusiak 35 98 91.4%
2. Grzegorz Preiss 36 95 88.9%
3. Zygmunt Bębenek 36 95 86.1%
4. Jan Motyl 33 94 90.9%
5. Marek Kowalewski 36 92 83.3%

Tabela końcowa

Siatkówka - PlusLiga mężczyzn
M Z P Sety Pkt.
1 Jastrzębski Węgiel
2 Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
3 Asseco Resovia
4 Aluron CMC Warta Zawiercie
5 Projekt Warszawa
6 TREFL GDAŃSK
7 PSG Stal Nysa
8 Indykpol AZS Olsztyn
9 Ślepsk Malow Suwałki
10 LUK Lublin
11 GKS Katowice
12 PGE Skra Bełchatów
13 Barkom Każany Lwów
14 Cuprum Lubin
15 Cerrad Enea Czarni Radom
16 BBTS Bielsko-Biała
 • o 3. miejsce:
 • Asseco Resovia - Aluron CMC Warta Zawiercie 3:2
 • o 5. miejsce:
 • Projekt Warszawa - TREFL GDAŃSK 3:1, 2:3, złoty set 15:10
 • o 7. miejsce:
 • PSG Stal Nysa - Indykpol AZS Olsztyn 3:1, 3:0
 • o 9. miejsce:
 • Ślepsk Malow Suwałki - LUK Lublin 3:1, 3:0
 • o 11. miejsce:
 • GKS Katowice - PGE Skra Bełchatów 3:1, 0:3, złoty set 15:11
 • o 13. miejsce:
 • Cuprum Lubin - Barkom Każany Lwów 0:3, 2:3
 • spadek do Tauron 1. Ligi: BBTS Bielsko Biała
 • awans z Tauron 1. Ligi: Norwid Częstochowa

Playoff

Ćwierćfinały

Asseco Resovia 3
PSG Stal Nysa 0
Aluron CMC Warta Zawiercie 3
Indykpol AZS Olsztyn 2
Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3
Projekt Warszawa 1
Jastrzębski Węgiel 3
TREFL GDAŃSK 0

Półfinały

Asseco Resovia 0
Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3
Aluron CMC Warta Zawiercie 0
Jastrzębski Węgiel 3

Finał

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0
Jastrzębski Węgiel 3

Ostatnie wyniki Trefla

28 kwietnia 2023, godz. 20:30
HIT
88% Projekt Warszawa
12% TREFL Gdańsk
Projekt Warszawa
79% TREFL Gdańsk
21% Projekt Warszawa

Relacje LIVE

Najczęściej czytane