Szczypiornistki Vistalu wygrały awansem

11 lutego 2015 (artykuł sprzed 9 lat)
Magdalena Pawłowska zdobyła w meczu z Piotrcovią 6 bramek. Czyżby do lepszej gry lewoskrzydłową zmobilizowało zakontraktowanie przez Vistal na tę pozycję Słowenki Mai Zrnec? Magdalena Pawłowska zdobyła w meczu z Piotrcovią 6 bramek. Czyżby do lepszej gry lewoskrzydłową zmobilizowało zakontraktowanie przez Vistal na tę pozycję Słowenki Mai Zrnec?

Piłkarki ręczne Vistalu na własnym parkiecie przez 20 minut zagrały z Piotrcovią z takim impetem, że zanosiło się na nowy strzelecki rekord tego sezonu, gdyż już wówczas miały na koncie 18 trafień. Jednak zwłaszcza po przerwie meczu granego awansem z 19. kolejki gdynianki sobie pofolgowały i nie zbliżyły się do 41 bramek, które zaaplikowały Ruchowi Chorzów pod koniec stycznia. Ostatecznie podopieczne Pawła Tetelewskiego pokonały przedostatnią drużynę PGNiG Superligi 34:28 (22:13) i jako wiceliderki tabeli udadzą się w sobotę na pojedynek do Olkusza.

VISTAL: Kordowiecka, Gapska - Janiszewska 2, Łabuda 3, Niedźwiedź 3, Galińska 3, Dorsz, Kobylińska 5, Kłusewicz 2, Pawłowska 6, Zych 5, Gutkowska 3, Kulwińska 2

PIOTRCOVIA: Skura, Opelt - Rol 5, Sobińska 2, Kucharska 2, Cieślak 2, Kopertowska 3, Piecaba 2, Ivanović 1, Jałoszewska 1, Nowak 1, Belmas 4, Agova 5

41 BRAMEK TO STRZELECKI REKORD VISTALU W TYM SEZONIE. PRZECZYTAJ RELACJĘ Z MECZU, W KTÓRYM ZOSTAŁ USTANOWIONY

Hasło do ataku dała Monika Kobylińska. Leworęczna rozgrywająca, która w ostatnich meczach stała się nieoczekiwanie najlepszą snajperką gdynianek, do gry przeciwko Piotrcovii wyszła w podstawowym składzie i to do niej należały dwa inauguracyjne trafienia. W 8. minucie Vistal prowadził już 6:2, a Kobylińska miała na koncie 4 bramki.

Impet miejscowych nieco zmalał przy wyniku 10:4. Między 11. a 15. minutą Piotrcovii udało się zniwelować straty na 7:11. Ale za tę "zuchwałość" przyjezdne szybko zostały skarcone. Do 20. minuty piłki wpadały już tylko do piotrkowskiej bramki. Na 18:7 wynik poprawiła Iwona Niedźwiedź, a nieco wcześniej punktowały głównie skrzydłowe: Magdalena PawłowskaAneta Łabuda. Jak się później okazało było to apogeum prowadzenia miejscowych.

Od 33. minuty i bramki Aleksandry Zych na 24:15 Vistal pozwolił sobie na stratę trzech bramek z rzędu. Tylko sześć bramek różnicy było jeszcze w 39. minucie przy 26:20. Na więcej Piotrcovii nie pozwoliła Małgorzata Gapska, który w tym okresie popisała się kilkoma doskonałymi interwencjami, łącznie z obronami w pojedynkach sam na sam, a pod koniec spotkanie nie dała się również pokonać z karnego.

Natomiast w ofensywie trafiały głównie Zych, do której należało pięć z sześciu pierwszych bramek gospodyń po przerwie. W 42. minucie Vistal ponownie odskoczył na 29:20. Dzięki temu już do ostatniego gwiazdka sędziego Vistal utrzymywał bezpieczną przewagę i pewnie sięgnął po dwa punkty.

VISTAL POZYSKAŁ SKRZYDŁOWĄ, KTÓRĄ DWA LATA TEMU GRAŁA W PÓŁFINALE LIGI MISTRZYŃ

W sobotę gdynianki teoretycznie powinny mieć jeszcze łatwiejszą przeprawę. 14 lutego o godzinie 16:00 zmierzą się na wyjeździe z outsiderem PGNiG Superligi - SPR Olkusz. W tym spotkaniu zadebiutować w Vistalu ma słoweńska skrzydłowa, Maja Zrnec.

Wyniki 17 kolejki

• Pogoń Baltica Szczecin - VISTAL GDYNIA 20:25 (11:14)
  • Selgros Lublin - Ruch Chorzów 39:30 (16:14)
  • Energa AZS Koszalin - Start Elbląg 29:24 (14:13)
  • KPR Jelenia Góra - KGHM Metraco Zagłębie Lubin 26:29 (12:15)
  • Piotrcovia - SPR Olkusz 30:23 (14:9)
  • Olimpia-Beskid Nowy Sącz - Aussie Sambor Tczew 28:28 (16:11)
  • Awansem z 19. kolejki:
  • VISTAL - Piotrcovia 34:28 (22:13)

Opinie (15) 4 zablokowane

• Słabizna 2 połowa (1)

Ale tak to jest jak przed meczem lansuje się po Monciaku.

• 5 10

• monciak spoko jest

• 1 1

• Mecz do rozegrania, wygrania i zapomnienia. (1)

Piotrcovia nie zmusiła naszych zawodniczek do dużego wysiłku, tyle prostych błędów i takiego niechlujstwa w rozegraniu akcji dawno nie widziałem, bardzo słabo to dzisiaj wyglądało. Widać było różnicę poziomów obydwu teamów. Najważniejsze, że mógł pograć praktycznie cały zespół, w różnych ustawieniach. Najlepsza Ryba no i Monika Kobylińska, ale i także maskotka klubu :)

• 8 6

• maskotce niech nowy strój kupią

bo się rozpada.

• 16 1

• Mecz zaliczony

I wygrany. Dobra okazja do gry dla Dorsz, Kłusewicz i Galińskiej. Są punkty i to najważniejsze.

• 12 4

• Brawa dla trenera!

Najlepiej w tym spotkaniu zaprezentował się trener - nie tylko bo dał pograć wszystkim zawodniczkom, ale jeszcze wykazał się anielską cierpliwością i żadnej z nich nie zabił.

• 22 2

• Mecz

Co do meczu wystawianie dziewczyn z ławki da im szansę zgrania się z całym zespołem, bo trochę to zgranie było kiepskie. Wierzę, że będzie lepiej to wyglądało.

• 5 4

• (4)

Emilia Galińska 3 bramki i wtedy będzie ok.

• 9 1

• Co się dzieje z Kasią Janiszewską? (3)

Ostatnio nic nie gra, z czystych pozycji rzuca 1 na 5, przemęczona czy zakochana?

• 12 3

• (2)

przed meczem po monciaku chodzi z kolezankami z druzyny

• 2 4

• Masz racje, to chyba przez to świeże morskie powietrze.. Powinna zamknąć się w domu i litanie odmawiać przed meczem..

• 7 1

• Do kk

kk= zazdrość ,nienawiść, kompleksy

• 6 1

• Śmieszny Klubik Kibia Vistal Gdynia (2)

Najgorszy klub kibica z pomorskich drużyn. Osoba, która zapodaje doping nie ma pojęcia co się dzieje na parkiecie przy prowadzeniu +10 dla Vistalu jakieś przyśpiewki typy My chcemy gola. Ludzie na trybunach się z was śmieją. 28 luty derby Pomorza. Zobaczycie co to znaczy prawdziwy doping. TST

• 7 13

• sami jesteście śmieszni , w d*pę wchodzicie bez mydła komu się da , cieszcie się tym awansem jak najdłuzej znając życie jak spadniecie to dugo do ekstraklasy nie wejdizecie

• 4 6

• kolego wyluzj

Już teraz wiemy kto węszy na arena Gdynia, koleś z kamerką się lansuje na meczach. Sam to potulny cichy a na necie Potwór. Mistrz krytyki. Odwal się od klubu kibica w Gdyni. Robią dobra robotę w. Tym gronie co mają. Wpadki się wam nie zdarzają?