Lechia II lepsza w doliczonym czasie gry

12 kwietnia 2015 (artykuł sprzed 9 lat)

Najnowszy artykuł na ten temat Małe derby Gdyni: Arka II - Bałtyk 1:2
Interwencje w ostatnim kwadransie meczu Łukasza Budziłka sprawiły, że Igor Michalski mógł strzelić zwycięskiego gola. Interwencje w ostatnim kwadransie meczu Łukasza Budziłka sprawiły, że Igor Michalski mógł strzelić zwycięskiego gola.

Jak trudno przestawić się z hitu ekstraklasy na mecz III-ligowych rezerwach przekonała się grupa piłkarzy Lechii. Druga drużyna biało-zielonych, która jest wiceliderem rozgrywek, długo męczyła się z broniącym się przed spadkiem Bałtykiem Koszalin. Do 90. minuty jej bohaterem był bramkarz, Łukasz Budziłek. Jednak w doliczonym czasie gry bramkę na wagę trzech punktów strzelił Igor Michalski.

Lechia II Gdańsk - Bałtyk Koszalin 1:0 (0:0)

Bramka
Michalski 90+3

LECHIA II: Budziłek - Kaszuba, Rudinilson, Dźwigała, Preizner - Kazlauskas, Pietrowski, Łukasik, Nazario (69 Michalski), Czychowski - Colak (75 Gregorek)

Bałtyk: Dulewicz - Rokicki, Jagiełło, Bany, Maciąg - Barbosa (58 Sawicki, 88 Czenko), Florkiewicz, Ziętarski, Wólkiewicz, Chyła (82 Romańczyk) - Kazimierowicz

LECHIA OGRAŁA LEGIĘ PRZY REKORDZIE FREKWENCJI

Niektórzy piłkarze pierwszej drużyny Lechii nie mieli zbyt dużo czasu, aby delektować się zwycięstwem nad mistrzem Polski, Legią Warszawa 1:0. W sobotę zagrali lub siedzieli na ławce rezerwowych na stadionie, który zgromadził 36,5 tys. widzów. A w niedzielę, na boisku przy Traugutta musieli zmierzyć się w III lidze z Bałtykiem Koszalin.

REZERWY ARKI POKONANE TRZECI RAZ Z RZĘDU

- Nie mam zbyt dużo czasu na świętowanie. Niektórzy koledzy pewnie dostaną wolne w niedzielę, ale ja zagram w w meczu rezerw. To także mnie bardzo cieszy - mówił Antonio Colak po starciu z Legią.

W nim napastnik pojawił się na boisku w 72. minucie. Osiem minut później wpakował nawet piłkę do bramki mistrza Polski. Sędzia najpierw nie uznał bramki, później wskazał na środek boiska, co oznaczało gola. Colak zaczął świętować, ale sędzia niespodziewanie wrócił do pierwotnej decyzji. Uznał, że napastnik Lechii popełnił wcześniej faul.

Poza Colakiem na ławce mecz z Legią zaczęli: Łukasz Budziłek, Rudinilson, Daniel Łukasik, Bruno Nazario, Sebastian MilaMarcin Pietrowski. Poza Milą reszta wyszła w pierwszym składzie rezerw, które zmierzyły się z Bałtykiem.

BAŁTYK GDYNIA ZREMISOWAŁ Z LIDEREM, CHOĆ BYŁY SZANSE NA WYGRANĄ

Najlepiej w mecz wszedł Nazario, który także zaliczył występ przeciwko Legii. Mało tego, to po jego dośrodkowaniu piłkę do bramki skierował Maciej Makuszewski. Brazylijczyk, podobnie jak dzień wcześniej był bardzo aktywny na skrzydle. Najpierw wykonał ładną akcję z Pawłem Czychowskim lecz napastnik został zablokowany przez obrońców.

W 12. min. gola mógł strzelić Colak. Napastnik otrzymał długie podanie, przyjął piłkę, miną jednego z rywali i zbliżał się do pola karnego Bałtyku. Tam jednak nie dał rady przedryblować kolejnego z rywali. Dziewięć minut później następnym rajdem popisał się Nazario. Tym razem wyłożył piłkę do Pietrowskiego. Pomocnik złożył się do strzału w polu karnym jednak posłał piłkę nad bramką.

Brazylijczyk na tym nie poprzestał. Po chwili zwodem w stylu Zinedina Zidana miną rywala, strzelił z narożnika pola karnego, ale chybił. Niestety na tym skończyły się groźne sytuacje w pierwszej połowie.

Po zmianie stron Lechia zepchnęła rywali do głębokiej defensywy. W 57. min. wykorzystał to do oddania groźnego strzału Czychowski, ale piłka minimalnie minęła słupek bramki przyjezdnych. W 67. min. na uderzenie z okolicy punktu, z którego wykonuje się rzut karny zdecydował się Łukasik. W tej sytuacji uciekający przed strefą spadową Bałtyk uratował bramkarz Maciej Dulewicz.

Kolejne 20 minut spotkania należało jednak do przyjezdnych i Budziłka. Najpierw obronił on strzał rywala z ostrego kąta. Później stracił jednego z obrońców, gdyż drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Rudinilson. 83. min. przyniosła pojedynek Daniela Wólkiewicza z Budziłkiem - górą bramkarz biało-zielonych. 120 sekund później przed golkiperem znalazł się Wiktor Sawicki, ale strzelił nad poprzeczką.

Na szczęście gdańszczanie zebrali siły na ostatnie minuty meczu. Już w 89. min. na listę strzelców mógł wpisać się Łukasik, ale zmierzającą do bramki piłkę wybił jeden z obrońców przyjezdnych. W trzeciej doliczonej minucie kolejny strzał biało-zielonych odbił się od poprzeczki. Do piłki dobiegł jednak Igor Michalski i umieścił ją w siatce.