Lechia zremisowała w Chorzowie

27 kwietnia 2014 (artykuł sprzed 10 lat)

Lechia w Chorzowie atakowała, ale ani Patrykowi Tuszyńskiemu, ani jego kolegom nie udało się zdobyć gola. Na zdjęciu gdański napastnik w pojedynku w parterze z Jakubem Kowalskim, któremu z odsieczą ruszył były kapitan biało-zielonych, Łukasz Surma. Lechia w Chorzowie atakowała, ale ani Patrykowi Tuszyńskiemu, ani jego kolegom nie udało się zdobyć gola. Na zdjęciu gdański napastnik w pojedynku w parterze z Jakubem Kowalskim, któremu z odsieczą ruszył były kapitan biało-zielonych, Łukasz Surma.

Piłkarze Lechii zagrali w Chorzowie bardzo ofensywnie i prezentowali się lepiej niż wyżej notowani rywale. Biało-zieloni oddali na bramkę Ruchu 18 strzałów, w tym 6 celnych, ale recepty na byłego, gdańskiego golkipera, Michała Buchalika nie znaleźli. Remis 0:0 sprawił, że na razie nie ma zapowiadanego przez trenera Ricardo Moniza marszu w górę tabeli. Do Ligi Europy biało-zieloni tracą nadal 5 punktów, a kolejek do końca sezonu będzie już tylko sześć.

Buchalik - Szyndrowski, Stawarczyk, Malinowski, Sadlok - Babiarz, Surma - Kowalski, Starzyński, Zieńczuk - Kuświk
Sędziowie: Radkiewicz (Łódź) oraz Sokolnicki, Śpiewak
M.Bąk - Pietrowski, Janicki, K.Bąk, Leković - Vranjes, Kostrzewa - Makuszewski, Tuszyński, Grzelczak - Sadajew
  • 77' Kuświk Zmiany Jankowski
  • 78' Kowalski Zmiany Smektała
  • 46' Kostrzewa Zmiany Stolarski
  • 85' Tuszyński Zmiany Frankowski
  • 89' Szyndrowski
  • 65' Stolarski

odważne ustawienie Lechii, pięciu ofensywnych graczy wspiera jeszcze Vranjes (LECHIA)
trener Moniz konsekwentnie pomija Dawidowicza, jako defensywny pomocnik rozpocznie Kostrzewa (LECHIA), a na środku obrony w miejsce kontuzjowanego Madery zagra K.Bąk (LECHIA), na nogi udało się postawić Lekovicia (LECHIA), a na prawej strony defensywy znów zagra Pietrowski (LECHIA), gdyż pauzują z powodu kontuzji Deleu i Oualembo
kłopoty w defensywie ma także Ruch, nowe ustawienie na bokach tej formacji, powrót po długiej kontuzji byłego reprezentanta Polski - Sadloka (RUCH), w "11" Ruchu także trzej byli lechiści: Zieńczuk, Surma i Buchalik
na ławce rezerwowych Lechii po raz pierwszy w ekstraklasie Nishi, a także pierwszy raz wiosną - Buzała
piłkarze wyszli na prezentację, Ruch na niebiesko, Lechia na biało, z zielonym lampasem na koszulkach
zgodnie z procedurą ekstraklasy powitali się kapitanowie, czyli M.Bąk (LECHIA) i Malinowski (RUCH), ale nie poszło do uściśnięcia rąk przez trenerów, gdyż "zawieruszył" się Moniz, ale oczywiście tylko na moment, gdyż to Holender poprowadzi Lechię w Chorzowie
1'
od środka rozpoczęła Lechia
2'
dobrze przyjął piłkę Sadajew (LECHIA), ale jego strzał sprzed pola karnego niecelny
3'
doping tylko dla Ruchu, kibice Lechii do końca sezonu w wyjazdach zorganizowanych nie mogą uczestniczyć
4'
Makuszewski (LECHIA) obił piłkę o nogi Sadloka (RUCH), róg dla Lechii
4'
niecelny strzał głową Tuszyńskiego (LECHIA) po dośrodkowaniu z rogu Vranjesa (LECHIA)
5'
początek meczu z przewagą Lechii
6'
Zieńczuk (RUCH) oszczędził Lechię, Sadlok wyrzucił piłkę z autu do Marka, który niecelnie strzelił z 5 metrów!
7'
zbyt mocne dośrodkowanie Grzelczaka (LECHIA), Makuszewski (LECHIA) nie doszedł do piłki
9'
niecelny strzał z dystansu Vranjesa (LECHIA)
10'
Lechia nadal prowadzi grę
10'
Janicki (LECHIA) zablokował dośrodkowanie Surmy (RUCH), który niespodziewanie pojawił się na lewym skrzydle, róg dla gospodarzy
11'
M.Bąk (LECHIA) łapie piłkę po zagraniu sprzed pola karnego Kowalskiego (RUCH), skrzydłowy próbował zrobić użytek z piłki, którą zbyt krótko wybiła Lechia po dośrodkowaniu z rogu Starzyńskiego (RUCH)
13'
Ruch stara się zagrać agresywniej, atakuje już na połowie Lechii
13'
M.Bąk (LECHIA) przechwycił piłkę po dośrodkowaniu Zieńczuka (RUCH)
14'
M.Bąk (LECHIA) najszybszy przy piłce, którą zagrał w "16" Lechii Malinowski (RUCH)
16'
mecz się już wyrównał, od kilku minut gra głównie w środku boiska
17'
bardzo aktywny w środkowym sektorze boiska jest Surma (RUCH), gra dzisiaj w ekstraklasie po raz 444, rekordzista wszech czasów pod tym względem Marek Chojnacki zaliczył 452 mecze
17'
M.Bąk (LECHIA) odbił piłkę przed siebie po strzale z dystansu Starzyńskiego (RUCH), byli obrońcy na asekurację i wybili piłkę na róg
18'
podobnie rozegrany róg jak poprzednio, choć dośrodkowywał tym razem Zieńczuk, znów zbyt krótko wybita piłka, a przed polem karnym strzału szukał Kowalski (RUCH), były skrzydłowy m.in. Arki uderzył niecelnie
19'
Grzelczak (LECHIA) wypuścił Makuszewskiego (LECHIA) do pojedynku sam na sam z Buchalikiem (RUCH), bramkarz Ruchu obronił
20'
poprzeczka uratowała Lechię, strzalał z 15. metra Zieńczuk (RUCH)
24'
po piorunujących kilkudziesięciu sekundach, gdy obie drużyny stanęły przed szansami na gola, ostatnie minuty to znów uspokojenie gry
25'
Pietrowski (LECHIA) z autu wyrzucił piłkę przed pole karne do Sadajewa (LECHIA), Czeczeniec zrobił zwód i od razu uderzył, Buchalik (RUCH) nie dał się zaskoczyć
25'
Sadajew (LECHIA) sfaulowany przez Babiarza (RUCH) na wysokości pola karnego Ruchu
26'
mocne dośrodkowanie Vranjesa (LECHIA) z wolnego, ale żaden z lechistów nie doszedł do piłki, od bramki wznowi grę Ruch
30'
Grzelczak (LECHIA) wybił piłkę na róg spod nóg Szyndrowskiego (RUCH), dobrze gdański pomocnik wrócił się i powstrzymał chorzowskiego obrońcę
31'
piłkarze Lechii sygnalizowali, że Kuświk (RUCH) strzelał ręką po dośrodkowaniu z rogu Zieńczuka (RUCH), sędzia puścił grę, a M.Bąk (LECHIA) nie miał problemów ze złapaniem piłki
32'
optyczną przewagę osiągnął Ruch, piłka częściej pod nogami chorzowian, Lechia od kilku minut skupiona na przechwytach w środku boiskach i rozegraniu szybkiego ataku
32'
niecelny strzał Grzelczaka (LECHIA) z dystansu
33'
strzał Starzyńskiego (RUCH) z 12. metra, po nogach Janickiego piłka wyszła poza bramkę, róg dla gospodarzy, bardzo ładna akcja gospodarzy, dośrodkował z lewego skrzydła Sadlor, a do strzelca piłkę głową zgrał Kowalski
34'
po dośrodkowaniu z rogu Starzyńskiego (RUCH) niecelny strzał głową Szyndrowskiego (RUCH)
35'
na spalonym Kuświk po podaniu Zieńczuka
36'
Makuszewski (LECHIA) nie doszedł do dośrodkowania Grzelczaka (LECHIA)
37'
Sadajew (LECHIA) wywalczył róg
37'
po dośrodkowaniu z rogu Makuszewskiego (LECHIA) Zieńczuk (RUCH) zablokował strzał Janickiego (LECHIA)
37'
kolejny róg dla Lechii
38'
po dośrodkowaniu z rogu Vranjesa (LECHIA) niecelny strzał z woleja Janickiego (LECHIA)
39'
Buchalik (RUCH) złapał piłkę po strzale w środek bramki, z dystansu Vranjesa (LECHIA)
41'
znów mecz się wyrównał, a nawet lekka przewaga Lechii
42'
Kowalski (RUCH) wywalczył róg
42'
Pietrowski (LECHIA) wybił piłkę głową po dośrodkowaniu z rogu Zieńczuka (RUCH)
44'
Makuszewski (LECHIA) faulowany przez Sadloka (RUCH) w narożnika boiska, Lechia będzie miała "krótszy" róg
45'
po dośrodkowaniu z wolnego strzelał Grzelczak (LECHIA), pewnie obronił Buchalik (RUCH)
45+1
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. W CHORZOWIE BEZ GOLI
Lechia nic nie robi sobie z tego, że gra na wyjeździe. Gdańszczanie od początku meczu prezentują otwarty futbol. Pierwsze minut i końcowe pierwszej połowy należały zresztą zdecydowanie do biało-zielonych. Zespół Moniza strzela więcej na bramkę niż rywale i wypracował sobie lepszą okazję na objęcie prowadzenia. Makuszewski (LECHIA) nie zdołał jednak pokonać Buchalika (RUCH), choć bramkarz nie mógł poznać jego strzeleckich tajemnic, bo Michał opuścił Gdańsk zanim z Tereka Grozny został wypożyczony skrzydłowy.
Ruch najbliżej gola był po strzale w poprzeczkę Zieńczuka (RUCH), ale jeszcze lepszą okazję Marek miał wcześniej, gdy obrona Lechii "zdrzemnęła" się przy wyrzucie piłki z autu.
Generalnie mecz dobrze się ogląda, bo rzadko się zdarza, aby w polskiej ekstraklasie strzałów było więcej niż fauli, a tak jest dzisiaj w Chorzowie. W przerwie piłkarze muszą tylko uregulować celowniki, a wówczas bramek nie powinno zabraknąć.
zapewne ta informacja zainteresuje tych sympatyków trójmiejskiego futbolu, którzy śledzą również losy Arki, Górnik Łęczna przegrał u siebie z Energetykiem ROW Rybnik 1:2, tym samym strata gdynian do 2. miejsca, które na koniec sezonu premiowane będzie awansem do ekstraklasy, stopniała do jednego punktu.
46'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kostrzewa, w jego miejsce wchodzi Stolarski.
46'
drugą połowę rozpoczął Ruch, który gra w tym samym składzie co w pierwszej połowie
46'
zmiana w Lechii powodują także przesunięcia w ustawieniu, Stolarski (LECHIA) wszedł na prawą obronę, a Pietrowski (LECHIA) zajął pozycję Kostrzewy (LECHIA) i gra jako defensywny pomocnik
47'
ładna akcja Lechii: Sadajew (LECHIA) - Pietrowski (LECHIA) - Tuszyński (LECHIA), piłka po strzale Patryka po ręku Buchalika (RUCH) wyszła obok słupka
48'
po dośrodkowaniu z rogu Makuszewskiego (LECHIA) niecelny strzał głową Tuszyńskiego (LECHIA)
50'
długa piłka w pole karne Vranjesa (LECHIA), ale nikt nie wyszedł z Lechii do tego podania
52'
tak jak początek pierwszej połowy także rozpoczęcie drugiej części gry pod dyktando Lechii
53'
Kuświk (RUCH) źle złożył się do piłki po podaniu Zieńczuka (RUCH), od bramki rozpocznie Lechia
55'
dośrodkowanie Kowalskiego (RUCH) zbyt mocne, od bramki wznowi grę M.Bąk (LECHIA)
56'
kolejne niecelne podanie Ruchu, tym razem piłkę bezpośrednio poza bramkę kopnął Szyndrowski (RUCH)
57'
M.Bąk (LECHIA) dobrze piąstkuje po dośrodkowaniu z wolnego Zieńczuka (RUCH)
58'
M.Bąk (LECHIA) złapał piłkę po dośrodkowaniu Zieńczuka (RUCH), Ruch przycisnął
59'
zła pułapka ofsajdowa Ruchu, Lechia wyszła 3 na 1, Tuszyński (LECHIA) zagrał w pole karne do Sadajewa (LECHIA), ale napastnikowi odważnie pod nogi rzucił się Buchalik (RUCH) i gola nie ma
60'
Sadajew (LECHIA) znów wyszedł przed Buchalika (RUCH), ale tym razem miał ostry kąt i zamiast strzału szukał podania, ale zagrał niecelnie
61'
w drugiej połowie piłkarze grają falami, po kilku minutach ataku jednej drużyny, na kolejne kilka zespoły zmieniają się rolami
63'
Lechia znów dobrze gra pressingiem, Ruch ma kłopoty, aby z piłką przedostać się przez środek boiska
64'
Obie drużyny próbują forsować średnie sektory boiska długimi podaniami, są one jednak niecelne, jak teraz Surmy (RUCH)
65'
po powinien być gol, Grzelczak (LECHIA) idealnie dośrodkował, ale Sadajew (LECHIA) nie trafił w piłkę głową
65'
Żółtą kartką został ukarany Stolarski (LECHIA) po faulu na Kuświku
66'
M.Bąk (LECHIA) dobrze na przedpolu, złapał piłkę podawaną przez Zieńczuka (RUCH) do Kuświka (RUCH)
67'
łapią się za głowę piłkarze Lechii i trener Moniz, pressing Grzelczaka (LECHIA) spowodował, że Piotr zabrał piłkę Babiarzowi (RUCH) czysto, ale sędzia odgwizdał faul
68'
Zieńczuk (RUCH) próbował nastrzelić rękę Janickiego (LECHIA), trafił w łokieć, ale o karnym nie może być mowy, gdyż stoper Lechii nie wykonał ruchu w kierbnku piłki, ani nie "powiększył swojej powierzchni ciała" - jak głoszą przepisy
68'
bez zagrożenia dla bramki Lechii po rogu Zieńczuka (RUCH)
69'
niecelny strzał Makuszewskiego (LECHIA)
70'
na spalonym Kuświk (RUCH)
71'
Kuświk (RUCH) w polu karnym próbował wymusić karnego, ale ani K.Bąk (LECHIA), ani sędzia nie dali się na to nabrać
72'
Sadajew (LECHIA) protestuje, gdyż uważa, że był faulowany przez Szyndrowskiego (RUCH), teraz samego zdania jest również Moniz, który wymachuje rękami poza linią boczną, jednak sędzia nakazał grać dalej
73'
Malinowski (RUCH) dobrym wślizgiem powstrzymał w polu karnym gospodarzy Lekovicia (LECHIA)
74'
Sadajew (LECHIA) dośrodkował prosto w ręce Buchalika (RUCH)
75'
znów okres przewagi Lechii, ale gdańszczanie dobrze grają tylko do pola karnego gości, potem brakuje ostatniego podania lub dobrego strzału
75'
róg dla Lechii
75'
nikt nie doszedł do dośrodkowania z rogu Vranjesa (LECHIA), piłka przeszła na drugą stronę boiska
76'
niecelny strzał Kuświka (RUCH) z dystansu
77'
podwójna zmiana w Ruchu obliczona na wzmocnienie defensywy, gdyż roszada w ataku i na prawym skrzydle
77'
RUCH przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kuświk, w jego miejsce wchodzi Jankowski.
78'
RUCH przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kowalski, w jego miejsce wchodzi Smektała.
80'
na spalonym Starzyński (RUCH)
81'
K.Bąk (LECHIA) dobrze asekurował M.Bąka (LECHIA) i bramkarz Lechii przechwycił znów zbyt mocną zagrywaną piłkę przez rywali
81'
Stawarczyk (RUCH) wybił piłkę spod nóg Tuszyńskiego (LECHIA) po dośrodkowaniu Lekovicia (LECHIA), róg dla Lechii
82'
Buchalik (RUCH) wypiąstkował piłkę po dośrodkowaniu Makuszewskiego (LECHIA)
82'
piłka jeszcze wraca do "16" Ruchu, w walce o górną piłkę Grzelczak (LECHIA) sfaulował Buchalika (RUCH)
84'
Ruch przerwał akcję, aby masażyści mogli udzielić pomocy Makuszewskiemu (LECHIA)
85'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Tuszyński, w jego miejsce wchodzi Frankowski.
87'
dwie dobre interwencje w defensywie Stolarskiego (LECHIA), najpierw pozwolił się sfaulować Zieńczukowi (RUCH), a po chwili naprawił błąd Pietrowskiego (LECHIA), który stracił piłkę przy wyprowadzaniu na własnej połowie
88'
Frankowski (LECHIA) wygrał pojedynek biegowy z Malinowskim, ale na pokonanie Buchalika (RUCH) już nie miał czasu, bo bramkarz zabrał mu piłkę, którą gdańszczanin zbyt mocno sobie wypuścił
89'
Żółtą kartką został ukarany Szyndrowski (RUCH), który faulował Frankowskiego
90'
po dośrodkowaniu Vranjesa (LECHIA) piłkę zgrał Grzelczak (LECHIA), ale koledzy nie zorientowali się w jego intencjach
90'
M.Bąk (LECHIA) pewnie złapał piłkę po dośrodkowaniu Smektały (RUCH)
90'
2 minuty doliczone
90+1
niecelny strzał z dystansu Babiarza (RUCH)

• Lech Poznań - Wisła Kraków 3:0 (2:0)
  • Legia Warszawa - Zawisza Bydgoszcz 2:0 (0:0)
  • Pogoń Szczecin - Górnik Zabrze 2:2 (2:1)
  • GRUPA B
  • Cracovia - Podbeskidzie Bielsko-Biała 0:1 (0:0)
  • Śląsk Wrocław - Zagłębie Lubin 1:0 (0:0)
  • Jagiellonia Białystok - Piast Gliwice 4:3 (2:1)

• troche to dziecinne ale gimbaza musi sie wykazac

dajcie spokój chłopakom z gimnazjum też chcą zaistniec w necie myslicie ze oni czytaja to co piszecie? mózg gimbazy funcjonuje tak: patrz mam 100 lajków...

• 0 1

• Szkoda (4)

Moim zdaniem Ruch to był najlepszy przeciwnik do ugrania 3 punktów.
    Reszta zespołów z 7-ki będzie dużo trudniejsza do ogrania.

• 58 44

• a zawisza, górnik, pogoń czy będąca w kryzysie Wisła? (2)

spokojnie jeszcze kilka punktów wywalczymy.