Drugie zwycięstwo Arki w sparingu

4 lipca 2015 (artykuł sprzed 8 lat)

Po sparingu z Apoelem okres testowy Sebastiana Szerszenia został wydłużony. W sobotę napastnik pokazał, że zależy mu na grze w Arce. Jego celny strzał otworzył wynik spotkania. Po sparingu z Apoelem okres testowy Sebastiana Szerszenia został wydłużony. W sobotę napastnik pokazał, że zależy mu na grze w Arce. Jego celny strzał otworzył wynik spotkania.

Drugi sparing przyniósł kolejne zwycięstwo piłkarzom Arki. W sobotę pokonali na bocznym boisku w Gdyni Gwardię Koszalin 2:0 (0:0). Z dobrej strony pokazali się testowani piłkarzy Paweł Piceluk, Rashid Yussuff i Sebastian Szerszeń. Ten ostatni wpisał się na listę strzelców, a pieczątkę na wyniku postawił Rafał Siemaszko.

Bramka
Szerszeń 49, Siemaszko 53

ARKA I połowa: Miszczuk - Socha, Fialho, Sobieraj, Wojowski - Gałecki, Bożok - Yussuff, Tomasiewicz, Renusz - Piceluk

ARKA II połowa: Kędra - Stolc, Marcjanik, Wojcinowicz, Warcholak - Lomski, Mosiejko, Nalepa, Czapłygin - Siemaszko - Szerszeń

Sobotni sparing miał być przede wszystkim sprawdzianem dla testowanych zawodników, którzy walczą o angaż w Arce. Odbyło się to kosztem podstawowych piłkarzy, jak Marcus, Antoni ŁukasiewiczKonrad Jałocha, którzy odbyli o godz. 9 trening, a następnie dostali wolne.

CENY BILETÓW NA ARKĘ ZALEŻNE OD GRY DRUŻYNY

W pierwszym składzie znaleźli się m.in. Jakub Miszczuk, Anglik, Rashid YussuffPaweł Piceluk. Pierwszy z nich nie miał zbyt wielu okazji to tego, aby dotknąć piłkę. Gwardia rzadko znajdowała się pod polem karnym gdynian. Inaczej było z ofensywnie grającymi Yussuffem oraz Picelukiem.

JAŁOCHA I ALAN OFICJALNIE W ARCE

Anglik często pokazywał się do gry na lewym skrzydle, chętnie podawał, starał się też dryblować. Pod koniec pierwszej połowy oddał strzał głową, ale był on zbyt lekki, żeby zaskoczyć golkipera przyjezdnych.

Nieźle wyglądał również Piceluk, który walczy o angaż w ataku Arki, co oznaczałoby ostateczne pożegnanie z Pawłem Abbottem. Ten co prawda nie ma kontraktu z żółto-niebieskimi, nie było go już na drugiem sparingu, ale dalej trenuje z zespołem licząc na kolejną szansę.

Piceluk stara się mu ją odebrać. Sprawnie robił sobie miejsce w ataku, dochodził do piłki i groźnie strzelał. Także pod koniec pierwszej połowy mierzył tuż pod poprzeczkę bramki Gwardii, ale w ostatniej chwili futbolówkę wybił bramkarz. Razem z Yussuffem pozostawili po sobie dobre wrażenie.

ŻÓŁTO-NIEBIESCY TESTUJĄ BYŁEGO REPREZENTANTA MŁODZIEŻÓWKI ARKI

Najbliżej trafienia był jednak w pierwszej połowie Grzegorz Tomasiewicz. W 15 min. Znalazł się sam na sam z golkiperem gości, ale jego techniczny strzał został wybity na rzut rożny. Na uwagę zasłużyła również dobra gra Alana Fialho oraz wracającego do Arki Miroslava Bożoka.

Na trafienia, jak w poprzednim sparingu z Apoelem Nikozja musieliśmy czekać do drugiej połowy. W niej zobaczyliśmy zupełnie inną "11" Arki. Znalazł się w niej kolejny testowany, Sebastian Szerszeń. I to on, ju 4 min po rozpoczęciu drugiej połowy otworzył wynik spotkania strzałem z pola karnego.

W 53 min. drugiego gola w drugim meczu zdobył Rafał Siemaszko. Najniższy napastnik Arki skorzystał z dośrodkowania Patrika Lomskiego i strzałem głową na bliższy słupek podwyższył wynik spotkania. Co ciekawe nie był to jego jedyny strzał tą częścią ciała w spotkaniu. Doszedł do główki także po dośrodkowaniu z rożnego, ale w tym wypadku nie udało się mu trafić do siatki.

Zresztą tak on, jak i Lomski oray Szerszeń byli aktywni już do końca spotkania. Widać było, że szukają gry i chcą stwarzać sytuacje podbramkowe. A wszystko pomimo upału, który w tym czasie panował w Gdyni. Sędzia tak w pierwszej, jak i w drugiej połowie po 25. min. zarządzał przerwę na uzupełnienie płynów.

- Na oceny testowanych przyjdzie jeszcze czas w szerszym gronie w klubie. Nie ma jednak wątpliwości, że powinniśmy zamykać kwestie testów, gdyż okres przygotowawczy jest krótki i nie ma czasu na długie sprawdzanie piłkarzy. Podsumowując cały mecz uważam, ze zagraliśmy z pożytecznym sparingpartnerem. Biorąc pod uwagę etap, na którym jesteśmy można powiedzieć, że zawodnicy w miarę zrealizowano założenia, które od nich wymagaliśmy. Do tego w drugiej połowie szybko strzeliliśmy bramki i to nas uspokoiło, a sparing wyglądał tak, jak dzisiejsza, wakacyjna pogoda - mówi Grzegorz Witt, drugi trener Arki.

- Zdawaliśmy sobie sprawę, że większość meczu będziemy grać w ataku pozycyjnym. Chcieliśmy, aby budowa naszych akcji pozwalała na oddanie strzału lub zdobycie bramki. Pod tym kątem trenowaliśmy dzień wcześniej i po części to się udało. Trzeba także zauważyć, że graliśmy w składach mocno mieszanych, a część zawodników miała wolne - dodaje.

Sparingi Arki przed sezonem 2015/2016
bilans sparingów: 2 zwycięstwa, bramki: 4:1
30 czerwca Gniewino Apoel Nikozja 2:1 (0:0)
Bramki: Siemaszko, Warcholak

4 lipca Gdynia - boisko boczne Gwardia Koszalin 2:0 (0:0)

• (3)

Och tak chcialo by sie tak jak biolo zieloni caly sezon pompowanie balonika wizje pucharow a na koniec ZERO !!!!!!!!!!!!!!!!!

• 12 17

• (2)

arka od kilku lat pompuje balonik "awansujemy do ekstraklasy " wychodzi jak zawsze co rok gorsze miejsce w 1 lidze do spadku macie coraz bliżej

• 19 13

• balony pompują w lechii, nie odwracaj kota ogonem (1)

Arka z pokorą gra o miejsce w pierwszej piątce i nie zapowiada awansu

• 5 12

• głupi jesteś czy tylko udajesz ? co roku " awansujemy " teraz bezczelnie wypierasz się !!! to poco wy gracie gamonie jak nie chcecie awansować ?!?!?!? logika tępego śledzia