Lotos Trefl wrócił na zwycięskie tory

24 lutego 2016 (artykuł sprzed 8 lat)

Trefl Gdańsk

Murphy Tory wrócił po meczu przerwy do podstawowego składu Lotosu Trefla i sięgnął po MVP w starciu z Łuczniczką. Murphy Tory wrócił po meczu przerwy do podstawowego składu Lotosu Trefla i sięgnął po MVP w starciu z Łuczniczką.

Planowe zwycięstwo odnieśli siatkarze Lotosu Trefla. Bez straty seta opuścili Bydgoszcz. Łuczniczka nie mogła sobie poradzić z wracającym do podstawowego składu Murphy Troyem. Do tego w Lotosie Treflu przez większość meczu w ataku funkcjonowały dobrze oba skrzydła, a to przyniosło wygraną 3:0 (25:21, 25:23, 25:23). MVP uznano amerykańskiego atakującego żółto-czarnych.

Łuczniczka: Radke 2 punkty, Ruciak 6, Kosok 4, Jarosz 16, Wiese 17, Jurkiewicz 3, Żurek (libero) oraz Nowakowski, Murek, Krzysiek 3, Wolański

LOTOS TREFL: Falaschi, Mika 11, Gawryszewski 7, Troy 16, Schwarz 14, Grzyb 5, Gacek (libero) oraz Stępień, Schulz 1, Czunkiewicz

Wpadka z Jastrzębskim Węglem w poprzedniej kolejce miała być szybko wyparta z pamięci siatkarzy Lotosu Trefla. Trener Andrea Anastasi stwierdził po niej, że jego zespół rozegrał być może najgorszy mecz w sezonie. Nie pomagały wówczas czasy na żądanie, ostre reprymendy czy zmiany.

W pierwszym składzie znalazł się z Jastrzębskim w ataku Damian Schulz. Włoski szkoleniowiec nie zdecydował się na pozostawienie Polaka w wyjściowej szóstce. Na mecz w Bydgoszczy wrócił do niej Murphy Troy. Tym samym na boisku ponownie mieliśmy żelazne ustawienie Anastasiego.

W poprzednim meczu obu drużyn w tym sezonie Lotos Trefl wygrał w Ergo Arenie 3:0. W składzie Łuczniczki był wtedy jej podstawowy atakujący Jakub Jarosz, ale nie pojawił się na boisku, gdyż chwilę wcześniej wyleczył kontuzję. W środę były siatkarz m.in. Lotosu Trefla zagrał od pierwszej akcji przeciwko poprzedniej drużynie. Po jego ataku Łuczniczka wyszła na prowadzenie 5:4.

Siatkarze Lotosu Trefla zdawali sobie sprawę z tego, że kolejna wpadka sprawi, iż ich szanse na finał spadną do minimum. Szybko więc wzmocnili blok oraz defensywę przy piłkach, które się od niego odbijały. Po pierwszej przerwie technicznej prowadzili 10:7 czym zmusili trenera Piotra Makowskiego do wzięcia czasu.

U żółto-czarnych świetnie funkcjonowały oba skrzydła w ataku. Sebastian Schwarz zakończył partię myląc się zaledwie raz na dziewięć zbić. Do ataku włączył się także Bartosz Gawryszewski, który ostatnimi czasy złapał wspólny język z rozgrywającym Marco Falaschim. I choć Łuczniczka rzucała się dwukrotnie w pogoń za uciekającym Lotosem Treflem i zbliżała się do niego na odległość punktu, to i tak żółto-czarni pewnie wygrali partię.

Druga trzymała dłużej w napięciu. Początkowo ponownie gospodarze mieli inicjatywę. Później uruchomił się Troy. Zdobył punkty na 14:12, a następnie na 17:14 dla Lotosu Trefla. Gospodarze szybo doprowadzili do remisu, który utrzymywał się do staniu 23:23. Gdańszczanie wywalczyli wtedy piłkę setową, a po dobrej zagrywce Wojciecha Grzyba wykończył ją Tory.

Trzeciego seta gdańszczanie postanowili rozstrzygnąć znacznie szybciej, ale im się to nie udało. Przy stanie 6:5 dla nich na zagrywce pojawił się Troy. Amerykanin przyzwyczaił już, że to jego mocna broń. Dzięki niej gdańszczanie zdobyli 3 kolejne punkty (5:9). I choć żółto-czarni nie potrafili grać równo, to gdy do ataku ponownie włączył się Schwarz, a Troy dalej nie zawodził na tablicy wyników pojawiło się 22:18 dla przyjezdnych. Trzy kolejne punkty padły łupem Łuczniczki i Anastasi poprosił o czas. Po nim gra wróciła pod dyktando żółto-czarnych. Goście popełniali punktowe błędy, a mecz zakończył atakiem Mateusz Mika.

Wyniki 19 kolejki

• Łuczniczka Bydgoszcz - LOTOS TREFL GDAŃSK 0:3 (21:25, 23:25, 23:25)
  • Indykpol AZS Olsztyn - AZS Częstochowa 3:1 (25:21, 25:12, 22:25, 25:21)
  • Cerrad Czarni Radom - MKS Będzin 3:0 (25:15, 25:18, 26:24)
  • AZS Politechnika Warszawska - Effector Kielce 3:0 (27:25, 25:22, 25:15)
  • Cuprum Lubin - BBTS Bielsko-Biała 1:3 (22:25, 20:25, 25:20, 19:25)
  • ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Asseco Resovia Rzeszów 3:1 (22:25, 25:19, 25:22, 25:21)
  • Jastrzębski Węgiel - PGE Skra Bełchatów 2:3 (23:25, 27:25, 25:27, 25:20, 10:15)

Opinie (10) 2 zablokowane

• panie Gwiazda...

Nie rób pan więcej wiochy, bo cały sektor się z pana śmieje...

• 1 0

• spod reklamowy (2)

podczas meczy siatkarskich w polsat sport "leci" spod rekalmujący Lotos.
    To jest jakaś porażka! Kto za to odpowiada?! Bez pojęcia! Takie rzeczy robili w latach 90tych! Muzyka z d*py, obraz jakości telefonu komurkowego, scenariusz słąby! poprostu jest to spod " ośmieszający" klub a nie promujący.

• 2 8

• wiocha

na maxa!!! Takich rzeczy nie wrzuca się do telewizji.słabe na poziomie nijakim

• 1 4

• Lepiej idź się uczyć do testów gimnazjalnych.

• 5 2

• O co tu chodzi ?! (2)

Kibicuje treflowi Gdańsk od II ligi. Dopinguję drużynie jak mogę, ale to co się stało w Gdyni BARDZO mnie zniechęca. Czy to naprawdę była 'ustawka' by podreperować finanse ? Jeśli tak to nie wiem czy wykupie karnet na następny sezon.

• 16 17

• Właśnie o to (1)

Skoro kibicujesz od czasów II ligi to trochę na siatkówce powinieneś się znać i wiedzieć że czasami mecz nie wychodzi i gra się nie klei. Jeżeli od czasów drugiej ligi nie potrafisz tego zrozumieć i dopatrujesz się ustawiania meczy to może lepiej nie kupuj tego karnetu na następny sezon bez względu jaki będzie wynik końcowy.