Dogrywka po pucharze. Wpisy Arki Gdynia i Lechii Gdańsk. Dymisja rzecznika

jag., ras.
27 października 2021 (artykuł sprzed 2 lat)
aktualizacja: godz. 20:11 (27 października 2021)

Arka Gdynia awansowała do 1/8 finału Fortuna Puchar Polski po zwycięskim golu w 94. minucie. Lechia Gdańsk została wyeliminowana. Najwyraźniej trójmiejskim klubom było za mało emocji w meczach z III-ligowcami, gdyż na jednym z portali społecznościowych rozegrały swoistą dogrywkę... między sobą. W jej wyniku z pracy zrezygnował Michał Żurawski, rzecznik prasowy biało-zielonych. Jego obowiązki przejęła Karolina Zębała.

Aktualizacja, godz. 20:11

Rzecznik prasowy Lechii Gdańsk Michał Żurawski w środę, 27 października podał się do dymisji. Poinformował o tym za pośrednictwem klubowego Twittera:

"Sport to ogromne emocje i wczoraj było ich zdecydowanie za dużo. Przepraszam wszystkich, których uraził mój wczorajszy wpis i informuję, że w związku z tym dzisiaj podałem się do dymisji. Do zobaczenia na sportowym szlaku - napisał."
Wieczorem klub poinformował, że rezygnacje przyjął. Obowiązki rzecznika prasowego pełni teraz Karolina Zębała.

Lechia Zielona Góra - Arka Gdynia 0:1. Przeczytaj relację oraz wystaw oceny piłkarzom i trenerowi

Wpisy, którego klubu, podobały ci się bardziej?

Arka Gdynia wygrała na wyjeździe z Lechią Zielona Góra 1:0, a zwycięskiego gola strzelił 18-letni Jerzy Tomal w 94. minucie spotkania. Tym samym żółto-niebiescy awansowali do 1/8 finału Fortuna Puchar Polski.

Z III-ligowcem na jego terenie grała również Lechia Gdańsk. Mimo że prowadzenie objęła już w 8. minucie po bramce z rzutu karnego Ilkaya Durmusa, to z boiska zeszła pokonana przez Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1:2 (1:0). Jak na razie to największa sensacja 1/16 finału.

Jako że biało-zieloni zostali wyeliminowani z dalszych rozgrywek, tym samym przepadła jedyna szansa, aby w sezonie 2021/22 w oficjalnym meczu doszło do trójmiejskich derbów między Lechią a Arką.

Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Lechia Gdańsk 2:1. Przeczytaj relację oraz wystaw oceny piłkarzom i trenerowi

Swoistą pucharową dogrywkę trójmiejskie klubu rozegrały zatem na słowa za pośrednictwem Twittera.