Vistal przegrał pierwszy mecz o brąz

7 maja 2016 (artykuł sprzed 8 lat)

Piłkarki ręczne Vistalu Gdynia po dogrywce przegrały pierwszy z meczów o brązowy medal Superligi ze Startem Elbląg 27:31 (14:12, d.2:6). Drugie spotkanie odbędzie się w niedzielę o godz. 18:30. Rywalizacja trwa do trzech zwycięstw.

START: Szywerska, Warywoda - Lisewska 12, Waga 5, Andrzejewska 4, Kwiecińska 4, Muchocka 2, Balsam 1, Dankowska 1, Jędrzejczyk 1, Szopińska 1, Gerej, Hawryszko, Matuszczyk, Pinda, Świerżewska

VISTAL: Gapska, Kordowiecka - Janiszewska 3, Urbaniak, Galińska 4, Dorsz 1, Kobylińska 8, Stanulewicz 4, Olszowa, Zych, Kozłowska 2, Gutkowska 1, Radzikowska, Tasic, Matieli 2

Już pierwsze minuty sobotniego pojedynku wskazywały na to, że w walce o brązowe medale będziemy mieli do czynienie z zaciętą rywalizacją. Do czasu aż Patricia Matieli zdobyła bramkę dla Vistalu na 7:5, żadna z drużyn nie była w stanie wypracować przewagi większej niż jedno trafienie.

Gospodynie, której bramki po raz kolejny z powodzeniem strzegła Sołomija Szywerska nie pozwoliły jednak dobrze dysponowanym w szczególności na skrzydłach gdyniankom, by te odskoczyły z wynikiem.

Po zmianie stron Vistal osiągnął nawet przewagę 3 bramek po kontrze wykończonej przez Katarzynę Janiszewską (16:13). Wtedy jednak za dziurawienie siatki w bramce gdynianek wzięła się ich była rozgrywająca Ewa Andrzejewska, która w 10 minut zanotowała 4 trafienia.

Start objął prowadzenie 19:17 na kwadrans przed końcem gry, ale Vistal odbił je zdobywając 3 bramki z rzędu. Do końca regulaminowego czasu gry trwała wymiana cios za cios, która ustała przy stanie 25:25 po rzucie Kingi Gutkowskiej.

O końcowym wyniku przesądziła zatem dogrywka, a w niej więcej sił miały gospodynie. Już pierwszą połowę doliczonego czasu gry elblążanki wygrały 4:1. Licząc 2 bramki w jej drugiej połowie, podopieczne Andrzeja Niewrzawy zaliczyły 5 trafień z rzędu.

Stan rywalizacji w walce o brąz wynosi 1-0 dla Startu. Drugie spotkanie odbędzie się w niedzielę o godz. 18:30. Rywalizacja trwa do trzech zwycięstw. Mecz numer trzy i ewentualne spotkanie numer cztery odbędą się w Gdynia Arenie za tydzień.

• Ze strony Vistalu - tragedia

Niestety widać, że Vistal po 5 meczach wykończony.
    Ledwo dociagnely do remisu, dogrywki były porażka, a jutro pewnie czeka nas jeszcze większy pogrom.
    Trenerowi Tetelewskiemu polecam nauczyć się robić zmiany.
    I przede wszystkim - kim mamy grać, skoro klub zamiast ściągać wzmocnienia wyprzedaje skład? Z mistrzowskiego składu zostały 2 zawodniczki, z czego aktualnie gra 1. Po sezonie odchodzi Galinska. Przychodzą niemal same juniorki. Niestety, póki to dalej będzie szło w takim kierunku, nic wielkiego nie osiagniemy...

• 22 2

• Przesadzasz

Vistal grał bardzo dobrze, dopóki sił starczyło.

• 10 9

• Skład jest taki jak budżet pozwala - za chwilę trener i prezes wymyślą hasło na nowy sezon (1)

"Szkolimy polską młodzież". I pójdą w ślady Asseco i Trefla.

• 14 0

• Dodaj do tego: najważniejszy jest mecz z AZS Łączpolem Gdańsk

i mamy powtórkę z rozrywki jak w wykonaniu Trefla i Asseco. Tylko, że to mierna rozrywka.

• 10 0

• (4)

Niszowy sport. Na ostatnim meczu Vistalu było w Gdyni 400 osób.
    Budowlani Lubsko 3-1 KP Brzeg Dolny 900 osób III liga 2015/2016, grupa: dolnośląsko-lubuska, czyli 4 poziom rozgrywkowy. Źródło 90 minut.