Dolomiti Energia Trento - Asseco Arka Gdynia 80:91 w Eurocup koszykarzy

23 października 2019 (artykuł sprzed 4 lat)

Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia

Ben Emelogu na początku meczu Dolomiti Energia Trento - Asseco Arka Gdynia zszedł z parkietu utykając. Później wrócił i rzucił Włochom pięć "trójek", w tym trzy w kluczowym momencie spotkania. Ben Emelogu na początku meczu Dolomiti Energia Trento - Asseco Arka Gdynia zszedł z parkietu utykając. Później wrócił i rzucił Włochom pięć "trójek", w tym trzy w kluczowym momencie spotkania.

Asseco Arka Gdynia pokonała na wyjeździe Dolomiti Energia Triento 91:80 (16:19, 28:13, 27:25, 20:23 ). To trzecia wygrana w czwartym meczu obecnej edycji rozgrywek Eurocup. Słabszy dzień i problemy z faulami miał Josh Bostic, ale po przegranej pierwszej kwarcie drużynę pchnął Ben Emelogu, który trafił 5 na 10 rzutów zza łuku, z czego 3 na przestrzeni niespełna 2 minut w drugiej części gry.

Dolomiti: Knox 21 (14 zb.), Gentile 16 (1x3), King 11 (1x3), Craft 6 (10 as.), Mezzanotte 3 (1x3) oraz Blackmon 10(3x3), Forray 9 (3x3), Kelly 4, Mian 0

ASSECO ARKA: Emelogu 17 (5x3), Hammonds 15, Upson 14 (7 zb.), Szubarga 12 (3x3), Bostic 6 (1x3) oraz Wołoszyn 11 (2x3, 8 as.), Moore 9 (1x3), Hrycaniuk 7 (9 zb.), Wyka 0, Czerlonko 0

Obie drużyny kiepsko weszły w mecz, bo na pierwsze punkty przyszło czekać ponad 2,5 minuty, gdy trafił Devonte Upson. Przy stanie 4:4 boisko w asyście kolegów opuścił utykający Ben Emelogu, który nabawił się urazu stawu skokowego.

"Gu" wrócił do gry pod koniec kwarty. Wcześniej akcję 2 plus 1 wykorzystał Josh Bostic i Asseco Arka objęła prowadzenie 7:4. Gospodarze odbili je przy trafieniu Justina Knoxa na 8:7. Zdołali odskoczyć na 4 pkt, ale po "trójce" Bartłomieja Wołoszyna to gdynianie mieli o punkt więcej. Rzuty zza łuku wybitnie nie "siedziały" jednak podopiecznym Przemysława Frasunkiewicza w premierowej kwarcie (1/9 przy 2/7 rywali) i tę część spotkania zakończyli ze stratą 3 pkt.

Na otwarcie drugiej części gry za trafił Armani Moore, a jeden rzut wolny wykorzystał Adam Hrycaniuk (19:19). Bohaterem tej części gry okazał się Emelogu. W niespełna 2 minuty trafił trzy raz zza łuku i gdynianie prowadzili 28:21. W międzyczasie o przerwę poprosił trener gospodarzy Nicola Brienza, ale bez skutku.

4 wyjazdy i ponad 7,5 tys. km koszykarzy Asseco Arki Gdynia w 13 dni

Do 13 pkt z rzędu dla Asseco przedłużył serię Upson trafiając jeden z rzutów wolnych i było już 31:21. Wszystko to mimo faktu, iż trzy faule na koncie miał już Josh Bostic i trener Frasunkiewicz musiał oszczędzać lidera, aby ten za wcześnie nie zakończył udziału w meczu.

Sytuacja nie ulegała poprawie dla gospodarzy i przy stanie 28:38 o kolejny czas poprosił Nicola Brienza. Po "trójce" Krzysztofa Szubargi Asseco Arka odskoczyła jednak na 43:30. Cóż z tego, że po 20 minutach gry lider Dolomiti Alessandro Gentile miał na koncie 16 pkt i 5 zbiórek. Na przerwę Włosi zeszli przegrywając 32:44 i to pomimo faktu, że mający problem z faulami Bostic w tym czasie zagrał niespełna 6 minut.

Po wyjściu z szatni swoją czwartą i piątą "trójkę" rzucił Emelogu, akcję 2 plus 1 wykorzystał Wołoszyn, a punkt po przewinieniu technicznym Gentile dorzucił Szubarga. Po tym piorunującym otwarciu trzeciej kwarty Asseco Arka prowadziła już 54:34.

Dolomiti zaczęło gonić, ale na 10 minut przed końcem spotkania traciło do gdynian 14 pkt (57:71). Włosi próbowali odrabiać rzutami zza łuku, ale żółto-niebiescy nie pozostawali dłużni. Wprawdzie przegrali ostatnią kwartę, ale nie pozwolili rywalom zbliżyć się na dystans mniejszy niż 10 pkt różnicy.

To trzecia wygrana Asseco Arki w czwartym meczu Eurocup. Sukces podopiecznych Przemysława Frasunkiewicza zasługuje na podkreślenie. Słabszy dzień miał bowiem lider Bostic, a przypomnijmy, że kontuzję kolana leczy Phil Greene.

Phil Greene: Krzyczę do ekranu kibicując Asseco Arka Gdynia

Pozostałe mecze 4. kolejki grupy D:
Galatasaray - Buducnost 84:83 (22:20, 20:24, 24:16, 10:16, d. 8:7)
EWE Baskets - Unicaja 91:78 (16:20, 30:16, 22:17, 23:25)

6. Buducnost Podgorica 4 0 4 280:306 4

* Z grupy awansują 4 najlepsze zespoły, które ponownie zostaną podzielone na 4 grupy. Do ćwierćfinałów awansuje w sumie 8 drużyn, które będą toczyć batalię do dwóch zwycięstw.

• 0 0

• Wow 5x5 cóż to musiały być za rzuty ??? (2)