Interplastic Olimpia Osowa. Dominacja przerwana. Unihokeistki na 3. miejscu

dak.
31 maja 2021 (artykuł sprzed 2 lat)
Interplastic Olimpia Osowa Gdańsk z brązowymi medalami mistrzostw Polski w unihokeju kobiet. Interplastic Olimpia Osowa Gdańsk z brązowymi medalami mistrzostw Polski w unihokeju kobiet.

Unohokeistki Interplastic Olimpia Osowa Gdańsk zajęły 3. miejsce w finałowym turnieju mistrzostw Polski w Nowym Targu. To ich 13. medal z rzędu. Dominacja gdańszczanek została jednak przerwana, gdyż 5 ostatnich sezonów kończyły ze złotem. Nowym mistrzem kraju zostało Podhale Nowy Targ.

INTERPLASTIC OLIMPIA OSOWA GDAŃSK: Mariola Szarmach, Anna Chomnicka, Jagoda Wieczorek, Hanna Samson, Paula Szpilman Malicka, Monika Kraus, Maja Stenka, Marta Sikora, Laura Łącka, Karolina Damps, Ewelina Nowaczyk, Natalia Kupczak, Anna Borkowska, Weronika Grądzka, Wiktoria Targońska, Dominika Poręba, Martyna Sumisławska, Patrycja Bernacka, Kamila Tamborek, Maria Szymańska, Wiktoria Matera, Daria Krason. Trenerzy: Bogdan Zajdziński, Paweł Ludwichowski, Piotr Ludwichowski. Sztab medyczny: Michał Borys, Niko Domżalski, Małgorzata Czarnecka

Nie było 6. z rzędu i 11. w kolekcji mistrzostwa Polski dla unihokeistek Interplastic Olimpii Osowa. Sezon 2020/21 gdańszczanki zakończyły z brązem. Finałowy turniej był rozgrywany w Nowym Targu.

Złote medale juniorek Interplastic Olimpii Osowa Gdańsk. Przeczytaj relację z turnieju finałowego

Podopieczne Bogdana Zajdzińskiego, Pawła i Piotra Ludwichowskich do turnieju przystępowały z 3. miejsca. Taką lokatę zajęły w rundzie zasadniczej ekstraligi kobiet. Dlatego w półfinale mierzyły się z 2. zespołem Travel Jedynka Trzebiatów.

Spotkanie zaczęło się bardzo udanie dla naszych reprezentantek, gdyż po pierwszej tercji prowadziły 3:0. Ostatecznie zakończyło się remisem 6:6, dlatego do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka. W niej złotego gola zdobyły unihokeistki z Trzebiatowa i to one awansowały do finału, a Olimpii pozostała walka o brąz.

Koronawirus zaszkodził unihokeistkom Olimpii Gdańsk. Zobacz, jak seniorki zakończyły rundę zasadniczą

półfinały
SUS Travel Jedynka Trzebiatów - Interplastic Olimpia Osowa 7:6 (0:3, 3:1, 3:2, d: 1:0)
Podhale Nowy Targ - PUKS Trzebinia - 4:3 (3:2, 1:0, 1:1)

mecz o 3. miejsce
PUKS Trzebinia - Interplastic Olimpia Osowa 2:6 (1:3, 1:2, 0:1)

finał
Podhale Nowy Targ - Travel Jedynka Trzebiatów 5:4 (2:2, 1:1, 2:1)

W spotkaniu o 3. miejsce mistrzynie Polski nie pozostawiły złudzeń kto był lepszym zespołem. Pewnie pokonały drużynę PUKS Trzebinia 6:2. Natomiast w finale Podhale Nowy Targ pokonało Travel Jedynkę 5:4.

- Piękna seria została przerwana. Półfinał był bardzo emocjonujący, ale zakończony złotym golem dla drużyny przeciwnej. W regulaminowym czasie mieliśmy kilka 100-proc. sytuacji, których nie udało się wykorzystać i jak to w sporcie bywa, to się zemściło. Sportowa złość już minęła i cieszymy się z faktu, że udało nam się zdobyć 13. krążek z rzędu. Trzeba przyznać, że zabrakło szczęścia, ale i sił. Ten sezon odbił się na formie zespołu, gdyż na przestrzeni całego sezonu praktycznie każda z zawodniczek walczyła z koronawirusem. Nie zawsze mieliśmy cały skład do dyspozycji i widoczne były braki treningowe. Jest niedosyt, ale zarazem z optymizmem patrzymy w przyszłość. Nasze juniorki zdobyły złote medale, więc można liczyć, że odważniejszej wejdą do pierwszego zespołu - mówi nam trener Piotr Ludwichowski.

Przeczytaj o przedsezonowych celach unihokeistek Interplastic Olimpia Osowa Gdańsk

Po zakończonym turnieju unihokeistki otrzymały nagrody indywidualne. Na przestrzeni całego sezonu najskuteczniejsza okazała się Hanna Samson. Zawodniczka Olimpii strzeliła aż 44 gole w 13 meczach. To o 16 więcej od wiceliderki Agnieszki Timek-Dziadkowiec z Podhala. Zawodniczka Olimpii była także najlepsza w klasyfikacji kanadyjskiej (65 punktów).

Najlepszą podającą gdańskiej drużyny okazała się Weronika Grądzka z 30 asystami. Lepsza była tylko Justyna Krzywak z Jeydnki Trzebiatów, która miała 36 asyst na koncie.

Interplastic Olimpia Osowa mistrzem Polski po raz 10. Przeczytaj o zeszłorocznym sukcesie