Vistal rozbił SPR Olkusz

7 września 2013 (artykuł sprzed 10 lat)
Loredana Matyka jest autorką pierwszej bramki dla Vistalu w sezonie 2013/14. Loredana Matyka jest autorką pierwszej bramki dla Vistalu w sezonie 2013/14.

Piłkarki ręczne Vistalu od wysokie zwycięstwa rozpoczęły rozgrywki PGNiG Superligi w sezonie 2013/14. Gdynianki pokonały na wyjeździe SPR Olkusz 29:13 (11:9) dzięki doskonałej grze w defensywie w drugiej połowie. Przez ostatni kwadrans beniaminek tegorocznych rozgrywek nie zdobył żadnej bramki! Podopieczne Jensa Steffensena zostały pierwszymi liderkami.

VISTAL: Gapska, Kowalczyk - Kalska 5, Janiszewska 1, Niedźwiedź 4, Galińska 1, Białek 1, Pawłowska, Quintino 7, Zych 2, Matyka 1, Khouildi 2, Duran, Kulwińska 5

Beniaminek PGNiG Superligi podczas inauguracji nie prowadził ani razu. Gospodyniom udało się jedynie dwukrotnie uzyskać bramkowy remis (1:1, 2:2).

Pierwszą bramkę sezonu dla gdynianek rzuciła Loredana Matyka. Rumunka, która po wyjściu za mąż ma już polskie obywatelstwo, wykorzystała rzut karny w 1. minucie gry.

Z 2:2 udało się Vistalowi odskoczyć na 9:4, ale w drugim kwadransie pierwszej połowy pojawiły się niespodziewane kłopoty. W dużej mierze przez grę w osłabieniu. Gdynianki były w tym okresie czterokrotnie odsyłane na ławkę kar, gdy po stronie gospodyń nie było żadnego wykluczenia. Tym samym SPR na przerwę schodził ze stratą tylko dwóch bramek (9:11).

-Od początku meczu dobrze graliśmy w defensywie. Radziliśmy sobie nawet w osłabieniu liczebnym. To że nie uzyskaliśmy wyraźnej przewagi przed przerwą, to przede wszystkim efekt nieskuteczności. Były rzutek w słupek, czy złe podania w kontrze - relacjonuje Tadeusz Paszkowski, dyrektor gdyńskiego klubu.

W drugą połowę Vistal wszedł w osłabieniu, ale mimo obecności Iwony Niedźwiedź na ławce kar, nie pozwolił rywalkom zdobyć kontaktowej bramki. Co więcej, pięć pierwszych trafień po zmianie stron zapisano na konto gdynianek.

W 45. minucie mecz był już praktycznie rozstrzygnięty, gdyż podopieczne Jensa Steffensena prowadziły 19:13.

Ostatni kwadrans to popis gdyńskiej defensywy. Gospodynie nie zdobyły żadnej bramki! Natomiast Vistal do swojego dorobku dołożył kolejne 10 celnych rzutów. Najskuteczniejsza była jedna z czterech debiutantek: Brazylijka Jessica Da Silva Quintino zdobyła 7 bramek.

Wyniki 1 kolejki

• SPR Olkusz - VISTAL GDYNIA 13:29 (9:11)
  • Olimpia-Beskid Nowy Sącz - KGHM Metraco Zagłębie Lubin 20:28 (10:16)
  • Ruch Chorzów - Piotrcovia 21:24 (11:12)
  • KPR Jelenia Góra - MKS Lublin 28:35 (13:18)
  • Start Elbląg - Pogoń Baltica Szczecin 21:29 (5:12)
  • Pauzuje: Firmus AZS Politechnika Koszalińska

Opinie (11)

• Na mecz z Ruchem szkoda czasu. Chyba, że ktoś Sevkovicia nie widział :p

• 0 0

• JUPI!

Rozgromiliście beniaminka i idziecie na mistrza!!!

• 5 0

• W Lublinie damy radę wygrać!

• 1 3

• Czekamy na mecz w Gdyni!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (1)

• 9 0

• Mecz z Ruchem to będzie kolejna wysoka wygrana.Pierwszy trudny mecz to Lublin w 4 kolejce.

• 2 0

• (5)

Jak zwykle bramki zawodniczek nie zgadzają się ze stanem faktycznym :)