Riviera wygrała w ostatnim meczu sezonu w domu

23 lutego 2014 (artykuł sprzed 10 lat)

Danielle Wilson w ostatnim meczu w Gdyni w tym sezonie zdobyła 21 punktów i 11 zbiórek. Danielle Wilson w ostatnim meczu w Gdyni w tym sezonie zdobyła 21 punktów i 11 zbiórek.

Koszykarki Riviery godnie pożegnały się z gdyńskimi kibicami w sezonie 2013/2014. W ostatnim meczu rozgrywek na własnym parkiecie pokonały Widzew Łódź 74:61 (19:12, 16:16, 13:17, 26:16). To zapewniło podopiecznym Vadima Czeczuro ósme miejsce w Basket Lidze Kobiet. Na najwyższym poziomie zagrała Danielle Wilson, która zakończyła spotkanie z double-double. W ostatnim starciu sezonu Riviera zagra 1 marca w Rybniku, z Basketem ROW.

RIVIERA: Wilson 21 (11 zb.), Johnson 17 (3x3, 6 zb.), Misiuk 14 (9 zb.), Małaszewska 8 (1x3, 5 zb., 9 as.), Matsko 2 (5 zb.) oraz Miłoszewska 8, Jakubiuk 2, Kukiełko 2, Baryło 0, Szymczak-Górzyńska 0, Duszkiewicz 0

Widzew: Pawlak 18 (5 zb.), Rozwadowska 15 (8 zb.), Boothe 8 (5 zb.), Bednarek 5, Tomiałowicz 2 oraz Crook 10, Rzeźnik 3 (1x3, 5 zb.)

RIVIERA Gdynia
Widzew Łódź

95% 434 typowania RIVIERA Gdynia
0% 3 typowania REMIS
5% 22 typowania Widzew Łódź

Niespodziewane zwycięstwo Widzewa w poprzedniej kolejce, w wyjazdowym starciu z Basketem ROW Rybnik sprawiło, że niedzielny mecz Riviery z drużyną z Łodzi zyskał miano starcia o 8. miejsce w Basket Lidze Kobiet.

Na zakończenie sezonu 2013/2014 przed własną publicznością gdynianki nie wyobrażały sobie niczego innego niż wygranej. Trener Vadim Czeczuro mógł wpisać do protokołu 12 zawodniczek, co w tym sezonie zdarzało się mu bardzo rzadko. Do tego, przeciwko Widzewowi posłał na parkiet najsilniejszą piątkę jaką posiada.

Starcie od punktów rozpoczęły dwie najskuteczniejsze koszykarki Riviery w obecnym sezonie Danielle WilsonMałgorzata Misiuk. Obie wykazywały się w pierwszej kwarcie dość sporą aktywnością. Podobnie zresztą jak Natalia Małaszewska i Emilie Johnson. Natomiast rywalki grały nerwowo w ataku, a większość punktów przez nie zdobytych można było nazwać przypadkowymi.

W 7. minucie pierwszy celny rzut za trzy punkty trafiła dla gdynianek Johnson, a jej drużyna prowadziła 12:6. Jeszcze lepiej było dwie minuty później, po punktach Dominiki Miłoszewskiej (17:8). Co prawda później przewaga nie rosła już tak szybko, ale wydawało się, że Riviera ma mecz pod kontrolą.

Z tego samego założenia wyszedł najwidoczniej w drugiej kwarcie trener Czeczuro, który zaczął posyłać na parkiet kolejne złote medalistki ostatnich mistrzostw Polski U-20. Po Miłoszewskiej i Annie Jakubiuk na boisku pojawiły się Adrianna KukiełkoMarianna Duszkiewicz. Z tej czwórki najlepiej do przerwy zaprezentowała się Miłoszewska, która po 20 min. gry miała na koncie 8 pkt. Kukiełko dołożyła 2, a Jakubiuk 1 pkt.

KOSZYKARKI RIVIERY MISTRZYNIAMI POLSKI U-20

Po dwóch celnych wolnych Miłoszewskiej, w 15 min. Riviera osiągnęła najwyższą przewagę w pierwszej części gry - 31:18. Po zmianie stron za odrabianie strat wzięły się jednak liderki Widzewa. Paulina RozwadowskaAleksandra Pawlak zaczęły dziurawić gdyński kosz. Po 4 pkt z rzędu tej drugiej, w 25. min. Riviera wygrywała jedynie 41:38. W kolejnej akcji trafiła jeszcze Tynikki Crook i było już bardzo blisko remisu (41:40). Takowy pojawił się na tablicy wyników w 27. min. po trafieniu Alicji Bednarek (43:43).

- Był to ostatni mecz w domu, dlatego grało się ciężko, ale dziewczyny wykazały dobre nastawienie. Zaczęły mocno, później zrobiłem zmiany, aby młodzież zagrała w ważnym momencie meczu, a nie w końcówce. Wybiłem tym nieco z rytmu gry mój zespół. W drugiej połowie wynik był równy niemal do samego końca, ale dziewczyny zagrał z głową i wygraliśmy - uważa Czeczuro.

Do końca spotkania gdynianki nie dały jednak rywalkom wyjść na prowadzenie. Dobra gra Wilson i Misiuk pozwoliły ponownie zbudować Rivierze przewagę. Na początku nie była okazała, ale pod koniec starcia, gdy łodzianki znowu zaczęły grać nieco nerwowo w ataku urosła nawet do ponad 10 pkt.

- Chciałam podziękować za sezon. Doskonale wiemy, że w Gdyni nastały ciężkie czasy, a pomimo tego są ludzie, którzy przychodzą na mecze i w nas wierzą. Bardzo mnie to cieszy. Fajnie także, że młode dziewczyny zaczynają się ogrywać. Kończymy ten sezon zdrowe, szkoda więc, ze trwał on tak krótko. Nie wiem, co będziemy robić z wolnym czasem - mówi Misiuk.

• o miejsca 7-10:
  • RIVIERA GDYNIA - Widzew Łódź niedziela 74:61 (19:12, 16:16, 13:17, 26:16)
  • MKS MOS Konin - Basket ROW Rybnik 77:69 (19:15, 21:14, 21:20, 16:20)
  • o miejsca 1-6:
  • CCC Polkowice - Wisła Can-Pack Kraków 62:55 (18:11, 11:13, 17:17, 16:14)
  • King Wilki Morskie Szczecin - Energa Toruń 62:65 (14:19, 16:17, 12:14, 20:15)
  • KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. - Artego Bydgoszcz 75:69 (22:20, 19:11, 14:18, 20:20)

Opinie (7) 2 zablokowane

• Brawo dziewczyny. .

• 15 6

• Sport&Show&Biznes

To miejsce to żaden sukces.Bidulki wprawdzie dały z siebie co mogły ale chyba w Gdyni nie o to chodzi. A ponadto lamentować trzeba co się dzieje z talentami.Pamiętam Tomiałowicz jako młoda gwiazdkę co to i w Eurolidze walczyła.A dziś eval -4. Kto prowadzi tą drogą !

• 10 4

• co z koszykówką w Gdyni

zastanawiam się czy w Gdyni uda się w przyszłym sezonie sklecić coś sensownego na miarę dawnych czasów.

• 8 2

• chociaż 30 widzów było ?

• 4 10

• dobrze, że mamy aż 4 złotka (1)

w drużynie, trzymały wynik buahahahah. Nuda, nuda i jeszcze raz nuda, a w dodatku o mało co, znowu nie przegrały meczu przy prowadzeniu ponad 10 punktów. Dobrze, że sezon już za nami.