Dramatyczy mecz w Zgorzelcu

Krzysztof Klinkosz
28 kwietnia 2011 (artykuł sprzed 13 lat)

Kontrowersyjna decyzja sędziów w końcówce sprawiła, że Trefl przegrał spotkanie, które już wydawało się wygrane. Kontrowersyjna decyzja sędziów w końcówce sprawiła, że Trefl przegrał spotkanie, które już wydawało się wygrane.

Koszykarze Trefla po raz pierwszy w półfinale play-off przegrywają. Sopocianie po niezwykle zaciętym meczu ulegli w Zgorzelcu minimalnie ulegli 77:78 (18:19, 15:25, 20:16, 24:18) i w rywalizacji do czterech zwycięstw jest 2-3. W ostatnich sekundach meczu punkty na wagę zwycięstwa PGE Turowa zdobył Konrad Wysocki. Żółto-czarni zakwestionowali stratę, która zapoczątkowała tę akcję, a po meczu złożyli protest na decyzję sędziów. Pojedynek numer sześć odbędzie się 1 maja o godzinie 15.00 w Ergo Arenie.

Thomas 20, Wysocki 12, Brkić 8, Jackson 8, Tomaszek 7 - Kickert 13, Bochno 6, Gabiński 2, Kuebler 0, Zigeranović 2.
Dylewicz 19, Waczyński 14, Ceranić 10, Gustas 8, Kinnard 6 - Kikowski 10, Harrington 8, Ljubotina 2, Stefański 0.

1'
Pierwsza piłka dla gospodarzy, jednak pierwsza akcja nieskuteczna
1'
Thomas spod kosza niecelnie
za 2 punkty
1'
[2:0] 2 punkty zdobywa Thomas (PGE Turów Zgorzelec).
za 2 punkty
1'
[2:2] 2 punkty zdobywa Waczyński (Trefl Sopot).
2'
Ceranić przedzierał się pod kosz ale został zablokowany przez gospodarzy
za 3 punkty
2'
[2:5] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Gustas (Trefl Sopot).
3'
Przechwyt sopocian, szansa na szybką kontrę, jednak Waczyński popełnia błąd kroków
za 2 punkty
4'
[2:7] 2 punkty zdobywa Ceranić (Trefl Sopot).
4'
Tomaszek fauluje pod sopockim koszem
4'
Gustas nie trafia za 3
4'
Thomas nie trafia z dobrej pozycji i zbieają sopocianie
4'
Błąd kroków Ceranicia, to już drugi błąd techniczny sopocian w krótkim czasie
za 2 punkty
4'
[4:7] 2 punkty zdobywa Tomaszek (PGE Turów Zgorzelec).
za 2 punkty
5'
[4:9] 2 punkty zdobywa Ceranić (Trefl Sopot).
5'
Po zderzeni z Ceraniciem nba parkiet upadł Tomaszek i musieli interweniować masażyści.
za 3 punkty
6'
[7:9] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Thomas (PGE Turów Zgorzelec).
za 2 punkty
6'
[7:11] 2 punkty zdobywa Ceranić (Trefl Sopot).
6'
Kuebler nie trafia z dystansu i zbiera Kinnard
7'
Waczyński próbował rzutu z dystansu ale nie trafił
7'
Tomaszek wraca na boisko
wolne (trafione oba)
7'
[7:13] Gustas (Trefl Sopot) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 3 punkty
7'
[10:13] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Brkić (PGE Turów Zgorzelec).
za 3 punkty
8'
[10:16] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Kinnard (Trefl Sopot).
8'
Tomaszek faulowany pod koszem Trefla przy zbiórce ofensywnej
wolne (tylko 1 trafiony)
8'
[11:16] Tylko jeden rzut wolny trafia Tomaszek (PGE Turów Zgorzelec).
za 2 punkty
9'
[13:16] 2 punkty zdobywa Tomaszek (PGE Turów Zgorzelec).
9'
Czas dla Trefla
za 2 punkty
9'
[13:18] 2 punkty zdobywa Kikowski (Trefl Sopot). Odważnie wszedł między Tomaszka a Bochnę
za 3 punkty
9'
10'
Kinnard próbował również "trójki" ale nie trafił
za 2 punkty
10'
[18:18] 2 punkty zdobywa Tomaszek (PGE Turów Zgorzelec).
10'
Sopocianie mieli piłkę jednak w prosty sposób zgubili ją na połowie Turowa
10'
[19:18] Tylko jeden rzut wolny trafia Thomas (PGE Turów Zgorzelec).
10'
Koniec pierwszej kwarty: PGE Turów - Trefl 19:18
za 3 punkty
11'
11'
Ceranić zablokowany przez Bochno
za 3 punkty
11'
[25:18] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Jackson (PGE Turów Zgorzelec).
12'
Trefl całkowicie zdonimowany przez gospodarzy, sopocianie grają nieskutecznie i słabo w obronie
za 2 punkty
13'
[27:18] 2 punkty zdobywa Bochno (PGE Turów Zgorzelec).
13'
za 3 punkty
13'
[27:21] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Kikowski (Trefl Sopot).
za 2 punkty
13'
[29:21] 2 punkty zdobywa Zigeranović (PGE Turów Zgorzelec).
za 2 punkty
13'
[29:23] 2 punkty zdobywa Waczyński (Trefl Sopot).
za 2 punkty
14'
[31:23] 2 punkty zdobywa Kickert (PGE Turów Zgorzelec).
za 2 punkty
15'
[33:23] 2 punkty zdobywa Kickert (PGE Turów Zgorzelec).
15'
Dylewicz zablokowany przy rzucie z półdystansu
za 3 punkty
15'
[36:23] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Bochno (PGE Turów Zgorzelec).
15'
Sopocianie zebrali piłkę po niecelnym rzucie gospodarzy z kontrą wyszedł Waczyński, który był nieprzepisowo zatrzymywany przez Wysockiego, już po gwizdku Wysocki uderzył łokciem Waczyńskiego, obydwaj koszykarze wdali się w ostrą dyskusję na środku parkietu, do której dołączyli się inni gracze. Sędziowie z trudem rozdzielili zacietrzewionych koszykarzy. W efekcie tej akcji Wysocki "zarobił" dwa przewinienia, Waczyński jedno.
16'
[36:24] Tylko jeden rzut wolny trafia Dylewicz (Trefl Sopot).
17'
Ceranić nie trafia przy rzucie hakiem ale był faulowany
17'
[36:25] Tylko jeden rzut wolny trafia Ceranić (Trefl Sopot).
za 2 punkty
17'
[38:25] 2 punkty zdobywa Jackson (PGE Turów Zgorzelec).
za 2 punkty
17'
[38:27] 2 punkty zdobywa Dylewicz (Trefl Sopot).
za 2 punkty
18'
[40:27] 2 punkty zdobywa Gabiński (PGE Turów Zgorzelec).
za 2 punkty
18'
[40:29] 2 punkty zdobywa Kikowski (Trefl Sopot).
19'
[42:29] Thomas (PGE Turów Zgorzelec) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
19'
[42:31] 2 punkty zdobywa Dylewicz (Trefl Sopot).
20'
Jackson równo z syreną ale niecelnie
20'
Waczyński nie trafia za 3 i sopocianie znów nie wykorzystują kontry
za 2 punkty
20'
[44:31] 2 punkty zdobywa Thomas (PGE Turów Zgorzelec).
20'
Czas dla Turowa
20'
[44:33] Harrington (Trefl Sopot) wykorzystuje oba rzuty wolne.
20'
Koniec pierwszej połowy: PGE Turów - Trefl 44:33.
20'
W pierwszej połowie po 7 punktów dla sopocian zdobyli Kikowski i Ceranić, dla Turowa 13 punktów zdobył Thomas. Przy zbliżonej skuteczności rzutów z półdystansu gospodarze oddali ich wyraźnie więcej. Turów trafił też dwa razy więcej rzutów zza łuku.
za 2 punkty
21'
[44:35] 2 punkty zdobywa Dylewicz (Trefl Sopot).
21'
Brkić traci piłkę na rzecz Harringtona, lecz jego kontra zatrzymana faulem
21'
[44:36] Tylko jeden rzut wolny trafia Harrington (Trefl Sopot).
22'
Sopocianie ropoczęli drugą połowę od niezwykle agresywnej obrony
za 2 punkty
22'
[44:38] 2 punkty zdobywa Waczyński (Trefl Sopot).
za 2 punkty
23'
[46:38] 2 punkty zdobywa Brkić (PGE Turów Zgorzelec).
23'
Faul techniczny Tomaszka
23'
[46:40] Waczyński (Trefl Sopot) wykorzystuje oba rzuty wolne.
24'
Piłka ucieka Dylewiczowi na aut
24'
Jackson za 3 nie trafia
za 3 punkty
25'
[46:43] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Dylewicz (Trefl Sopot).
25'
25'
Gospodarze pierwsze 5 minut trzeciej kwarty przegrali 2:10 i Trefl "wrócił" do gry
25'
Błąd 3 sekund Ceranicia
25'
26'
[48:43] Thomas (PGE Turów Zgorzelec) wykorzystuje oba rzuty wolne.
26'
[48:45] Dylewicz (Trefl Sopot) wykorzystuje oba rzuty wolne.
26'
Ceranić uderzony w twarz przez Kickerta
27'
Harington za trzy ale nie trafia
za 2 punkty
27'
[50:45] 2 punkty zdobywa Kickert (PGE Turów Zgorzelec).
za 2 punkty
27'
[50:47] 2 punkty zdobywa Dylewicz (Trefl Sopot).
za 2 punkty
28'
[52:47] 2 punkty zdobywa Wysocki (PGE Turów Zgorzelec). Po dokładnym dograniu Brkicia
28'
Ceranić faulowany przez Kickerta
28'
[52:48] Tylko jeden rzut wolny trafia Ceranić (Trefl Sopot).
za 2 punkty
28'
[54:48] 2 punkty zdobywa Kickert (PGE Turów Zgorzelec). Mimo asysty dwóch sopocian
28'
29'
[56:48] Jackson (PGE Turów Zgorzelec) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
29'
[56:50] 2 punkty zdobywa Ljubotina (Trefl Sopot). Spod kosza
29'
[57:50] Tylko jeden rzut wolny trafia Bochno (PGE Turów Zgorzelec).
29'
Sopocianie tracą piłkę pod koszem Turowa
za 3 punkty
30'
[60:50] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Wysocki (PGE Turów Zgorzelec). MImo asysty Kikowskiego
za 3 punkty
30'
[60:53] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Harrington (Trefl Sopot).
30'
Koniec trzeciej kwarty: Turów - Trefl 60:53.
31'
Kickert nie trafia za 3
31'
Ljubotina zablokowany przez Brkicia
za 2 punkty
31'
[62:53] 2 punkty zdobywa Kickert (PGE Turów Zgorzelec).
za 2 punkty
32'
[62:55] 2 punkty zdobywa Harrington (Trefl Sopot).
za 3 punkty
32'
[62:58] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Kinnard (Trefl Sopot).
33'
Jackson faulowany przy próbie rzutu
33'
[63:58] Tylko jeden rzut wolny trafia Jackson (PGE Turów Zgorzelec).
33'
Stefański nie trafia za 3
33'
Harrington fauluje Tomaszka
33'
Jackson nie trafia za 3 i zbiera Harrington, jednak Ceranić nie wykorzystuje podania przez pół boiska
33'
Harrington nie trafia za 3
34'
Błąd połowy sopocian
za 3 punkty
35'
za 2 punkty
35'
[65:61] 2 punkty zdobywa Thomas (PGE Turów Zgorzelec).
za 2 punkty
35'
[65:63] 2 punkty zdobywa Dylewicz (Trefl Sopot).
za 2 punkty
36'
[65:65] 2 punkty zdobywa Dylewicz (Trefl Sopot).
za 2 punkty
36'
[67:65] 2 punkty zdobywa Wysocki (PGE Turów Zgorzelec). Wcześniej dwa razy nie trafił za trzy ale gospodarze zdołali zebrać piłkę z atakowanej tablicy
36'
Kinnard nie trafia za 3
36'
za 2 punkty
37'
[67:67] 2 punkty zdobywa Gustas (Trefl Sopot). Trafia z faulem
za 1 punkt
37'
[67:68] Rzut wolny trafia Gustas (Trefl Sopot).
37'
Brkić nie trafia za 3
37'
Bochno fauluje Waczyńskiego pod koszem Turowa
37'
37'
[67:70] Waczyński (Trefl Sopot) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 3 punkty
38'
za 3 punkty
38'
38'
Thomas nie trafia dwóch wolnych ale przy zbiórce faulowany Wysocki
38'
[71:73] Tylko jeden rzut wolny trafia Wysocki (PGE Turów Zgorzelec).
38'
Waczyński faulowany przy zbiórce ofensywnej
38'
[71:75] Waczyński (Trefl Sopot) wykorzystuje oba rzuty wolne.
39'
Bochno traci piłkę a po jednym ze starć upadł na parkiet Gustas.
39'
Waczyński faulowany przy dwutakcie
39'
[71:77] Waczyński (Trefl Sopot) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 3 punkty
39'
[74:77] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Kickert (PGE Turów Zgorzelec).
39'
Kinnard nie trafia za trzy, nie trafia również Bochno
40'
Harrington nie trafił za trzy oddał rzut zbyt szybko i sopocianie musieli ratować się faulem
40'
Czas dla Turowa, 20 sek. do końca meczu
40'
[76:77] Wysocki (PGE Turów Zgorzelec) wykorzystuje oba rzuty wolne.
40'
40'
Przy wyprowadzaniu piłki przez Trefla sopocianie stracili ją w kontrowersyjnej sytuacji.
za 2 punkty
40'
[78:77] 2 punkty zdobywa Wysocki (PGE Turów Zgorzelec). Najwyżej wyskoczył pod koszem sopockim i dobił niecelny rzut Kickerta.
40'
Sopocianie przez 1,5 sek nie zdołali wyrównać i Turów wygrał minimalnie.
40'

• tak z zupełnie innej beczki...

Może ktoś z trojmiasto.pl poprawić datę wiadomości? Dziś mamy 28 nie 27 :)

Pewnie dlatego na głównej stronie nie ma tej wiadomości...

• 3 0

• W Sopocie baty dla turowa. (2)

I rewanż w zgorzelcu 4:3 dla Trefla !
    Nic jeszcze nie jest przesądzone !

• 35 11

• Jak mecz jest na styku,do przegrany zawsze na sędziów zwala winę...

Tymczasem popatrzmy na punkty poszczególnych graczy: gdyby Stefański rzucił COKOLWIEK z gry,to byłoby teraz 3:2 dla Trefla. Wiem,czasami zdarza się że sędziowie łagodniej patrzą na gospodarzy; ale co przeszkadzało Treflowi zdobyć wyższą od Turowa (który w sezonie zasadniczym wcale nie grał rewelacyjnie) pozycję przed play-off? Play-off to DODATKOWA szansa dla zespołów,które grały słabiej w sezonie zasadniczym; ale przecież musi być jakaś premia dla zespołów,które w sezonie zasadniczym grały lepiej... i tą premią jest właśnie atut własnego parkietu. Trefl zaliczył w sezonie dobrych kilka (nieraz niepotrzebnych) wtop i dlatego do decydującej fazy przystąpił z "trójką".Więc teraz zostało im tylko wygrać u siebie i w Zgorzelcu pokazać że są zespołem lepszym od Turowa.Czego im zresztą życzę,bo też mam nadzieję na trójmiejski finał :)

Well done ;).
      W derbach też sędzia Zamojski Trefla nie oszczędzał.

• 10 3

• przegrać... (3)

...też trzeba umieć !!

• 9 9

• Przegrać po walce fair, a z drukarzami to dwie różne kwestie (2)

• 15 4

• (1)

nie ma to jak wymowki i szukanie bledow u sedziego troche godnosci!

• 5 11

• a co na to Karnowski?

przegralismy polfinal, ale nasz zespol taneczny jest piekniejszy

• 3 4

• co innego przegrać po walce fair, ale... (6)

... sędziowie pomogli Turowowi kilka razy,
    a ten cep co gwizdnął kroki Harringtonowi dołączył do zaszczytnego klubu Zamojskiego pseudo sędziego

Trzeba 3mac kciuki , że protest złożony po meczy przez Trefl coś zmieni !!!

• 34 12

• (5)

czyli coś z serii wszyscy winni tylko nie Trefl ? Gdyby Lorrinza nie zrobił kroków, to sędzia by nie gwizdnął, proste prawda ?

• 5 13

• Gdyby... (3)

...Thomas nie faulowal zawodnika przy pilce,nie byloby krokow.

• 13 2

• Gdyby... (2)

Trefl nie przespał 1. połowy nie byłoby tej dyskusji :)

• 3 0

• kroki harringtona były efektem... faulu Thomasa. Thomas wszedł w "cylinder" Haringtona i to jest przewinienie. Ale nie chodzi o to, żeby szukać usprawiedliwienia w tej kontrowersyjnej i trudnej do oceny na żywo sytuacji - jeśli chcesz być mistrzem, trzeba wygrywać, niezależnie od decyzji sędziów, szczęścia/pecha itp itd. Po prostu zawodnicyTrefla sami doprowadzili do tego, że tego meczu nie wygrali, a szkoda :(

• 9 0

• Ale wydrukowali. Nawet Stevie Wonder i Ray Charles nie popełniliby takiego błędu jak ten pseudosędzia. Pewnie już uciekł do Niemiec przed kibicami Trefla i Związkiem

• 23 9

• Brawo dla sedziow! (4)

Jak zniszczyc rowna walke,wersja Polska.

• Gratuluje... (2)

... ukonczonych warsztatow z coaching'u :)
        Ale tak ogolnie,to Twoj hmm "komentarz" mnie rozbawil :))) Dzieki za urozmaicenie wieczoru:))

Jest roznica miedzy przegrana po czysto sportowej rywalizacji ,a po ŻENUJĄCYM poziomie sędziowania.
        Ten sedzia dolaczyl do "zacnego" grona panow(p. Zamojski i p. Ćmikiewicz),nie majacacych pojecia o swojej robocie.

• 4 3

• (1)

Drukarze, złodzieje normalnie jak w piłce

• 3 3

• powinni jak Lechia - wyslac kiboli, nastraszyc mieszkancow Zgorzelca

a wowczas sami oddaliby walkowera albo poprosili o przeniesienie meczy do Sopotu

• 2 2

• turów 5+1 (9)

Błagam jesli ktos nie umie podolac zajeciu jakim jest sedziowanie to niech tego nie robi.Sytuacja ewidenta harington lapie pilke thomas wchodzi w niego cialem i nic nie powinno obchodzic sedziego ze robi to tylem/bokiem/nieswiadomie. Faul to faul bez dyskusji. Do tego przy przewracaniu sie zawodnika na parkiet od 2 sezonow nie gwizdze sie krokow. Przestaje interesowac sie jakimkolwiek sportem bo miernoty nazywajace sie sedziami nie sa w tanie tego ogarnac i wypaczaja wyniki jeden za drugim.

• 35 9

• Nie płacz! (8)

a jak wytłumaczysz pudło Kikowskiego w akcji sam na sam z koszem?

• 8 6

• (7)

a co to ma za znaczenie? wypowiadam sie na temat sedziowania a Ty piszesz o Kikowskim. Rownie dobrze mozesz powiedziec ze jakbysmy trafili wszytskie rzuty i obronili wszytskie akcje turowa to bysmy wygrali. Gdyby nie tamta decyzja rownie dobrze mogłoby nie być rzutu Kiko. Pudlo samo w sobie paskudne.

• 14 1

• Ma znaczenie! (6)

bo gdyby Kikowski trafił to byś nie płakał tylko piał z zachwytu!

• 3 9

• Wydrukowany mecz i tyle

• 6 2

• (4)

To, co piszesz nie jest prawda a tylko Twoim domyslem zreszta blędnym. Sędziowanie w plk jest na niskim poziomie i ma zbyt duzy wplyw na wynik. przykłady mozna mnożyć. Ale Ty i tak napiszesz że Kikowski nie trafił :D

• 6 2

• Od paru sezonów (3)

chodzę na mecze koszykówki i sędziowanie w plk i plkk jest czasami na bardzo niskim poziomie! jako Kibic Prokomu życzę sobie finału Prokom- Trefl! dlatego Kikowski niech całym dniami ćwiczy akcje sam na sam z koszem!

• 4 3

• (2)

a jeszcze co do sędziowania, to fachowcem nie jestem w związku z czym, rzadko się czepiam sędziów. Co innego siedzieć sobie przed tv, oglądać powtórki i słuchać komentatorów a co innego podejmować decyzje w ułamku sekundy, w pełnej dynamiki akcji.
                Jednak tak oczywisty faul Thomasa to chyba nawet ja bym zauważył.
                Szkoda, że jednak błędna decyzja sędziów i to w tak oczywistej sytuacji, miała istotny wpływ na wynik meczu.

• 2 1

• (1)

Witam

wypowiem sie jako sedzia koszykowki z dosc sporym stazem.

- a propo krokow - jezeli juz byly odgwizdane to nie to ze zawodnik upadl na parkiet ale ze sie z niego podniosl a nie moze tego zrobic wiec kroki byly oczywiste
                - a propo faulu - powiem tak kontakt jakis byl aczkolwiek najlepszym rozwiazaniem z calej sytuacji bylo by "no call" czyli pozostawienie sytuacji bez gwizdka - zadna z druzyn by nie uzyskala korzysci
                - jak ktos slusznie zauwazyl - bardzo latwo sie ocenia jak sie widzi 10 powtorek - jednak na boisku podejmujesz decyzje w ułamku sekundy i nie zawsze jest ona dobra bo w koncu czlowiek nie robot - mowie z wlasnego doswiadczenia (kazdy z nas popelnia bledy) czy popelnil sedzia w tym meczu - nie mi oceniac - od tego jest komisarz

• 5 1

• Ok, to że się podniósł - faktycznie krok powinny zostać odgwizdane, ale.. To nie był "jakiś kontakt" tylko Thomas wszedł pod Harringtona całym ciałem, najpierw powinien zostać odgwizdany faul. Zgadzam się, że sędzia też człowiek i błedy może popełniać, ale nie tak oczywiste, na takim poziomie rozgrywek - ta wypaczyła wynik meczu. Ps. "No call"? Żadna z drużyn nie uzyskałaby korzyści? Czy aby na pewno? ;> Słyszał pan sędzia o rzutach osobistych po 5tym przewinieniu zespołowym?

• 1 1

• Szkoda! (6)

..nie martwcie sie Trefliki, mimo że nazywacie nas Popcornami przyjedziemy do Ergo i pomożemy dopingować. Bardzo chcemy żeby final był sprawą trójmiejską.
    Wierzymy że tak bedzie.

• 35 13

• Trefl Sopot (1)

Część z was nazywa nas puzzlami, ale nie wszyscy. W Treflu też nie każdy jest negatywnie do was nastawiony. Wiadomo i tu i tu są osoby, które nie potrafią kulturalnie kibicować. Mam nadzieje, że finał będzie nasz...

• 20 5

• tylko, że trefl to firma produkująca puzzle , a Asseco nie ma nic wspólnego z popcornem ..

• 2 1

• APG+TS (3)

Przyjdźcie na mecz, w kupie siła !

• 21 5

• Bez kibicow APG frekwencja w Piergo Arenie bedzie cienka... (2)

• 4 6

• no tak, wkońcu są was miliardy ...

• 5 4

• ale i tak lepsza niz na Waszych zaslonietych szmatami trybunach 4 tysiecznej hali

• 1 5

• Hej Trefl!!!

Sędzia wypaczył wynik meczu :/ Przecież akcja z Harringtonem była poniżej pasa :/
    Jesteśmy z wami Hej Treflu jesteśmy z wami!!! Hej Treflu jesteśmy z wami!!!

Wygrana w Sopocie i w Turowie i będzie 4:3!!! Wierzę w to bo innej opcji być nie może...

16 Muszynianka Domelo Sokół Łańcut 25 5 20 2020:2200 30
Drużyny grają systemem każdy z każdym w dwóch rundach (mecz i rewanż). Następnie osiem najlepszych zespołów przystąpi do fazy play-off. Drużyny z miejsc 9-16 zakończą sezon z pozycjami z sezonu zasadniczego. Ostatni zespół zostanie zdegradowany. Jego miejsce zajmie mistrz Suzuki I Ligi.

1 października 2023 Suzuki Arka Gdynia zmieniła nazwę na Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia.

Wyniki 26 kolejki

• Muszynianka Domelo Sokół Łańcut - TREFL SOPOT (sobota, godz. 15:30)
  • Enea Stelmet Zastal Zielona Góra - KRAJOWA GRUPA SPOŻYWCZA ARKA GDYNIA (poniedziałek, godz. 15:30)