Druga kwarta przesądziła o drugiej porażce

22 kwietnia 2012 (artykuł sprzed 12 lat)

Julie Page i jej koleżanki z Energii dosłownie rozniosły gdynianki w drugiej kwarcie. Poniesione wówczas straty okazały się dla Lotosu nie do odrobienia. Julie Page i jej koleżanki z Energii dosłownie rozniosły gdynianki w drugiej kwarcie. Poniesione wówczas straty okazały się dla Lotosu nie do odrobienia.

Koszykarki Lotosu przegrywają już 0-2 w rywalizacji do trzech zwycięstw o brązowy medal Ford Germaz Ekstraklasy. Podopieczne Javiera Forta Puente po porażce z Energą we własnej hali, dały się pokonać również w Toruniu 74:83 (25:15, 9:27, 17:19, 22:22). Kolejne spotkanie odbędzie się w czwartek w Gdyni, a dla kibiców wstęp będzie bezpłatny. Gospodynie muszą wygrać, aby w hali przy ul. Górskiego nie doszło do dekoracji rywalek.

ENERGA: Jazmine 20, Tłumak 15, Page 14, Metcalf 7, Wylie 4 - Mitchell 19, Idczak 4

LOTOS: Anderson 24, Henry 11, Jinks 8, Knezević 6, Kaczmarska 5 - Robert 17, Plumbi 3, Ziętara, Misiuk.

Gdynianki zagrały w Toruniu dobę po porażce we własnej hali (czytaj więcej). O ile u siebie Lotos do połowy spotkania prowadził jednym punktem, by ulec w dwóch ostatnich kwartach, o tyle wyjazdowy mecz miał zgoła inny przebieg. Pierwsze 10 minut nasz zespół kończył co prawda z przewagą 10 punktów, ale już w drugiej odsłonie do głosu doszły gospodynie.

Kwarta numer była dla Lotosu koszmarem, gdyż torunianki rzuciły w niej trzykrotnie więcej punktów niż przyjezdne! Uwagi trenera Javiera Forta Puente w przerwie spotkania okazały się skuteczne, bo przez dalszą część meczu Lotos grał zdecydowanie lepiej.

Straty poniesione pomiędzy 10 a 20 minutą okazały się jednak nie do nadrobienia. Bolączką gdynianek była słaba skuteczność rzutowa (22 celne na 55 rzutów za 2 punkty). Fatalnie rzucała zwłaszcza rozgrywająca Constance Jinks, która oddała łącznie 2 celne na 12 rzutów z gry.

Szkoleniowcy obu zespołów nie oszczędzali swoich najlepszych zawodniczek. W zespole Energi w pełnym wymiarze czasowym zagrała Emilia Tłumak, a zaledwie na 4 minuty parkiet opuściła Julie Page. W Lotosie przez 38 minut grała Aneika Henry, a niespełna 37 Jolene Anderson.

To właśnie "Jolly" była najskuteczniejszą zawodniczką w talii trenera Puente. Amerykanka zdobyła 24 punkty i choć był to najlepszy wynik wśród wszystkich koszykarek, które wystąpiły w niedzielnym spotkaniu, nie potrafiła poprowadzić swojego zespołu do zwycięstwa.

W czwartek o godzinie 18:00 pretendentki do brązowego medalu rozgrywek Ford Germaz Ekstraklasy zmierzą się w Gdyni. Torunianki potrzebują już tylko jednego zwycięstwa. Jeśli wygra Lotos, rywalizacja dzień później znów przeniesie się do Grodu Kopernika.

W rywalizacji do czterech zwycięstw o złoto Wisła Can-Pack Kraków po raz drugi pokonała we własnej hali CCC Polkowice 72:60, które odprawiło Lotos 3:2 w półfinałach. Tym samym by zapewnić sobie mistrzowską koronę "Biała Gwiazda" potrzebuje jeszcze dwóch wygranych. Będzie trudniej, bo na najbliższe dwa spotkania rywalizacja przenosi się do Polkowic.

• 9 2

• Kurczę please dziewczyny...Jest jeszcze szansa uwierzcie w to.W czwartek musicie wygrać !

• 15 4

• Kolejny raz to samo

Nie mamy dobrych, równo grających Polek.