Remis Arki podczas MP U-19

22 czerwca 2013 (artykuł sprzed 10 lat)

Remis z Ruchem Chorzów dał Arce pierwszy punkt zdobyty podczas finałowego turnieju MP U-19 Remis z Ruchem Chorzów dał Arce pierwszy punkt zdobyty podczas finałowego turnieju MP U-19

W drugim meczu podczas mistrzostw Polski juniorów starszych Arka zremisowała z Ruchem Chorzów 2:2 (0:2). Gdynianie punkt uratowali w 89. minucie, kiedy to na listę strzelców wpisał się Sebastian Bartlewski. W drugim meczu Legia zremisowała z Cracovią 1:1 (0:0). Zółto-niebiescy zajmują trzecią lokatę i mają już tylko matematyczne szanse na obronę mistrzowskiego tytułu sprzed roku.

Bramki: Kopeć 77 (samobójcza), Bartlewski 89 - Kopeć 10, Włodarczyk 33

ARKA: Kamola - Sulewski, R.Robakowski (46 Sztandar), Marcjanik, Stolc (78 Dampc) - Szulc, Matys, Nalepa, Wojowski - S.Bartlewski - Wardziński (46 Gałecki)

Ruch: Majchrzak - Rutkowski, Malec, Kopeć, Gorczycki, Włodarczyk, Łukaszewski, Sierka, Skwarczyński, Trojak, Kuraś.

żółte kartki: Robakowsk, Nalepa, Stolc. Czerwona kartka: Włodarczyk

Sędzia: Piotr Łęgosz

Arka i Ruch przystępowały do sobotniego starcia z nożem na gardle. Myśląc o mistrzostwie Polski obie drużyny musiały dążyć do zdobycia punktów (turniej finałowy, to mecz każdy z każdym). W pierwszych spotkaniach finału MP chorzowianie przegrali z Cracovią 1:5. Tyle samo bramek dali sobie wbić żółto-niebiescy w starciu z Legią. Sami strzeli tylko dwa gole.

FALSTART ARKI W MP U-19

Pomimo wysokiej przegranej w pierwszym starciu, Ruchu nie należało lekceważyć. Chorzowianie, do meczu z Cracovią, wiosną nie zaznali porażki. Do tego w pierwszym starciu turnieju finałowego MP lider Ruchu Daniel Jagodziński zszedł z boiska z udarem słonecznym. Do momentu, gdy był na placu gry, chorzowianie walczyli z Cracovią jak równy z równym. Na mecz z Arką Jagodziński nie zdążył jednak wrócić.

- Błędy środkowych obrońców spowodowały, że do przerwy przegrywaliśmy 0:2. Nie wiem dlaczego tak się stało. Podczas meczów ligowych nasza obrona zawsze funkcjonowała na wysokim poziomie. Może w tym przypadku zadziałała ranga turnieju? - zastanawia się trener Arki Krzysztof Janczak.

W pierwszym kwadransie sobotniego spotkania nękanie bramkarza przeciwnika zaczęli gdynianie. Okazji do zdobycia gola nie wykorzystał Maciej Wardziński. Chwilę później to rywale byli już na prowadzeniu. Piłkę, po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, przejął Sebastian Kopeć i strzałem zza pola bramkowego pokonał Patryka Kamolę. Gdynianie starali się szybko doprowadzić do wyrównania, ale dobrych okazji nie wykorzystali Sebastian Bartlewski oraz Paweł Wojowski, który w pierwszym starciu MP U-19 pauzował za czerwoną kartkę.

ARKA BRONI MISTRZOSTWA U-19

Ruchowi wystarczył natomiast kolejny błąd gdyńskiej defensywy, aby podwyższyć prowadzenie. W 33. minucie Bartosz Włodarczyk zabrał w środku pola piłkę Radosławowi Robakowskiemu i w sytuacji sam na sam pokonał Kamolę. Porażka z Ruchem przekreślała szanse Arki na mistrzostwo Polski jednak po zmianie stron i pojawieniu się na boisku Michała Gałeckiego oraz Michała Sztandara obraz gry praktycznie się nie zmienił. Gdynianie dalej atakowali, ale w najważniejszych momentach akcji brakowało im zimnej krwi. Przełom nastąpił dopiero w 70. minucie, gdy z murawy wyleciał za czerwoną kartkę Włodarczyk, który ostro zaatakował Damiana Matysa.

- W przerwie spotkania zmieniliśmy nieco system naszej gry. Ogólnie uważam, że byliśmy drużyną lepszą i gdybyśmy strzelili trzy czy cztery bramki, to przeciwnik nie mógłby mieć pretensji - dodaje szkoleniowiec gdynian.

Siedem minut później po raz kolejny bramkę zdobył Kopeć, lecz tym razem pokonał własnego golkipera. Piłkarze Arki poczuli, że mogą jeszcze powalczyć z Ruchem i ruszyli do wzmożonych ataków. Przyniosło to efekt na minutę przed upływem regulaminowego czasu gry. Trzeciego gola w turnieju zdobył Bartlewski, który wykorzystał świetne podanie Michała Nalepy.

- Poza trafieniem Bartlewskiego mieliśmy jeszcze sporo sytuacji, aby pokonać bramkarza Ruchu. Niestety, albo w niego trafialiśmy, albo piłka przelatywała obok słupka. Nawet w dodatkowych pięciu minutach drugiej połowy mogliśmy zdobyć jeszcze dwa gole. Na szczęście cały czas mamy szanse na medal i zrobimy wszystko, aby go zdobyć - kończy Janczak.

W drugim sobotnim meczu Legia zremisowała z Cracovią 1:1 (0:0). Na zakończenie zmagań turnieju finałowego MP Arka zagra w poniedziałek z drużyną z Krakowa (godzina 11:30). "Wojskowi" zmierzą się natomiast z Ruchem Chorzów.

Gdyby swoje mecze wygrały Arka i Ruch, wszystkie zespoły ukończyłyby finałowy turniej z identycznym dorobkiem punktowym. Wówczas o pozycjach decydował będzie bilans bramkowy. Zespoły z Gdyni i Chorzowa musiałyby się w tym wypadku popisać strzeleckimi kanonadami.

Sponsorem wyjazdu Arki na finał mistrzostw Polski juniorów starszych jest Miasto Gdynia.

20 czerwca, czwartek
godz. 11:30 Grudziądz ARKA GDYNIA - Legia Warszawa 2:5 (0:3)
godz. 16:30 Świecie Ruch Chorzów - Cracovia 1:5 (1:1)

22 czerwca, sobota
godz. 11:30 Świecie ARKA GDYNIA - Ruch Chorzów 2:2 (0:2)
godz. 16:30 Nowe Cracovia - Legia Warszawa 1:1 (0:0)

• A kiedy grają juniorzy Lechii???? (3)

Sprawdziłem terminarz a tam tylko: Arka, Legia, Cracovia i Ruch. Dlaczego nie ma Lechii? Czy jest szansa, że włączą się jeszcze do rywalizacji???

• 5 8

• O co chodzi z ta Arka? Przeciez mieli spasc.

• 3 6

• Bo to MP klubow skorumpowanych.

• 2 8

• Tylko te 4 drużyny zakwalifikowały się do turnieju finałowego, a Lechii się to nie udało.

Mistrzostwa Polski Juniorów rozgrywane są specjalnym systemem, z którego wyłaniani są 4 finaliści, którzy rozgrywają mini turniej ligowy jako finały Mistrzostw Polski.

• 4 1

• ja nie wiem, może lechia jest rozstawiona? (2)

• 7 5

• Lechia to rozstawia takich jak ty po katach, albo im kaze biec przed siebie. (1)

• 3 8

• damskie sie nie liczy

• 2 0

• Eh, fryzjer, fryzjer, starzejesz sie chlopie. (2)

• 3 7

• ..... zal mi ciebie AUTENTYCZNIE :D

nawet tu plujesz tym swoim hejterskim jadem , znajdz kobiete , wychoduj przyrodzenie i swiat stanie sie dla ciebie lepszy . pozdrawiam

• 3 0

• Jak przystalo na Lechiste, to w meczu Arka-Cracovia zycze remisu i Legia z Ruchem przed nimi.