Druga porażka Sztormu Gdynia

Rafał Sumowski
3 września 2012 (artykuł sprzed 11 lat)

Piłkarki Checzy Gdynia udanie rozpoczęły II-ligowe rozgrywki. Podopieczne Mateusza Bieszke najwidoczniej nie przejęły się rolą beniaminka i wygrały 4:0 (2:0) w Zielonej Górze z miejscową Lechią. Gorzej spisały się grające o ligę wyżej zawodniczki Sztormu, które po raz drugi z rzędu przegrały na własnym boisku 0:5.

Lechia Zielona Góra - Checz Gdynia 0:4 (0:2)
Bramki: Zegan 28, Bruska 32, Mnich 87, Kopka 91

CHECZ: Ciesielska - Pobłocka, Żagiel, Kopka - Zegan, Bańkowska, Mnich, Althoff (82 Chyła), Kopeć - Bartosik (46 Misior), Bruska

Piłkarki Checzy Gdynia zainaugurowały sezon w rozgrywkach II Ligi Kobiet grupy wielkopolskiej. Futbolistki z Gdyni rozpoczęły nowy sezon od zwycięstwa. Na inauguracyjny mecz udać się musiały do oddalonej od Gdyni aż o 470 km Zielonej Góry. Beniaminek rozgrywek rywalizację rozpoczął z wysokiego "c", pokonując miejscową Lechię aż 4:0.

Już w pierwszych minutach podopieczne Mateusza Bieszke stworzyły kilka groźnych sytuacji, ale na bramkę musiały poczekać blisko pół godziny. Przepięknym strzałem z 35 metrów w samo okienko bramki popisała się pozyskana w letnim okienku transferowym z Medyka Konin, Magdalena Zegan.

Gdynianki poszły za ciosem 4 minuty później. Po świetnie wykonanym rzucie rożnym piłkę do bramki z najbliższej odległości skierowała Dominika Bruska. Strata dwóch bramek sprawiła, że do ataków
ruszyły piłkarki Lechii, ale nie udało im się pokonać świetnie spisującej się tego dnia w bramce Checzy Malwiny Ciesielskiej.

Po przerwie cały czas przeważały gdynianki, które zmarnowały kilka dogodnych okazji na kolejne gole. Ataki przyniosły jednak skutek pod koniec spotkania, gdy dośrodkowanie Kamili Kopeć na gola zamieniła Iwona Mnich. 2 minuty później było już 4:0. Pięknym strzałem z 30 metrów wynik spotkania ustaliła Agnieszka Kopka

- Jestem zadowolony z wyniku. Zaskoczyła nas defensywna gra rywala, ale udało nam się zdobyć kilka bramek i to jest najważniejsze. Osiągnęliśmy co to chcieliśmy, mamy pierwsze 3 punkty i z tego się cieszę. Graliśmy dobrą piłkę, było parę błędów, ale teraz będziemy nad nimi pracować - powiedział trener Checzy Mateusz Bieszke.

W najbliższej kolejce zawodniczki gdynianki zagrają na własnym
boisku z rezerwami Pogoni Szczecin. Początek spotkania w sobotę 8 września o godzinie 17:00 na boisku w Gdyni przy ul. Zamenhofa 17.

pozostałe wyniki 1. kolejki II Ligi gr. wielkopolskiej
GOSRiT Luzino - Tucholanka Tuchola 3:3, Pogoń II Women Szczecin - Victoria Sianów 1:5, KKP II Bydgoszcz - Juvenia Błękitni 6:0.

9. Juvenia Stargard Szcz. 1 0 0 1 0:6 0

Sztorm Gdynia - Zagłębie Lubin 0:5 (0:1)
SZTORM: Lublewska - Wierzbicka, A. Buzan, Miler, Pranga - Wilczewska, K. Buzan, Kobalczyk (65 Czarniak), Stasiulewicz (65 Mostowa), Cichosz - Marczak (75 Dymkowska)

Tymczasem swoje drugie spotkanie na I-ligowym froncie zagrał drugi gdyński zespół, Sztorm. Niestety drużyna prowadzona przez Krzysztofa Własnego po porażce na własnym boisku 0:5 z Olimpią Szczecin (czytaj więcej) w identycznych rozmiarach przegrały z Zagłębiem Lubin.

- Po raz pierwszy nie pojechaliśmy na obóz przedsezonowy, gdyż większość dziewczyn w wakacje musiała pracować. Nie są zatem przygotowane fizycznie, bo umiejętności im nie brakuje, co w obu spotkaniach było widać po pierwszych połowach. Później następowało "odcięcie prądu". Teraz mamy przerwę na kadrę i chcemy wykorzystać ją na zgrupowanie, na którym będziemy mogli nad tym popracować - tłumaczy swoje podopieczne szkoleniowiec.

Okazja do przełamania się i zdobycia pierwszych bramek w tym sezonie nadarzy się 22 września, gdy ostatnie w tabeli gdynianki zagrają w Opocznie ze znajdującą się o pozycję wyżej Ceramiką.

pozostałe wyniki 2. kolejki I ligi gr. północnej
MKS Olimpia Szczecin - MUKS Dargfil Tomaszów Mazowiecki 1:1, KKPK Medyk II Konin - KS Koziołek Poznań, TS Polonia Poznań - TKKF Stilon Gorzów Wlkp. 4:2, MUKS Praga Warszawa - LKS Ceramika Opoczno 5:0.