Wiadomości

Druga w Polsce

Rozmowa z prof. Januszem Czerwińskim, rektorem AWFiS
Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku zajęła drugie miejsce wśród akademii wychowania fizycznego w dorocznym rankingu tygodnika "Wprost". O wynikach rankingu rozmawialiśmy z prof. dr hab. Januszem Czerwińskim, rektorem AWFiS.

- Drugie miejsce to...
- Ogromny sukces uczelni. Przez pięć ostatnich lat zajmowaliśmy trzecią lokatę. Teraz jesteśmy oczko wyżej i trzeba się z tego cieszyć. Ważne, że za nami jest Warszawa.

- Różnice w czołowej trójce były minimalne. Do pierwszego miejsca zabrakło niewiele...

- Przegraliśmy pierwsze miejsce z Poznaniem zaledwie o ćwierć punktu i wygraliśmy drugie o tyle samo. Drugie miejsce jest dla nas satysfakcjonujące. Ranking "Wprost" jest najbardziej obiektywny. Jest oparty na ankietach wypełnianych przez uczelnie. Nie uwzględnia się w nim ocen wybranych profesorów, tak jak ma to miejsce w innych rankingach.

- Czy absolwenci uczelni mają bardzo duże szanse na karierę zawodową?

- Staramy się tak kształcić, aby nasi absolwenci byli jak najlepiej przygotowani do życia. Po naszych studentów zgłasza się wiele firm, które poszukują specjalistów w różnych dziedzinach. Są przygotowani nie tylko do pracy w szkole i wyczynowym sporcie. Można powiedzieć, że jesteśmy szkołą życia. Po ukończeniu naszej uczelni każdy sobie w życiu poradzi.

- W nieoficjalnym rankingu gdańskich uczelni AWFiS okazała się najlepsza. Zajęła drugie miejsce w swojej kategorii, podczas gdy pozostałe trójmiejskie uczelnie znalazły się na dalszych lokatach. Jesteście najlepsi?

- Na takie porównania patrzę z przymrużeniem oka. To miłe, że wypadliśmy najlepiej, ale trudno porównywać poszczególne typy uczelni.

- Gdzie tkwią rezerwy uczelni, dzięki wykorzystaniu których w przyszłym roku mogłaby zająć pierwsze miejsce?

- Moim zdaniem, największa poprawę można uzyskać w nauce i dydaktyce. Przydałaby się poprawa naszej sytuacji socjalnej. Myślę tu o liczbie miejsc w domach studenckich, która jest w naszym przypadku zbyt mała w stosunku do potrzeb. Nie mamy powodu do narzekania na ilość i jakość obiektów sportowych.

- Czy AWFiS przypuści w przyszłym roku atak na pierwsze miejsce?

- Będziemy się starali.

- Dziękuję za rozmowę.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Plebiscyt na Ligowca Roku 2020

Relacje LIVE

zobacz wszystkie relacje »