Drugi remis na początku sezonu

Krzysztof Klinkosz
14 sierpnia 2010 (artykuł sprzed 13 lat)

Strzał Pawła Buzały w końcówce meczu dał Lechii cenny punkt. Strzał Pawła Buzały w końcówce meczu dał Lechii cenny punkt.

Obydwa zespoły liczyły w Bytomiu na wygraną. Jednak Lechia przez blisko godzinę musiała goniła punkt. Dopięła celu po golu Pawła Buzały, który otrzymał miejsce w wyjściowym składzie po Tomaszu Dawidowskim. Gdańszczanie w drugiej kolejce ekstraklasy uzyskali drugi remis. Tym razem z Polonią było 1:1 (0:1). Poniżej zapis bezpośredniej relacji, którą przeprowadziliśmy z tego spotkania

POLONIA B.: Juszczyk - Hricko, Killar (15. Żytko), Hanek, Chomiuk - Matawu, Sawala, Vascak (46. Falkowski), Radzewicz - Bykowski (81. Jarecki), Podstawek.

LECHIA: Kapsa - Deleu, Bąk, Kożans, Andriuskevicius - Nowak (46 Pietrowski), Surma, Bajić (60 Dawidowski) - Wiśniewski (65 Szuprytowski), Buzała, Lukjanovs.

1:0 Sawala (36')
1:1 Buzała (89')

Sędzia: Bartos (Łódź).
Żółte kartki: Hrićko, Vascak (Polonia), Lukjanovs, Andruskievicius (Lechia)

90+3 Koniec meczu Lechia remisuje w Bytomiu z Polonią 1:1.

90+2' Zółta kartka dla Andruskieviciusa.

90' Sędzia doliczył 3 minuty.

89' GOL dla Lechii. Po błędzie defensorów Polonii piłka z dośrodkowania trafiła do Buzały, który stojąc sam, 5 metrów przed bramką nie zmarnował okazji.

88' Konflikt Buzały z Hrićko.

83' Pietrowski dośrodkował z wolnego, piłka trafiła i do Dawidowskiego i do Deleu, jednak bramki dla Lechii nie ma w dalszym ciągu.

82' Lechia zaatakowała dziesiątką zawodników.

81' Kolejna szansa dla Lechii. Po dośrodkowaniu z rożnego przed Dawidowskiego Żytko tak interweniował, że o mały włos nie strzeliłby gola samobójczego.

80' Zmiana w Polonii za Bykowskiego wchodzi Jarecki.

75' Kolejna przerwa "bufetowa".

75' Buzałę ubiega obrońca gospodarzy a gracz z Gdańska mógł wyjść sam na sam.

74' Świetna okazja dla Lechii, z rzutu wolnego zagrywał Pietrowski, piłka minęła o centymetry słupek muśnięta palcami przez bramkarza Polonii.

69' Brzydki fragment gry, piłkarze obydwu ekip zamiast grać najczęściej faulują się wzajemnie.

65' Zmiana w Lechii Damian Szuprytowski zastępuje Wiśniewskiego.

63' Znów groźnie pod gdańską bramką po stałym fragmencie gry. Dośrodkowywał z wolnego Radzewicz a w polu karnym do piłki doszedł Hanek, strzelił jednak nad poprzeczką.

61' Bąk ofiarnie zatrzymuje akcję Polonii.

60' Tomasz Dawidowski wchodzi z Bajicia.

58' Andruskievicius zatrzymany tuż przed polem karnym Polonii.

56' Buzała wymanewrował na lewym skrzydle polonistów, wszedł w pole karne ale strzelił niecelnie.

54' Bykowski zmarnował rzut wolny, mogło być znów groźnie pod bramką Lechii.

52' Gdańszczanie stracili piłkę w środku pola w ostatniej chwili Podstawkowi piłkę zdejmuje Kożans.

48' Polonia zaatakowała odważnie na początku drugiej połowy, Lechia zepchnięta do defensywy.

46' Zmiana w Polonii za Vascaka wchodzi Falkowski.

46' W Lechii za Nowaka wchodzi Pietrowski.

46' Sędzia rozpoczyna drugą połowę meczu.

45+3' Sędzia kończy pierwszą połowę Polonia prowadzi z Lechią 1:0.

45+2' Na bramkę Polonii strzelał Surma ale niecelnie.

45' Sędzia doliczył 3 minuty do czasu gry.

45' Sawala znów strzelał na bramkę Lechii ale niecelnie.

44' Chwilowy impet Lechii niestety osłabł.

41' Silny strzał Lukjanovsa z dystansu, bramkarz Polonii wypuścił piłkę z rąk i mało brakowało a doszedłby do niej Buzała.

38' Lechia zaatakowała, jednak dochodzi najwyżej do 20 metra przed bramką gospodarzy.

36' GOL dla gospdarzy. Po jednej z akcji piłka trafiła w klatkę piersiową Krzysztofa Bąka i wyszła na róg. Korner egzekwował Bykowski, który zagral na 6 metr do Szymona Sawali. Ten mimo asysty gdańskich obrońców umieścił piłkę w siatce.

33' Zółta kartka dla Błażeja Vascaka za faul.

31' Żółta kartka dla Ivansa Lukjanovsa za grę po gwizdku.

29' Głową na bramkę Lechii strzelał Maciej Bykowski ale obok słupka.

27' Na Śląsku upał, sędzia zarządził więc przerwę "bufetową" na uzupełnienie płynów.

25' Matawu znalazł się ok. 20 metrów przed bramką Kapsy ale nie zdecydował się na strzał i pikę odebrali mu gdańszczanie.

21' Sawala próbował szczęścia z dystansu ale Kapsa nie dał się zaskoczyć.

20' W ofensywie Polonia, gospodarze wywalczyli jedynie rzuty rożne.

16' Fatalnie wykonany korner przez gdańszczan

15' Zamieszanie w polu karnym przy kornerze, zawodnicy przepychali się wzajemnie a Hrićko został ukarany żółtą kartką.

15' Zmiana w Polonii za kontuzjowanego Killara wchodzi Żytko.

15' Lechia odważniej zaatakowała, rzut rożny wywalczył Bajić.

9' Buzała pada w polu karnym ale sędzia nie dopatruje się faulu.

5' Niecelny strzał Surmy.

3' Piłkarze obydwu zespołów postanowili "wybadać" rywala, nie ma odważnych ataków od pierwszych minut meczu.

1' Początek spotkania

Lech Poznań - Arka Gdynia 0:0
, Polonia Warszawa - Legia Warszawa 3:0 (0:0), Cracovia - Śląsk Wrocław 2:3 (2:2), Jagiellonia Białystok - GKS Bełchatów 3:1 (2:1), Zagłębie Lubin - Górnik Zabrze 1:2 (0:1), Ruch Chorzów - Wisła Kraków 2:0 (2:0), Korona Kielce - Widzew Łódź 1:2 (1:1).