Vistal zremisował w Szczecinie

29 kwietnia 2017 (artykuł sprzed 7 lat)
Jedenaście bramek Moniki Kobylińskiej nie wystarczyło Vistalowi, aby wygrać w Szczecinie. Gdynianki wracają z remisem. Jedenaście bramek Moniki Kobylińskiej nie wystarczyło Vistalowi, aby wygrać w Szczecinie. Gdynianki wracają z remisem.

Piłkarki Vistalu Gdynia w sesji wyjazdowej rundy finałowej gromadzą remisy. Po punkcie z Lubina taki efekt jest ich wyprawy do Szczecina. Mecz z Pogonią Baltiką zakończył się wynikiem 27:27 (14:13), do którego kilkanaście sekund przed końcem doprowadziła Joanna Szarawaga. Podopieczne Pawła Tetelewskiego nadal są liderkami PGNiG Superligi. Ich przewaga nad Metraco Zagłębiem, z którym na koniec sezonu zagrają u siebie, zmniejszyła się do 2 punktów. Przed tym pojedynkiem będą jednak jeszcze trzy boje poza domem.

POGOŃ: Płaczek, Krupa - Zawistowska 6, Królikowska 5, Szczecina 4, Zimny 4, Jaszczuk 3, Kochaniak 3, Blazević 2, Bancilon, Costa, Koprowska, Noga

VISTAL: Kordowiecka, Gapska - Kobylińska 11, Janiszewska 5, Matieli 4, Kozłowska 3, Szarawaga 2, Kulwińska 1, Lalewicz 1, Borysławska, Stanulewicz

VISTAL NAJLEPSZY W PIERWSZEJ RUNDZIE FINAŁOWEJ

Gdyńskie szczypiornistki do Szczecina pojechały prosto po meczu w Lubinie, gdzie w meczu z Metraco Zagłębiem wypuściły zwycięstwo z rąk w ostatnich minutach gry i zaliczyły pierwszy remis w sezonie. Do podziału punktów doszło także w sobotnim starciu z Pogonią Baltiką. To dobry wynik dla Vistalu, jeśli przypomnimy, że rywali trzy ostatnie mecze ligowe wygrały, a w pierwszej rundzie pokonały u siebie gdynianki 24:19.

W sobotę wyrównana walka toczyła się od pierwszych minut. Obie drużyny poszły na wymianę ciosów, a w 11 minut posypały się aż cztery żółte kartki. Jako pierwszy większą niż bramkową przewagę uzyskał Vistal po trafieniu Joanny Kozłowskiej na 6:4. Chwilę później 2 minuty kary otrzymała Monika Kobylinska, a gospodynie najpierw nie wykorzystały rzutu karnego, a następnie fenomenalnie sytuację sam na sam wybroniła gdyniankom Weronika Kordowiecka.

Przewaga gości urosła do 3 trafień, ale po serii 3 kolejnych bramek Pogoń doprowadziła do remisu 8:8 w 20. minucie spotkania. Po bramce Hanny Jaszczuk szczecinianki objęły nawet prowadzenie, ale tylko na moment, bo dwie kolejne akcje dobrze wykończyła Kobylińska, a  na 12:10 rzuciła Patricia Matieli.

DRAMATYCZNA KOŃCÓWKA I REMIS VISTALU W LUBINIE

Do przerwy gdynianki utrzymały zaliczkę tylko 1 bramki, ale po celnym karnym Kobylińskiej było już 15:13. Tej przewagi nie udało się już powiększyć, a szczecinianki kilkukrotnie doprowadzały do remisu. Gdy tylko Vistaj powiększał przewagę, ta zaraz topniała.

Kluczowy okazał się rzut karny, którego w 59. minucie spotkania nie wykorzystała Katarzyna Janiszewska. Skrzydłową powstrzymała w bramce Natalia Krupa. Chwilę później gospodynie odbiły prowadzenie za sprawą Valentiny Blazević. Na szczęście punkt gdyniankom uratowała Joanna Szarawaga, trafiając na kilkanaście sekund przed końcem gry.

To drugi remis gdynianek z rzędu, który pozwolił im utrzymać 2 punkty przewagi nad drugą drużyną w tabeli. To także kolejny krok w kierunku zapewnienia sobie szybko miejsca na podium, gdyż przewaga nad czwartym zespołem wzrosła już po 6 punktów.

12 Olimpia-Beskid Nowy Sącz 28 4 3 21 653:789 11
Po 22. kolejce utworzone zostały dwie grupy. Drużyny grają o miejsca 1-6 oraz 7-12 systemem każdy z każdy mecz i rewanż. Wcześniej zdobyte punkty są zaliczone.
Tabela wprowadzona: 2017-05-01

Wyniki 28 kolejki

• Grupa mistrzowska
  • Pogoń Baltica Szczecin - VISTAL GDYNIA 27:27 (13:14)
  • Metraco Zagłębie Lubin - Kram Start Elbląg 25:20 (8:8)
  • Selgros Lublin - Energa AZS Koszalin 26:26 (15:14)
  • Grupa spadkowa
  • AZS ŁĄCZPOL AWFiS GDAŃSK - Piotrcovia 27:29 (13:13)
  • Olimpia-Beskid Nowy Sącz - KPR Gminy Kobierzyce 23:18 (10:9)
  • KPR Jelenia Góra - UKS PCM Kościerzyna 24:26 (9:12)

Opinie (12) ponad 10 zablokowanych

• Zawał w końcówce meczu! (3)

Brawo dziewczyny za walkę!
    Gracie mecz po meczu, bez czasu na odpoczynek więc naprawdę mega szacun dla Was!
    Niby jeden punkt, ale może okazać się na wagę złota!

• nie podszywać się pode mnie

już nie pierwszy raz. kk jest tylko jeden.

• 0 0

• Albo mi się wydawało, albo Kinga Gutkowska też brała udział w tym spotkaniu?

• 2 0

• Brawo za Szczecin

W Szczecinie z Pogonią zawsze było ciężko - ten remis też sukcesem w trudnej walce o Mistrza.

• 13 2

• Mały niedosyt ale jest dobrze ! (2)

Z dwóch meczy rozegranych na wyjeździe dwa punkty przed tymi meczami brałbym w ciemno . Dziewczyny grały z zespołami które w ostatnich meczach nabrały wiatru w żagle a naszym dziewczynom udało się je zastopować . Wielkie brawa i oby tak dalej to mistrz będzie w Gdyni !!!

• 12 3

• Wygrana? (1)

Powinny to wygrać!Na własne życzenie zremisowały!Trener znowu dał ciała!

• 2 13

• To musiała napisac niezbyt mądra osoba

• 4 2

• Remisy

Teraz trzeba wszystko do końca wygrać nie można pozwolić na przegrana ani remis dwa punkty ma tylko Zagłębie do nas.
    Elbląg środa Koszalin sobota tu ważne żeby wpadki nie było nie możemy na to sobie pozwolić.

• 0 0

• Gzie Olka Zych? (2)

Dlaczego nie ma w składzie Oli Zych? Wróciła po kontuzji , miała kilka dobrych występów i co się stało?

• 1 1

• Olka Zych (1)

Olka Zych znowu ma kontuzją .Na poprzednim meczu w Gdyni z Lublinem została przewrócona na lewy bark który miała nie do końca wyleczony Tego sędzia z Elbląga nie widział Tak samo nie widział Niedzwiedzicy która faulowała 4 i 5 raz Powinna złapać czerwoną kartkę ale z Łapkami jak do modlitwy podbiegała do tego ... i tłumaczyła się że to nie ona to ktoś inny

• 6 0

• Biedna, wspolczuje jej bardzo. Moze za wczesnie zaczela na pelnych obrotach brac udzial w zawodach. Wracaj Olka do zdrowia i do Polskiej Ligii Fajnie patrzec jak grasz