Lechia w juniorach ogrywa Inter Mediolan

22 czerwca 2015 (artykuł sprzed 8 lat)

Łukasz Kopka zaliczył świetny występ przeciwko Interowi Mediolan. Zaliczył w nim bramkę i asystę, a Lechia wygrała 2:1. Łukasz Kopka zaliczył świetny występ przeciwko Interowi Mediolan. Zaliczył w nim bramkę i asystę, a Lechia wygrała 2:1.

Juniorzy Lechii Gdańsk odnieśli sukces we Włoszech podczas turniej Trofeo Dossena. Biało-zieloni dotarli w nim aż do finału, po drodze pokonując m.in. Inter Mediolan. Nie udało się im zwieńczyć zmagań na pierwszym miejscu. Przegrali finał z drużyną Cremonese 0:1. Ich występ można jednak uznać za bardzo udany.

Udział w 39. edycji prestiżowego turnieju dla młodych piłkarzy Trofeo Dossena rozgrywanym we Włoszech podopieczni Roberta Jędrzejczaka rozpoczęli od pokonania w rozgrywkach grupowych Sampdorii Genua 1:0. Jedynego gola w meczu zdobył Hieronim Gierszewski. Niemal 19-letni napastnik podpisał kilka dni temu pierwszy, profesjonalny kontrakt z Lechią.

Drugie starcie grupowe przyniosło biało-zielonym remis z Hellas Verona 0:0. W ostatnim meczu zmagań drużyna Jędrzejczaka trafiła na Atalantę Bergamo. Pomimo iż przegrywała już 0:2, to po golach Gierszewskiego i Adama Gołuńskiego zdołała awansować do półfinału. W nim trafiła na Inter Mediolan.

Młodzi piłkarze Lechii świętujący zwycięstwo nad Interem. Młodzi piłkarze Lechii świętujący zwycięstwo nad Interem.
Mecz z rywalem takiego kalibru wywołał u młodych piłkarzy Lechii wiele emocji. Na szczęście nie przełożyło się to w negatywny sposób na grę. Już w 14. min Łukasz Kopka urwał się obrońcom Interu i obsłużył idealnym podaniem Gierszewskiego. Ten nie miał problemów z umieszczeniem piłki w bramce. I choć w 32. minucie mediolańczycy doprowadzili do remisu, to dwie minuty później gola na wagę finału zdobył Kopka.

W nim gdańszczanie najpierw dali się zepchnąć do defensywy. W 10. minucie dośrodkowanie ze skrzydła Abeda Haouhache wykorzystał Cristian Carletti. Jak się okazało jego celny strzał przy słupku, który pokonał Macieja Raniowskiego był jedynym takim w całym spotkaniu.

Biało-zieloni mocno starali się w drugiej połowie, aby doprowadzić do remisu, choć na początku ponownie Włosi stwarzali zagrożenie pod bramką Raniowskiego. Sygnał do ataku gdańszczanom dał w końcu Gołuński, który znalazł się w dogodnej sytuacji przed bramką Cremonese. Ostatecznie piłka do niej nie trafiła. W samej końcówce Lechia praktycznie nie schodziła z połowy rywala. Przyniosło to jedynie serię rzutów rożnych.

Cremonese - Lechia Gdańsk 1:0 (1:0)

Bramka: Carletti 10

Cremonese: Flommi - Brero, Galli, Gomis, Baschirotto, Gremizzi, Sane (65 Ferrara), Moussaddek (87 Barbieri), Carletti (72 De Santis), Ionascu (83 Galetti), Haouhache (75 Benvenuti)

LECHIA: Raniowski - Górski, Garbacik, Jadanowski, Goerke (74 Stawikowski), Gołuński (77 Karczewski), Wolski (55 Jeliński), Danowski (46 Letniowski), Kopka, Gregorek (76 Paprzycki), Gierszewski

Opinie (8)

• Brawo, brawo młoda Lechia!! (1)

Warunki do trenowania idealne, za kilka lat pierwszy skład.

• 20 1

• Gościu od -

Psycholog twoim bratem będzie już niedługo

• 0 3

• Brawo młodzi, oby tak dalej.

• 15 0

• Panie prezesie, tu jest materiał na szlif, a nie stare dziady lub pseudo-gwiazdy.

• 21 0

• Solidne wzmocnienie III ligowych, pomorskich składów, taka prawda.

Czy mylę się Panie Prezesie?

• 11 0

• Prezes kumaty zna te klimaty i nie dopuści żeby jakiś młokos podbierał "graczom" miejsce w drużynie.

• 6 0

• Dopiero teraz artykuł!!! Żenada.

W innych mediach czytam - Lechia przegrała w finale! Nosz kur**a! Tytuł powinien brzmieć - fantastyczny turniej we Włoszech. Lechia dopiero w finale nieznacznie przegrała. Gdyby to była Legia to w tvn24 majaczyli by o srebrnym medalu. Szacunek chłopaki - ciężka praca i do pierwszego składu.