Drugie zwycięstwo Arki na Cyprze

30 stycznia 2017 (artykuł sprzed 7 lat)

Josip Barisić w poniedziałek wystąpił w pierwszym sparingu jako piłkarz Arki Gdynia. Chorwacki napastnik został wypożyczony do końca sezonu z Piasta Gliwice. Josip Barisić w poniedziałek wystąpił w pierwszym sparingu jako piłkarz Arki Gdynia. Chorwacki napastnik został wypożyczony do końca sezonu z Piasta Gliwice.

Najlepszy snajper Arki Gdynia w rundzie jesiennej zapewnił zwycięstwo nad Cukarickim Belgrad 1:0 (1:0). Marcus strzelił jedynego gola w trzecim sparingu podczas zgrupowania na Cyprze, w którym rywalem była 12. drużyna elity Serbii. Trenerzy żółto-niebieskich sprawdzili dwóch nowych napastników. Najpierw zaprezentował się Przemysław Trytko, potem wypożyczony w poniedziałek z Piasta Gliwice Josip Barisić. Natomiast mecz kończyli oni grając wspólnie w ataku.

Bramka:
Marcus 44

ARKA (I połowa): Jałocha - Socha, Stolc, Marcjanik, Marciniak - Marcus, Łukasiewicz, Hofbauer, Bożok - Szwoch - Trytko

(II połowa): Jałocha - Zbozień, Sołdecki, Sobieraj, Warcholak - Sambea, Nalepa - Błąd, Szwoch (73 Trytko), Formella - Barisić

KIEDY OBYWATELSTWO POLSKIE DLA MARCUSA? PIŁKARZ ARKI CZEKA NA DECYZJĘ PREZYDENTA

Marcusowi posłużył wyjazd na kilka dni do Polski. Brazylijczyk odwiedził żonę Ewelinę i urodzoną 23 stycznia córkę Gabrysię. Z tego powodu opuścił poprzedni sparing. W poniedziałek ponownie zameldował się w pierwszym składzie Arki. I to on był autorem jedynego gola w sparingu z 12. zespołem najwyższej klasy rozgrywkowej w Serbii.

Najlepszy snajper żółto-niebieskich w rundzie jesiennej (7 goli w ekstraklasie, 1 w Pucharze Polski) w 44. minucie wykorzystał nieporozumienie między bramkarzem a defensorami Cukarickiego Belgrad i skierował piłkę do pustej już bramki.

Jednak z największym zainteresowań obserwowany był występ nowym napastnik. Josip Barisić w poniedziałek zagrał już jako pełnoprawny piłkarz Arki Gdynia, gdyż do końca sezonu został wypożyczony z Piasta Gliwice. Natomiast Przemysław Trytko, który na Cypr dojechał dzień później niż Chorwat, czeka jeszcze na wyniki testów medycznych i oficjalne podpisanie kontraktu. Ale z piłkarzy formacji ataku to właśnie niespełna 30-letni piłkarz był najdłużej sprawdzany. Na boisku pojawił się dwukrotnie, w dwóch różnych ustawieniach.

PONIEDZIAŁEK POD ZNAKIEM TRANSFERÓW W TRÓJMIEJSKICH KLUBACH. BARISIĆ WYPOŻYCZONY DO ARKI

Z uwagi na większe pole manewru w ataku trenerzy żółto-niebieskich: Grzegorz NicińskiGrzegorz Witt zdecydowali się sprawdzić trzy warianty ustawienia. Rozpoczęli w najczęściej stosowanym jesienie wariancie 1-4-4-1-1, znajdując miejsce na boisku po raz pierwszy w tegorocznych sparingach zarówno dla Dominika Hofbauera jak i Mateusza Szwocha. Przed nimi grał Trytko.

Natomiast po przerwie szkoleniowcy najpierw zaproponowali schemat 1-4-3-2-1 z wysuniętym Barisiciem, a od 73. minuty przeszli do ustawienia 1-4-4-2. Wówczas atak tworzyli dwaj nowi napastnicy.

Chorwat to pozycji strzeleckich dochodził dwukrotnie, gdy z przodu był jeszcze sam. Najpierw niecelnie główkował po dośrodkowaniu Szwocha. Natomiast w 70. minucie akcje Mateusza i Dariusza Formelli zamknął celnym uderzeniem, ale dobrą interwencją popisał się bramkarz rywali.

Podobnie jak w poprzednim springu z powodu dolegliwości zdrowotnych nie grali Rafał Siemaszko i pozyskany zimą gruziński skrzydłowy, Luka Zarandia. Natomiast po raz pierwszy na Cyprze Dariusz Formella mógł się zaprezentować na swojej ulubionej pozycji - lewej strony pomocy. Wcześniej z konieczności piłkarzy wypożyczony na najbliższą rundę z Lecha Poznań ustawiany był na pozycji nr 9.

Łącznie szkoleniowcy sprawdzili 21 piłkarzy z 27, których mają obecnie na zgrupowaniu na Cyprze. Na ćwiczenie nowych ustawień jest jeszcze czas, gdyż przed inauguracją ligowej wiosny, 11 lutego u siebie mecze z Legią Warszawa - Arka ma zaplanowane jeszcze dwa sparingi.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ O JOSIPIE BARISICIU ORAZ PIERWSZYM WYGRANYM SPARINGU ARKI NA CYPRZE

• Śmiech na sali... (3)

Średni wiek "napastników" w Arce 31lat.. Ekstraklasowa drużyna pozdrawiam !

tylko Arka Gdynia !

• 15 51

• No i ?

A rozmiar buta 42.

• 23 4

• Jeżeli będą trafiać do sieci regularnie to co z tego? W przekroju całej drużyny mieszanka doświadczenia z młodością jest najlepsza. Poza tym Abbot i Zjawka są już raczej na wylocie a Barisić został jedynie wypożyczony. Jeżeli mu zależy i się sprawdzi to ok, jeżeli nie - out.

• 22 3

• śmiechna sali..

średnia piłkarzy lechii związanych z regionem .... 0 :-) !!!!!!!!!!!!

• 15 5

• Brawo Arka (2)

Brawo Przemek Stolc. Dziekujemy Panie trenerze,ze dal Pan ponownie szanse Przemkowi. Cieszy zwyciestwo ale jeszcze bardziej cieszy fakt,ze obrona Arki zagrala z dosc wymagajacym rywalem na zero z tylu. Teraz czekamy az Trytko i Barisic sie rozstrzelaja-oczywiscie na boisku. Krzysiu dziekujemy za wszystko co dla Arki zrobiles.

• 51 9

• jo jo knapy

idziem na majstra

• 4 6

• No i można normalnie napiasać

• 1 1

• Dwoje nowych napastników a gola strzela Marcus... (4)