Drugie zwycięstwo nad Budowlanymi 3:0

17 lutego 2012 (artykuł sprzed 12 lat)
MVP spotkania została Katarzyna Konieczna. MVP spotkania została Katarzyna Konieczna.

Siatkarki Atomu Trefla najkrótszą drogą znalazły się w półfinale play-off. Sopocianki po raz drugi pokonały Budowlanych Łódź, tym razem w Hali 100-lecia 3:0 (25:14, 25:20, 26:24). Kolejnym rywalem podopiecznych Alessandro Chiappiniego będzie Tauron MKS Dąbrowa Górnicza. Ta faza rywalizacji zaplanowana jest między 24 lutego a 4 marca

BUDOWLANI BUDOWLANI
Glass 4, Sieczka 10, Tokarska 5, Konieczna 12, Hodge 13, Ssuschke-Voigt 9, Maj (libero) oraz Saad, Dziękiewicz
Miejsce: Hala 100-lecia
Sędziowie: Makowski, Kijowska (oboje Szczecin)
Widzów: 500
Wójcik, Rousseaux, De Paula 7, Kwiatkowska, Ikić 11, Golec 10, Ciesielska (libero) oraz Gbać 3, Mikołajewska 6, Mirek 1, Bryda 5
set 1 set 2 set 3 set 4 set 5 wynik
ATOM TREFL 25 25 26 3
BUDOWLANI 14 20 24 0
.

Pomeczowy dwugłos trenerów:
Alessandro Chiappini
(Atom Trefl): Nie byliśmy dzisiaj regularni, graliśmy raz lepiej, raz gorzej, brakowało właściwej koncentracji. Grało się też trudniej niż we wtorek, bo Łódź bardziej ryzykowała na zagrywce. Mimo wszystko gratuluję swoim zawodniczkom postawy, bo z meczu na mecz prezentują się coraz lepiej. O sytuacji finansowej klubu nie chcę mówić. To pytanie nie do mnie. Ja koncentruję się na siatkówce. teraz musimy nieco inaczej poprowadzić treningi, bo mamy tydzień do kolejnego meczu. W ostatnim czasie praktycznie na zajęcia nie było czasu, bo graliśmy spotkanie po spotkaniu.

Maciej Kosmol (Budowlani): Zagraliśmy lepiej niż w pierwszym meczu. W Sopocie było trochę walki. Jednak Atom Trefl okazał się dużą lepszą drużyną. Tak grająca drużyna to poważny kandydat do złota w tym sezonie.

• Rozpoczęcie meczu

w drużynie łódzkiej dwie zmiany w "6", od początku grają de Paula i Kwiatkowska, a na ławce usiadły Mróz i Mirek

w porównaniu z pierwszym meczem, wygranym w Łodzi 3:0 w sopockiej drużynie jedna zmiana, w ataku zagra Konieczna w miejsce Kożuch
8:1
Pierwsza przerwa techniczna. Ogromna przewaga gospodyń. Łodzianki nie są w stanie kończyć ataków, a sopociankom wychodzi niemal wszystko
punkt z zagrywki
9:1
Hodge (ATOM TREFL) zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki!
punkt
10:1
czas
10:1
Przerwa na żądanie (BUDOWLANI). Teraz łodzianki nie radzą sobie z zagrywkami Hodge
18:5
Przerwa na żądanie (BUDOWLANI). Łodziankom grozi, że przegrają pierwszego seta jeszcze wyżej niż we wtorek u siebie. Wówczas było 25:8!
19:5
Glass (ATOM TREFL) zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki!
punkt
20:5
Udany atak Koniecznej (Atom Trefl). Na razie to nie jest mecz, ale egzekucja!
21:7
Golec (BUDOWLANI) zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki!
23:9
Blok Tokarskiej (Atom Trefl) i Hodge (Atom Trefl) na Mirek (Budowlani) kończy długą wymianę
punkt
23:10
23:11
Mikołajewska (BUDOWLANI) zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki!
  • 25
Rozpoczynamy drugiego seta. Atom Trefl oczywiście w wyjściowym składzie. Budowlani natomiast w zestawieniu, w którym kończyły poprzednią partię, czyli w grze pozostały Mirek (Budowlani), Mikołajewska (Budowlani) i Grbać. Przyjezdnym trzeba oddać, że po katastrofalnym początku, pod koniec inauguracyjnej odsłony potrafiły nawiązać już walkę
punkt
1:0
Hodge (Atom Trefl) otworzyła wynik drugiego seta. Na razie siłą Atomu Trefla jest równomierne rozłożenie ataku. w pierwszym secie wszystkie sopocianki z "6" zdobyły 3-4 punkty
4:1
drugi punkt z rzędu w ataku Sssuchke-Voigt (Atom Trefl), ale też za zagrywkę trzeba pochwalić Hodge (Atom Trefl)
8:5
Pierwsza przerwa techniczna po zepsutej zagrywce przez De Paulę (Budowlani)
8:5
Znamy już półfinałowego rywala, miejmy nadzieje, że dla atomu Trefla. W najlepszej czwórce jest Tauron MKS Dąbrowa Górnicza, która to drużyna pokonała dzisiaj u siebie PTPS Piła 3:0
9:5
Sieczka (ATOM TREFL) zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki!
punkt
10:5
punkt
11:5
punkt
12:5
znów rośnie przewaga miejscowych w ataku, kolejne udane zbicie Hodge (Atom Trefl)
15:8
Konieczna (ATOM TREFL) zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki!
punkt
16:8
16:8
Druga przerwa techniczna po ataku Hodge (Atom Trefl)
19:11
udany atak Sieczki (Atom Trefl), bardzo podobny scenariusz jak w pierwszym secie, czym bliżej końca partii gra się coraz bardziej wyrównuje, ale przewaga z początku pozwala sopociankom konsekwentnie zmierzać do zwycięstwa
20:15
Przerwa na żądanie (ATOM TREFL). Trener Chiappini zapewne zaapeluje o ponowną koncentrację w szeregach sopocianek, spadła skuteczność w ataku
punkt
21:15
nie porozumienie po łódzkiej stronie, Golec (Budowlani) nie trafiła w piłkę wystawioną przez Grbać
22:17
Golec (Budowlani) kończy piłkę przechodzącą, wcześniej dobra zagrywka Mikołajewskiej (Budowlani)
22:18
22:19
22:19
Saad (Atom Trefl) za Sieczkę (Atom Trefl) na przyjęcie
punkt
23:19
saad przyjęła, Glass (Atom Trefl) wystawiła na lewe skrzydło, a Hodge (Atom Trefl) mocny atakiem po bloku wyprowadziła drużynę z tego złego ustawienia
punkt
23:20
punkt
24:20
Ikić w łatwej z pozoru sytuacji wyrzuciła piłkę w aut w ataku, piłka setowa dla gospodyń
punkt
25:20
podbity atak Mirek (Budowlani) i seta kończy zbiciem z prawego skrzydła Konieczna (Atom Trefl)
koniec seta
25:20
Koniec drugiego seta. Atom Trefl prowadzi 2-0. Jedna wygrana partia dzieli sopocianki od półfinałów
  • 25
Rozpoczynamy trzeciego seta. Atom Trefl z "6" z początku meczu, a łodzianki w zestawieniu z drugiego seta z wyjątkiem roszady na pozycji atakujące, Bryda zastąpiła Mirek
punkt
0:1
Ikić skuteczny atak i pierwsze prowadzenie przyjezdnych w tym meczu!
1:4
kłopoty sopocianek w przyjęciu zagrywki Golec (Budowlani)
2:7
Bryda (BUDOWLANI) zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki!
punkt
3:7
punkt
3:8
3:8
Pierwsza przerwa techniczna po zagrywce Ssuschke (Atom Trefl) -Voigt (Atom Trefl) w siatkę
5:9
Przerwa na żądanie (BUDOWLANI). Trener Kosmol uznał, że musi porozmawiać z podopiecznymi, choć prowadzą
9:11
gospodynie odrabiają straty przy zagrywce Sieczki (Atom Trefl) i dobrych zbiciach Koniecznej (Atom Trefl)
punkt
9:12
punkt
10:12
punkt
11:12
Grbac zepsuła zagrywkę, a po chwili w ataku nie pomyliła się Ssuschke (Atom Trefl) -Voigt (Atom Trefl)
14:15
Konieczna (Atom Trefl) przedłużyła grę przed przerwą techniczną, skutecznie atakując z drugiej linii
punkt
14:16
14:16
Druga przerwa techniczna po ataku De Pauli (Budowlani), w ostatnich minutach najważniejsza jest zagrywka, ta drużyna, która sprawi rywalkom większe kłopoty w przyjęciu przejmuje inicjatywę