Drugie zwycięstwo w Lidze VTB

31 października 2011 (artykuł sprzed 12 lat)

Alonzo Gee Alonzo Gee

Koszykarze Asseco Prokomu z łatwością sięgnęli po drugie zwycięstwo w Zjednoczonej Lidze VTB. Gdynianie w wyjazdowym meczu rozgromili mistrza Białorusi - Miński 2006 aż 92:60 (31:20, 20:10, 21:18, 20:12). Warto podkreślić, że punktowali wszyscy podopieczni Tomasa Pacesasa. Trzynaście punktów i tyleż zbiórek zaliczył na swoim koncie Alonzo Gee. Już w środę mistrzowie Polski zagrają w Ljubljanie w Eurolidze. Oby z równie dobrym skutkiem

.

MIŃSK: Kudriawcew 19, Hodge 11, Trastsinetski 9, Hardin 6, Lashkevich oraz Charko 5, Eldridge 4, Knox 2, Kożeniec 2, Vergun 2, Nakic

ASSECO PROKOM: Gee 13, Motiejunas 9, Zamojski 8, Blassingame 6, Łapeta 1 oraz Hrycaniuk 13, Seweryn 11, Frasunkiewicz 7, Sczotka 7, Dmitriev 6, Kuebler 6, Lafayette 5

Gdynianie dorzucili drugą wygraną do inauguracyjnego zwycięstwa nad Azowmaszem Mariupol. W Mińsku Asseco Prokom słabość defensywy rywali, która w tym sezonie w TVB traciła od 87 do 99 punktów. Już po 62 sekundach mistrzowie Polski prowadzili 5:0 po "trójce" Przemysława Zamojskiego oraz akcji Alonzo Gee. W 3. minucie Donatas Motiejunas poprawił na 9:2.

Dopiero wówczas białoruska drużyna otrząsnęła się z początkowej przewagi naszej drużyny. Po akcji 2+1 byłego gracza m.in. Astorii Bydgoszcz i Czarnych Słupsk Aleksandra Kudriawcewa gospodarze przegrywali tylko 10:12, a w 4. minucie ten sam koszykarz rzucił na 14:15.

Do remisu nie pozwolili doprowadzić: Jerel Blassingame, który przy tym rezultacie trafił po raz drugi w tym meczu za trzy punkty oraz Gee poprawiając na 22:16.

Ekipie z Mińska nic nie dała udana akcja byłego zawodnika Asseco Prokomu, Courtney'a Eldridge'a, gdyż kolejne celne rzuty zza łuku oddali: Łukasz Seweryn i Motiejunas. Natomiast wynik inauguracyjnej kwarty na 31:20 ustalił po wolnych Piotr Szczotka.

W 14. minucie dwa razy z rzędu za trzy trafił Michael Kuebler poprawiając rezultat na 43:27. Jeszcze przed przerwą, w 18. minucie gdynianom udało się odskoczyć na 22 punkty różnicy po akcji Adama Hrycaniuka (51:29).

W przerwie meczu gospodarze musieli otrzymać mocno reprymendę w szatni, bo na parkiet wrócili z postanowieniem agresywniejszej gry w obronie. Dzięki niej udało im się wyprowadzić kilka szybkich ataków, a tym samym zniwelować straty do (42:53) na początku 25. minuty.

Wówczas "trójką" trafił Seweryn. Ostatecznie Asseco Prokom zniechęcił rywali do walki na przełomie trzeciej i czwartej kwarty. W 31. minucie gdynianie odskoczyli 77:48.

• HURRRRRRRRAAA!!! NARESZCIE!!!

Pacek, jesteś wielki. Przepraszam, że Cię wcześniej oczerniałem... Wybacz mi, wieśniakowi...

• 29 25

• Tak jest!!!!!!!!!!!!! Świetna gra i świetna wygrana!! BRAWO. Let's go Prokom!!!

• 38 13

• Wygraliście z leszczami i cieszycie się jakbyście wy... kota sąsiadów? Czekamy na was w TBL. Pokażcie co potraficie! Cienkie (6)

Bolki.

• 32 43

• póki co jeszce NIGDY Trefl nie wygrał z APG!!!!

jestem spokojny:))))

• 24 18

• treflarzom warto przypomnieć jedno słowo - DEXIA!!

• 14 16

• Szczekaj na swoim podwórku, a nie w Gdyni. Trefelek to sam z pucharów zrezygnował. Do ukarania za to winien być. -10 pkt i 100tys. na starcie sezonu przynajmniej.

• 13 18

• a ty się cieszysz jak wy.. kota sąsiadów? to ty zb jesteś!!!!

• 5 6

• i po co tu sie napinasz

Jest xxI wiek a ty dales w sredniowieczu dziecko.

• 3 6

• maccabi? TYLKO POLSKA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

• 0 1

• ZAWISTNI (1)

Sąsiedzi zieją pianą.Brawo Prokom

• 40 20

• przed twoim wpisem są trzy posty

tylko jeden z nich jest negatywny dla APG a Ty już twierdzisz, że "zieją pianą". Po takich wpisach trudno żeby tak nie było.

• 11 6

• jeszcze kilka godzin temu Sopocianie wołali tu : Mińsk! Mińsk!

proszę bardzo: Łukaszenka już na Was czeka!

• 28 14

• Gratulacje (5)

Świetny wynik :-))Do TBL wrócimy i wykonamy plan polegający na zdobyciu kolejnego mistrzostwa :-)

• 25 17

• (4)

kacapskie ruble pomogą

• 13 9

• (3)

oj boli, że nie chcieli treflików w VTB co?

• 11 14

• (2)

Nie wiem czy ich boli... w kazdym badz razie boli wielu kibicow to ze druzyna APG nie rozpoczyna sezonu od poczatku. Takie jaja nie dzieja sie nigdzie indziej. Sorry ale uwazam ze jest to kompletna bzdura. Dla wladz PLK powinna byc najwazniejsza Polska liga a Polska liga traci na atrakcyjnosci skoro do wielu miast nie zawita mistrz Polski. W malych miastach to byla wielka atrakcja, bilety byly drozsze a i tak hala wypelniona byla po brzegi. W poprzednim roku nie opuscilem ani jednego meczu Prokomu. Patrzac na frekwencje w klubie kibica to mozna stwierdzic ze bylem jednym z najczestszych bywalcow;) Za to swinstwo co zostalo zrobione w lidze bede obecny tylko na playoffach kibicujac za kazdym razem przeciwnikom !

• 0 1

• "Takie jaja nie dzieja sie nigdzie indziej."Wpisz sobie w wiki "Liga Adriatycka", a przekonasz się, że jednak się dzieją.

• 0 0

• Takich jak ty nie potrzebujemy!!

• 0 0

• Gratulacje od byłego fana

Proszę proszę ładne zwycięstwo. Do końca sezonu jeszcze daleko, a jak wiadomo jedna jaskółka wiosny nie czyni ale wynik robi pozytywne wrażenie.

• 14 12

• Do zobaczenia w PLK a nie u rosjan za ruble!!!

• 19 18

• (3)

Ten dzisiejszy rywal to europejska III-liga.Szkoda czasu na dywagowanie.

• 20 9

• (2)

tak jak 3/4 PLK

• 12 9

• (1)

To dlaczego ArkaAPG nie wygrała meczu z Polfarmą? Albo umoczyli mecz z Kotwicą? Też europejska III liga? Jak się nie podoba to won z PLK. W rosji was chętnie przyjmą. W Magnitogorsku, Kazaniu, Machaczkale itp

• 12 8

• to jak jesteśmy tacy słabi, to czemu nie wygraliście nigdy z nami?

• 5 8

• Swietny mecz, liczy si? wynik ktory pomoze w tabeli.Licze na wiecej. Pozdr. A co do wrogosci sasiedzkiej jako? cicho si? zrobilo. Zmadrzeli czy zatkalo ich? Haha

16 Muszynianka Domelo Sokół Łańcut 25 5 20 2020:2200 30

1 października 2023 Suzuki Arka Gdynia zmieniła nazwę na Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia.

Wyniki 26 kolejki

• Muszynianka Domelo Sokół Łańcut - TREFL SOPOT (sobota, godz. 15:30)
  • Enea Stelmet Zastal Zielona Góra - KRAJOWA GRUPA SPOŻYWCZA ARKA GDYNIA (poniedziałek, godz. 15:30)