Młodzież Arki przegrała sparing z Bytovią

6 lutego 2014 (artykuł sprzed 10 lat)

Janusz Surdykowski w 19 jesiennych meczach Bytovii strzelił 13 goli! W Gdyni napastnik nie przypomniał się bramką tylko dlatego, że trafienie zostało zapisano jako samobójcze Radosławowi Robakowskiemu. Janusz Surdykowski w 19 jesiennych meczach Bytovii strzelił 13 goli! W Gdyni napastnik nie przypomniał się bramką tylko dlatego, że trafienie zostało zapisano jako samobójcze Radosławowi Robakowskiemu.

Piłkarze Arki po raz czwarty w szóstym sparingu zeszli z boiska pokonani. Jednak porażka z II-ligową Bytovią 0:2 (0:1) niespodzianką nie może być, jeśli spojrzy się na składy, które wystawili Paweł Sikora oraz były selekcjoner reprezentacji Polski, Paweł Janas na Narodowym Stadionie Rugby. W gdyńskiej drużynie grali nawet 17-latkowie, a po przeciwnej stronie aż dwie jedenastki, a w nich m.in. pięciu byłych, doświadczonych zawodników... żółto-niebieskich.

Robakowski 16 (samobójcza), Bojas 73

ARKA: Miszczuk - Sulewski, Robakowski, Juraszek, Stolc - Rzuchowski (46 Szwoch), Nalepa (65 Bach) - Glauber (46 Wojowski), Skrzypczak (46 Koziara), Jankowski - Wardziński (46 Szubert)

BYTOVIA: (pierwsza połowa): Oszmaniec - Wilczyński, Wróbel, Mazurkiewicz, Szewczyk - Cesarek, Pietroń, Kryszak, Kaźmierowicz, Michalski - Surdykowski
(druga połowa): Laskowski - Wróblewski, Niedzielski, Kowalski, Karwat - Marczak, Pięta, Kajca, Hirsz, Mucha - Bojas

Trener gospodarzy, Paweł Sikora zastosował taki sam wariant jak w sparingu z Olimpią Elbląg. Do gry przeciwko Bytovii wyszła przede wszystkim młodzież. Z wyjątkiem Glaubera w gdyńskiej drużynie nie było starszego piłkarza niż urodzonego w 1990 roku. Dla Brazylijczyka nie był to zresztą udany występ, gdyż doznał kontuzji i nie wyszedł już na drugą połowę.

Szanse zaprezentowania się otrzymali kolejni juniorzy Arki. Debiut w sparingu formalnie pierwszej drużyny zaliczyli: Mateusz SkrzypczakMaciej Koziara. Ofensywni gracze z rocznika 1996 jesienią nawet nie grali w III-ligowych rezerwach. Podobnie jak młodszy od nich jeszcze o rok Jakub Bach, zdobywca 3 goli dla żółto-niebieskich w jesiennych rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów.

Natomiast Paweł Janas nie zamierzał stosować dla odmłodzonej ekipy żółto-niebieskich taryfy ulgowej. Były selekcjoner reprezentacji Polski, a od sierpnia ubiegłego roku trener II-ligowca z Bytowa - wystawił w Gdyni dwie jedenastki.

W tej, która zaprezentowała się do przerwy, zobaczyliśmy m.in. byłych piłkarzy... Arki: Sławomira Mazurkiewicza, Wojciecha WilczyńskiegoJanusza Surdykowskiego, a w drugiej - Łukasza KowalskiegoWojciecha Piętę.

I właśnie eksgdynian miał udział w zdobyciu prowadzenia przez gości. W 16. minucie Jakub Cesarek dośrodkował na głowę Surdykowskiego. Piłkę do strzale napastnika Bytovii próbował jeszcze wybijać Radosław Robakowski, ale nie zapobiegł utracie gola. Co więcej jako, że to stoper Arki ostatni dotknął piłki, to jemu zapisano trafienie samobójcze.

Sześć minut później Robakowski mógł posłać piłkę już do właściwej bramki. 19-letni stoper strzelał głową po dośrodkowaniu Glaubera, ale Mateusz Oszmaniec nie dał się pokonać.

Z pierwszej połowy na odnotowanie zasługują jeszcze dwie akcje Michała Rzuchowskiego. W 10. minucie pomocnik sam zakończył atak mocnym strzałem, po którym bramkarz Bytovii wybił piłkę na róg. Natomiast kwadrans później Rzuchowski w polu karnym zagrał wzdłuż bramki, ale piłki nie zdołał wepchnąć do siatki żaden z jego kolegów.

Końcowy wynik został ustalony w 73. minucie. Arkę ponownie zaskoczyło dośrodkowanie z bocznych sektorów boiska. Tym razem napastnik Bytovii już bez pomocy miejscowego defensora wpakował piłkę do siatki. Gola głową zdobył Jakub Bojas.

Najlepsi piłkarze żółto-niebieskich mają pojechać w sobotę do Bydgoszczy. O godzinie 13:00 gdynianie rozegrają trzeci tej zimy sparing z przedstawicielem ekstraklasy, tym razem z Zawiszą.

Opinie (40) ponad 10 zablokowanych

• ARKA to jest potęga, to tylko sparing - prawie jak trening :) (3)

• 26 26

• W Trójmieście bez zmiany - rządzą żółto-niebiescy szatany !!! (2)