Wiadomości

stat

Drużyna piłkarzy ręcznych Arki Gdynia zlikwidowana

Arka Gdynia - ręczna m.

Piłkarze ręczni Arki Gdynia w serii rzutów karnych w w Gdańsku w ostatniej kolejce sezonu przegrali utrzymanie w PGNiG Superlidze. Jak się okazało, był to początek ich końca.
Piłkarze ręczni Arki Gdynia w serii rzutów karnych w w Gdańsku w ostatniej kolejce sezonu przegrali utrzymanie w PGNiG Superlidze. Jak się okazało, był to początek ich końca. fot. Maciej Czarniak / trojmiasto.pl

- Przygoda męskiej piłki ręcznej w Gdyni dobiegła końca. Po ośmiu latach drużyna upadła z powodu braku wystarczającego budżetu do startu w nowym sezonie - mówi nam prezes Lech Ramczykowski. Po spadku z PGNiG Superligi Arka Gdynia nie wystartuje w rozgrywkach I ligi. Przypomnijmy, że jesienią z krajowej elity wycofana została żeńska drużyna.Przypomnij sobie w jakich okolicznościach Arka Gdynia spadła z PGNiG Superligi- Przygoda piłki ręcznej w Gdyni dobiegła końca. Po ośmiu latach Arka Gdynia upadła z powodu braku wystarczającego budżetu do startu w nowym sezonie. Wycofujemy zespół ze wszelkich rozgrywek i rozwiązujemy klub - mówi nam Lech Ramczykowski, prezes szczypiornistów Arki Gdynia.
O problemach finansowych Arki informowaliśmy kilka razy od momentu spadku szczypiornistów do I ligi. Już wcześniej prezes klubu mówił, że jedyną nadzieją dla klubu jest pomoc z miasta.

- Jeżeli miasto wesprze nas, to zaczniemy przygotowania do nowego sezonu. Jeśli nie, to będziemy musieli rozwiązać klub i piłki ręcznej w Gdyni nie będzie. Połowę potrzebnego budżetu jesteśmy w stanie zebrać, jednak to będzie zdecydowanie za mało, by wystartować w I lidze - mówił na początku lipca Lech Ramczykowski.

Przypomnij sobie, jak Lech Ramczykowski przedstawiał sytuację Arki GdyniaChoć decyzję miasta Gdynia odwlekano z każdym tygodniem, to nieunikniona została przyszłość Arki. Zawodnicy na miesiąc przed startem rozgrywek nie wznawiali treningów, sami żyjąc w niewiedzy.

Klub został utworzony w 2011 roku i początkowo funkcjonował pod nazwą Spójnia Kar-Do. Zespół czynił postępy, czego efektem był awans do I ligi, a następnie do Superligi w 2017 roku. W ekstraklasie występowała przez dwa lata.

Lech Ramczykowski: Nie chcę likwidować klubu. Przeczytaj rozmowę z prezesem Arki GdyniaW ostatnim sezonie całkiem niewiele brakowało, by żółto-niebiescy utrzymali się w krajowej elicie. Po sezonie zasadniczym okupowali ostatnie miejsce, jednak po podziale tabeli na grupę mistrzowską i spadkową, zespół zaczął punktować. O ich degradacji zadecydowała seria rzutów karnych w ostatnim ligowym meczu z Energą Wybrzeże Gdańsk.

Warto przypomnieć, że przed starte poprzedniego sezonu, zespół piłkarzy ręcznych dołączył do projektu "Wielka Arka". Po roku klub podzielił losy drużyny kobiecej drużyny - GTPR Gdynia.

Przypomnij sobie jak skreślono zespół piłkarek ręcznych w Gdyni

Opinie (84) 1 zablokowana

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Plebiscyt na Ligowca Roku 2019

Informacje

Reklama

Relacje LIVE

zobacz wszystkie relacje »

Najczęściej czytane