Wiadomości

stat

Drużyna piłkarzy ręcznych Arki Gdynia zlikwidowana

Arka Gdynia - ręczna m.

Piłkarze ręczni Arki Gdynia w serii rzutów karnych w w Gdańsku w ostatniej kolejce sezonu przegrali utrzymanie w PGNiG Superlidze. Jak się okazało, był to początek ich końca.
Piłkarze ręczni Arki Gdynia w serii rzutów karnych w w Gdańsku w ostatniej kolejce sezonu przegrali utrzymanie w PGNiG Superlidze. Jak się okazało, był to początek ich końca. fot. Maciej Czarniak / trojmiasto.pl

- Przygoda męskiej piłki ręcznej w Gdyni dobiegła końca. Po ośmiu latach drużyna upadła z powodu braku wystarczającego budżetu do startu w nowym sezonie - mówi nam prezes Lech Ramczykowski. Po spadku z PGNiG Superligi Arka Gdynia nie wystartuje w rozgrywkach I ligi. Przypomnijmy, że jesienią z krajowej elity wycofana została żeńska drużyna.Przypomnij sobie w jakich okolicznościach Arka Gdynia spadła z PGNiG Superligi- Przygoda piłki ręcznej w Gdyni dobiegła końca. Po ośmiu latach Arka Gdynia upadła z powodu braku wystarczającego budżetu do startu w nowym sezonie. Wycofujemy zespół ze wszelkich rozgrywek i rozwiązujemy klub - mówi nam Lech Ramczykowski, prezes szczypiornistów Arki Gdynia.
O problemach finansowych Arki informowaliśmy kilka razy od momentu spadku szczypiornistów do I ligi. Już wcześniej prezes klubu mówił, że jedyną nadzieją dla klubu jest pomoc z miasta.

- Jeżeli miasto wesprze nas, to zaczniemy przygotowania do nowego sezonu. Jeśli nie, to będziemy musieli rozwiązać klub i piłki ręcznej w Gdyni nie będzie. Połowę potrzebnego budżetu jesteśmy w stanie zebrać, jednak to będzie zdecydowanie za mało, by wystartować w I lidze - mówił na początku lipca Lech Ramczykowski.

Przypomnij sobie, jak Lech Ramczykowski przedstawiał sytuację Arki GdyniaChoć decyzję miasta Gdynia odwlekano z każdym tygodniem, to nieunikniona została przyszłość Arki. Zawodnicy na miesiąc przed startem rozgrywek nie wznawiali treningów, sami żyjąc w niewiedzy.

Klub został utworzony w 2011 roku i początkowo funkcjonował pod nazwą Spójnia Kar-Do. Zespół czynił postępy, czego efektem był awans do I ligi, a następnie do Superligi w 2017 roku. W ekstraklasie występowała przez dwa lata.

Lech Ramczykowski: Nie chcę likwidować klubu. Przeczytaj rozmowę z prezesem Arki GdyniaW ostatnim sezonie całkiem niewiele brakowało, by żółto-niebiescy utrzymali się w krajowej elicie. Po sezonie zasadniczym okupowali ostatnie miejsce, jednak po podziale tabeli na grupę mistrzowską i spadkową, zespół zaczął punktować. O ich degradacji zadecydowała seria rzutów karnych w ostatnim ligowym meczu z Energą Wybrzeże Gdańsk.

Warto przypomnieć, że przed starte poprzedniego sezonu, zespół piłkarzy ręcznych dołączył do projektu "Wielka Arka". Po roku klub podzielił losy drużyny kobiecej drużyny - GTPR Gdynia.

Przypomnij sobie jak skreślono zespół piłkarek ręcznych w Gdyni

Opinie (84) 1 zablokowana

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Relacje LIVE

zobacz wszystkie relacje »

Najczęściej czytane