• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Juniorzy Zdunek Wybrzeże Gdańsk wygrali na inaugurację DMPJ na żużlu

Rafał Sumowski
20 kwietnia 2021 (artykuł sprzed 2 lat) 
aktualizacja: godz. 19:01 (20 kwietnia 2021)

Zdunek Wybrzeże Gdańsk

Najnowszy artykuł o klubie Zdunek Wybrzeże Gdańsk Zdunek Wybrzeże Gdańsk chce być mocniejszy. Czy warto wymienić Polaka?

Żużlowcy Zdunek Wybrzeże Gdańsk wygrali pierwszą, rozgrywaną na własnym torze rundę eliminacyjną drużynowych mistrzostw Polski juniorów. Gdańszczanie o punkt wyprzedzili KS Toruń. Druga runda odbędzie się również w Gdańsku, w środę o godz. 16. Transmisja i relacja tekstowa na żywo będą dostępne na portalu Trojmiasto.pl.1. Zdunek Wybrzeże Gdańsk: 36 pkt
1. Michał Gruchalski 12 (3,3,3,3,w)
2. Alan Szczotka 12 (2,2,3,2,3)
3. Piotr Gryszpiński 8 (2,2,2,2,w)
4. Amadeusz Szulist 4 (1,0,2,1,w)

2. KS Toruń: 35 pkt
9. Karol Żupiński 11 (3,2,3,1,2)
10. Kamil Marciniec 11 (0,3,3,3,2)
11. Krzysztof Lewandowski 9 (1,2,0,3,3)
12. Justin Stolp 4 (w,1,w,1,2)

3. Maszewski GKM Grudziądz: 30 pkt
13. Miłosz Wysocki 0 (0,-,w,-,-)
14. Kacper Łobodziński 6 (2,1,1,1,1)
15. Seweryn Orgacki 4 (w,-,u,2,2)
16. Mateusz Bartkowiak 10 (1,3,-,3,3)
20. Denis Zieliński 10 (1,3,1,2,3)

4. Abramczyk Polonia Bydgoszcz: 15 pkt
5. Wiktor Przyjemski 8 (3,2,0,2,0,1)
6. Nikodem Bartoch 6 (3,1,0,2,0,0)
7. Mateusz Błażykowski (zastępstwo zawodnika)
8. Hubert Gąsior 1 (w,0,1,w,ns)

Gdańscy żużlowcy wygrali inauguracyjną rundę eliminacji tegorocznych drużynowych mistrzostw Polski juniorów. W trwających prawie 3 godziny zawodach do wygranej poprowadził Wybrzeże Michał Gruchalski. Senior startujący w tych zawodach dzięki zmianie w przepisach, miał okazję podszlifować formę, która na starcie sezonu pozostawiała sporo do życzenia.

"Grucha" w starciu z juniorami był niemal bezbłędny. Na drodze do kompletu punktów stanął mu upadek w ostatniej serii wyścigów. Niewiele brakowało, a torunianie dogoniliby gospodarzy, ale wychowanek Wybrzeża Karol Żupiński ścigający się aktualnie dla "Aniołów", nie dał rady pokonać Mateusza Bartkowiaka z GKM.

Regulamin i zasady DMPJ 2021. Półfinał celem WybrzeżaGdańszczanie w pierwszej z ośmiu eliminacji zarobili 4 punkty. Drugą rundę zaplanowano na środę, również na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego. Początek o godz. 16. Transmisja i relacja tekstowa na żywo będą dostępne na portalu Trojmiasto.pl.

Wyścig po wyścigu:


1. Przyjemski, Łobodziński, Szulist, Stolp w 
Wyścig przerwany. Stolp i Łobodziński upadli już w pierwszym łuku z winy tego pierwszego. Szulist fatalnie wyszedł spod taśmy i jechał na ostatniej pozycji. Stolp dopiero po dłuższej chwili wstał o własnych siłach. Torunianin został wykluczony z powtórki. W niej Przyjemski "ukradł" start i otrzymał ostrzeżenie - kolejne będzie oznaczało wykluczenie. Ponownie późno spod taśmy wyszedł Szulist. Sędzia zarządził kolejną odsłonę. W niej ponownie najlepiej Przyjemski, który wygrał z ogromną przewagą. Daleko z tyłu Szulist, ale dowiózł punkt.

2. Bartoch, Gryszpiński, Lewandowski, Wysocki
Dobry start Bartocha. Gryszpiński gonił go do samej mety, ale nic nie zdziałał. Daleko za stawką Wysocki.

3. Żupiński, Szczotka, Gąsior w, Orgacki w
Wyścig przerwany. Szczotka nie dał szans rywalom ze startu. W pogoń zanim rzucił się gdański wychowanek Żupiński, który jeździ teraz dla Apatora. Za nimi wywrócił się nieatakowany Orgacki a następnie na tor położył się Gąsior. Na szczęście nie zahaczył rywala. Orgacki wykluczony z powtórki. W niej równy start Żupińskiego i Szczotki, ale Alan był lepszy w pierwszym łuku. Niestety, na drugim wirażu upadł Gąsior a wyścig znów został przerwany. Zawodnik z Bydgoszczy wykluczony z powtórki. Niestety, wczesny etap sezonu uwydatnia braki wśród najmniej doświadczonych zawodników. W drugiej powtórce tylko Szczotka i Żupiński. Tym razem od startu lepszy był Żupiński, który do mety pewnie prowadził.

4. Gruchalski, Przyjemski, Bartkowiak, Marciniec
Przyjemski jako zastępstwo zawodnika za Błażykowskiego. Świetny start niespełna 16-letniego Przyjemskiego, ale szybko po szerokiej napędził się Gruchalski i minął rywala na wyjściu z łuku. Przypomnijmy, że "Grucha" jest seniorem, ale tegoroczny regulamin dopuszcza w eliminacjach DMPJ start zawodników do lat 23. Przerwa na równanie toru. Klasyfikacja po pierwszej serii: Wybrzeże i Polonia po 8 pkt, KS Toruń 4 pkt, GKM 3 pkt

5. Bartkowiak, Żupiński, Bartoch, Szulist
Bartkowiak wygrał start i uciekł do przodu. Gonił go Żupiński, ale zawodnik GKM szybko wypracował dużą przewagę. Daleko za wszystkimi Szulist, który ponownie fatalnie wyszedł spod taśmy.

6. Marciniec, Gryszpiński, Zieliński, Przyjemski
Zieliński za Orgackiego. Równy start całej czwórki, Gryszpiński nie zdołał wypchnąć w łuku Marcińca i musiał odpierać ataki Zielińskiego.

7. Zieliński, Szczotka, Stolp
Wyścig w trzyosobowej obsadzie. Nie będzie zz za Błażykowskiego. Zieliński za Wysockiego. Były zawodnik Wybrzeża wygrał start i nie dał się wyprzedzić Szczotce. Wygrał z ok. 15-metrową przewagą. Stolp daleko za resztą.

8. Gruchalski, Lewandowski, Łobodziński, Gąsior
Świetny start Gruchalskiego, ale w pierwszym łuku upadł Łobodziński. Wyścig przerwany, powtórka w pełnym składzie. Ponownie od startu na czele znalazł się Gruchalski. Zawodnik Wybrzeża wygrał z dużą przewagą. Spore odległości pomiędzy zawodnikami. Przerwa na równanie toru. Klasyfikacja po dwóch seriach: Wybrzeże 15 pkt, KS Toruń 12, GKM 11, Polonia 9

9. Marciniec, Szulist, Gąsior, Wysocki w
Wyścig przerwany, na drugim łuku upadł Wysocki. Wykluczony w powtórki. W niej z ogromna przewagą wygrał Marciniec. Daleko za nim, ale płynnie jechał Szulist. Daleko na trzeciej pozycji przewrócił się Gąsior, który wstał i dobiegł z motocyklem po 1 pkt. Poczekał na niego Szulist, który na swoim motocyklu zabrał kolegę do parku maszyn.

10. Żupiński, Gryszpiński Łobodziński, Bartoch
Bartoch jako zz za Błażykowskiego. Kiepsko ze startu Gryszpiński, który nie zdołał się napędzić po zewnętrznej. Do przodu pognał Żupiński. Gryszpiński wykorzystał błąd Bartocha i wskoczył na trzecie miejsce po czym rzucił się w pogoń za Łobodzińskim i minął go atakiem przy krawężniku.

11. Szczotka, Przyjemski, Zieliński, Lewandowski
Zieliński za Bartkowiaka. Szczotka w pierwszym łuku pojawił sobie z Przyjemskim i uciekł powiększając przewagę. O trzecie miejsce walczyli Lewandowski i Zieliński

12. Gruchalski, Bartoch, Orgacki u, Stolp w
Gruchalski przegrał start i musiał gonić Bartocha. Na czwartej pozycji upadł jednak Stolp. Wyścig przerwany, Stolp wykluczony. W powtórce Gruchalski przegrał start, ale po szybkiej przycince na drugim łuku, wyszedł na prowadzenie i pewnie dowiózł je do mety. Orgacki daleko za rywalami upadł na ostatniej pozycji. Motocykl uległ uszkodzeniu i zawodnik GKM nie był w stanie dopchać go do mety. Przerwa na równanie toru. Klasyfikacja po trzeciej serii: Wybrzeże 25 pkt, KS Toruń 18, Polonia 14, GKM 13

13. Bartkowiak, Gyszpiński, Stolp, Gąsior w/2min
Do wyścigu nie wyjechał Gąsior, niezdolny do dalszej jazdy. Został wykluczony za przekroczenie 2 minut do startu. Gryszpiński cztery okrążenia gonił Bartkowiaka. Na mecie był bardzo blisko, ale zabrakło czasu. Daleko za nimi Stolp.

14. Lewandowski, Orgacki, Szulist
Bez zz za Błażykowskiego. Pewna wygrana Lewandowskiego z ogromną przewagą. Daleko za nim Orgacki, a jeszcze dalej Szulist.

15. Marciniec, Szczotka, Łobodziński, Bartoch
Szczotka ambitnie gonił Marcińca, ale zawodnik z Torunia jechał bardzo mądrze. Za nimi ze sporą stratą pozostali rywale.

16. Gruchalski, Zieliński, Żupiński, Przyjemski
Zieliński za Wysockiego. Zdecydowanie wygrał start Gruchalski, który w tej stawce jest dziś "niełapany". Za jego plecami Zieliński bronił się przed atakami Żupińskiego. Przerwa na równanie toru. Przed nami wyścigi nominowane. Klasyfikacja po czterech seriach: Wybrzeże 33 pkt, KS Toruń 26, GKM 21, Polonia 14 przy czym bydgoszczanie startują już jedynie w dwóch zawodników.

17. Zieliński, Stolp, Szulist w
Zieliński za Wysockiego. Bez zz za Błażykowskiego. Zieliński już na wyjściu z łuku miał pół prostej przewagi przed rywalami. Szulist przez dwa okrążenia bronił się przed Stolpem, ale na trzecim okrążeniu zaliczył uślizg i upadł na tor. Wyścig przerwany, zawodnik Wybrzeża wykluczony z powtórki. Na szczęściu gdański wychowanek wstał o własnych siłach. W powtórce Stolp nie miał żadnych szans z bardziej doświadczonym Zielińskim. Były junior Wybrzeża a obecnie GKM, zdeklasował rywala niemal o pół okrążenia.

18. Lewandowski, Orgacki, Gryszpiński w/2min
Gąsior niezdolny do dalszej jazdy, więc wyścig znów bez przedstawiciela Polonii. Gryszpiński zanotował defekt jeszcze przed startem. Zblokowało mu się koło, został wykluczony za przekroczenie 2 minut. Lewandowski pokonał Orgackiego z ogromną przewagą.

19. Szczotka, Marciniec, Łobodziński, Bartoch
Szczotka po starcie napędził się po zewnętrznej części toru i minął Marcińca jeszcze na pierwszym okrążeniu. Za nimi Łobodziński bronił się przed Bartochem.

20. Bartkowiak, Żupiński, Przyjemski, Gruchalski w
Wyścig poświęcony pamięci Jerzego Białka i Jacka Maraszka, gdańskich wychowanków, którzy zginęli na torze jeszcze w minionym wieku. Równy start całej czwórki. Gruchalski napędzał się po szerokiej atakując jadącego na prowadzeniu Bartkowiaka. Michał przedobrzył i jak zwykł mawiać były trener gdańskich żużlowców, a obecnie Stali Gorzów Stanisław Chomski, "wciągnęła go matka banda". Wyścig został przerwany, Gruchalski wykluczony z powtórki. Na szczęście wstał o własnych siłach. W powtórce szybki Żupiński zaciekle gonił Bartkowiaka, ale ten mądrze się wybronił. Dzięki temu, Wybrzeże wygrało wtorkowy turniej i prowadzi w klasyfikacji grupy B.

Typowanie wyników

ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
50:40 (bez publiczności)
Abramczyk Polonia Bydgoszcz

Jak typowano

98% 254 typowania ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
0% 0 typowań REMIS
2% 5 typowań Abramczyk Polonia Bydgoszcz

Twoje daneKluby sportowe

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (17)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Wybrzeża

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1. Filippo Xyz 16 35 81.3%
2. Baltyk Gdynia 16 34 81.3%
3. Adam Markuszewski 16 34 81.3%
4. Krzysztof Walaszek 16 34 75%
5. Janusz Ciopcinski 16 33 75%

Tabela końcowa

1. Liga Żużlowa
M Z R P Bilans Pkt.
1 .
2 .
3 Abramczyk Polonia Bydgoszcz
4 Arged Malesa Ostrów Wlkp.
5 Trans MF Landshut Devils
6 ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK
7 H.Skrzydlewska Orzeł Łóź
8 InvestHousePlus PSŻ
W sezonie zasadniczym każdy pojedzie z każdym mecz i rewanż. Do play-off awansuje 6 drużyn. Następnie rozegrają ćwierćfinały (1 drużyna z 6., 2 z 5 i 3 z 4). Do półfinałów wejdą ich zwycięzcy oraz tzw. "lucky loser" - drużyna, która przegra swój ćwierćfinał najmniejszą różnicą (w przypadku równości, zdecyduje dorobek z rundy zasadniczej). Z finału awans do ekstraligi wywalczy zwycięstwa. Awansu nie otrzyma jednak drużyna zagraniczna.
Natomiast ostatni zespół sezonu zasadniczego zostanie zdegradowany do II ligi.

Playoff

Półfinały

Enea Falubaz Zielona Góra 102
Arged Malesa Ostrów Wlkp. 77
Abramczyk Polonia Bydgoszcz 87
ROW Rybnik 93

Finał

Enea Falubaz Zielona Góra
ROW Rybnik

Ostatnie wyniki Wybrzeża

Enea Falubaz Zielona Góra
26 sierpnia 2023, godz. 16:30
96% Enea Falubaz Zielona Góra
0% REMIS
4% ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
Enea Falubaz Zielona Góra
9% ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
1% REMIS
90% Enea Falubaz Zielona Góra

Relacje LIVE

Najczęściej czytane